Szczyty. Podróż w Himalaje

Himalaje - łańcuch górski biegnący przez tereny pięciu państw pełnych kontrastów. Tutaj wielkie światowe religie - islam, buddyzm, hinduizm - mieszają się z prastarymi wierzeniami i szamanizmem. W ukrytych dolinach można usłyszeć niezliczone języki i podziwiać najróżniejsze kultury, nowoczesność zderza się z tradycją, a wielkie mocarstwa walczą o swoje wpływy.

Erika Fatland, podążając szlakiem wyznaczonym przez najwyższe na świecie pasmo górskie, relacjonuje swoją wyprawę i przygląda się życiu

rdzennych mieszkańców Himalajów. Zabiera nas w podróż na oszałamiających wysokościach, przez zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz

dramatyczną i tajemniczą historię.

Filarem tej książki są historie napotkanych po drodze osób. Z połączenia niesamowitej umiejętność autorki do nawiązywania relacji z ludźmi i snucia opowieści powstał reportaż, od którego nie sposób się oderwać.

Informacje dodatkowe o Szczyty. Podróż w Himalaje:

Szczyty. Podróż w Himalaje - opinie o książce

Granica
Erika Fatland0
Okładka ksiązki - Granica

Spośród czternastu sąsiadów Rosji przez ostatnie pięćset lat jedynie Norwegia nie prowadziła z nią wojny i nie została przez nią zaatakowana...

Erika Fatland0
Okładka ksiązki - Sowietstany. Podróż po Turkmenistanie, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgistanie i Uzbekistanie

Piękno i absurdy najdalszych zakątków byłego ZSRR. Byłe republiki radzieckie: Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Uzbekistan. Jakie...