Sześć dni Kondora

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 1990 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Six Days of the Condor
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Stefan Wilkosz

Tom 1 cyklu Sześć dni kondora

Kondor - to kryptonim Malcolma, młodego urzędnika z sekcji archiwalnej CIA w Waszyngtonie, miłośnika "czarnej" literatury kryminalnej. Pewnego dnia otaczająca go rzeczywistość przerasta najbardziej sensacyjną powieść: wszyscy pracownicy z wydziału Malcolma zostają zamordowani. Uratowany cudem Kondor przez sześć dni samotnie rozwiązuje zagadkę, komu i dlaczego zależało na zlikwidowaniu ludzi z komórki 17. CIA. Chcąc nie chcąc, musi włączyć się do gry, w której stawką jest jego własne życie.

Kup książkę Sześć dni Kondora

Opinie o książce - Sześć dni Kondora

Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2016-08-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kondor ma pecha. Najpierw ginie cały zespół. Później ginie pomoc. A dziewczyna zarabia kulkę. Ale Kondor, chociaż zajmuje się pierdołami, jednak jest agentem. I pokaże, na co go stać. Widziałam film. Nie był szczególnie porywający, od, takie sobie kino akcji z Redfordem. Ale skoro już dostałam książkę to przeczytam. Jeden dzień starczył na jej połknięcie. Powieść napisane jest z sensem, rozumiem każde zdanie, hierarchię Służb Specjalnych oraz motywy. Kondor, jak i jego przeciwnik (wraz ze zgrają sługusów) są błyskotliwi i potrafią łączyć fakty. Czasem te połączenia są podane na tacy czytelnikowi, a czasem samemu trzeba się domyśleć. To miłe, w ten sposób wciągać do fabuły, przynajmniej można chociaż trochę poczuć się jak "agent".
Retorsja
Tomasz Brewczyński