Szewczyk Dratewka

Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione zwierzęta.

Ewa Poklewska-Koziełło urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.

Informacje dodatkowe o Szewczyk Dratewka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-01-13

Kup książkę Szewczyk Dratewka

Szewczyk Dratewka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Szewczyka dratewkę zna chyba każdy. Piękna bajeczka niosąca prosty ale bardzo ważny morał o tym, że nieść innym pomoc się opłaca. Nie jest ważne to ile masz ale jak dobre masz serduszko i ile potrafisz oddać innym.

Główny bohater bajki jest ubogim chłopcem. Wędrował od wsi do wsi i łatał ludziom buty. Nie stać go jednak było na ładne ubranie. W czasie swoich podróży niesie pomoc zwierzętom. Nie oczekuje niczego w zamian ale ta i tak postanawiają mu się odwdzięczyć i oferują pomoc w trudnej sytuacji.

Szewczyk chce uwolnić królewnę od złej czarownicy. Ta jednak daje mu do wykonania zadani, które nie są możliwe dla człowieka. Są jednak mniejsze stworzonka, które doskonale sobie poradzą.

Częste powtórzenia i wierszowane fragmenty umilają dziecku czytanie. Opowieść cały czas jest popularna i wybierana na lektury szkolne w najmłodszych klasach.

Avatar użytkownika - Elia
Przeczytane:2016-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam,
Kozucha kłamczucha
Janina Porazińska0
Okładka ksiązki - Kozucha kłamczucha

Pewna gospodyni kupiła sobie kozę, która okropnie kłamała. Do pasienia kozy została przyjęta Zazulka. Zazulka starannie zajmowała się zwierzęciem...

Starodzieje
Janina Porazińska0
Okładka ksiązki - Starodzieje

Zbiór czterech legend: - O Kraku Sprawiedliwym, o smoku straszliwym, o królewiczu chwacie i o niecnym bracie; - Zagrzmijcie, dzwony ogromne...