Szklana maska, mroczny on

Siedemnastoletnia Rosalie Lerman mieszka w Bostonie wraz z rodzicami i bratem. Dziewczyna przez swoje doświadczenia z przeszłości jest mocno uprzedzona do chłopaków i nie ufa ich dobrym intencjom. Kiedy więc na imprezie poznaje Jareda, od razu zaczyna go chłodno traktować.

Jednak chłopak nie ukrywa, że jest bardzo zainteresowany Rosalie i nie zamierza sobie odpuścić tej znajomości.

Wkrótce okazuje się, że Jared zna brata Rosalie i grozi mu, aby ten oddał pieniądze jego znajomego. Chłopak jest winny kasę za narkotyki. Kiedy tak się nie dzieje, w ramach rewanżu ktoś napada na Rose. Dziewczyna jest przekonana, że za wszystkim stoi Jared.

Nie ma jednak pojęcia, że chłopak zrobi wszystko, żeby ją chronić. Czy długo zamierza przed nim uciekać, czy w końcu da mu szansę?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej szesnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Szklana maska, mroczny on:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2024-03-06
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Tagi: literatura młodzieżowa obyczajowa romans

Kup książkę Szklana maska, mroczny on

Szklana maska, mroczny on - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

🎭 „Szklana maska,mroczny on” to historia młodych osób,które mają przeszłość o której nie chcieliby pamiętać.Trauma i strach przed zaznaną krzywdą blokuje bohaterkę przed nowym związkiem.Skupia się na nauce i przyjaciołach skrywając przed innymi tajemnice.

🎭Postać Jareda jest zarazem ciekawa,barwna i tajemnicza.Ten chłopak skrywa tyle sekretów,że ciężko odrazu je odkryć.Jego wybujałe ego i bezczelność czasami mnie irytowała,ponieważ nie zna słowa nie.Myśli,że zdobędzie zawsze wszystko czego chce.Przez ciemne interesy naraża najbliższych a zarazem broni ich,by nic się im nie stało.Jego się kocha i nienawidzi!Ostatecznie pokazał swoje lepsze oblicze.
🎭Byłam przekonana,że Rosie będzie typową nastolatką.Okazuje się,że wybudowała wokół siebie mur,by się chronić.To spowodowało,że krok po kroku odkrywamy prawdę o niej.

🎭Powieść jest świetną historię młodych osób,które spotykając się nie przewidzieli,że od tej chwili ich życie się zmieni.Wraz z rosnącymi kłopotami ranią się nawzajem,by później szukać siebie i móc przeprosić.Oprócz tego poznajemy wspaniałą relację przyjacielską w murach szkoły i nie tylko.
Książkę czyta się z zapartym tchem,by wreszcie poznać wszystkie decyzje bohaterów,które bywały szalone!

🎭Jeśli lubisz historie z gatunku young adult wraz z możliwością odkrywania skrywanych sekretów to koniecznie przeczytajcie tą książkę
P O L E C A M

Rosaline i Jared poznają się w klubie. To on zwrócił na nią uwagę. Rose jest jednak niechętna wobec mężczyzny. Mimo, że niesamowicie przystojny to jednocześnie mroczny i budzący strach. Dziewczyna jest wobec niego nieufna i ostrożna, jednocześnie nie potrafi mu się postawić. Jared nie odpuszcza i stara się zbliżyć do Rose. Czy mu się to uda?

Wszystko się komplikuje, gdy Rosaline odkrywa, że jej brat popadł w długi, a Jared jest w to wszystko zamieszany. Czy w takim razie była tylko pionkiem w jego grze?

"Szklana maska, mroczny on" - niesamowicie mnie zaskoczyła ta historia. I to pozytywnie. Autorka świetnie budowała napięcie. Były też momenty w których akcja mocno przyspieszała. Główni bohaterowie zasługują na uwagę. Rosaline po tym co przeszła nie ufa mężczyznom i boi się bliskości. Jednak dopuszcza do siebie Jareda. Ten natomiast to przystojniak z mroczną przeszłością, ale ma też drugie oblicze. Potrafi być czuły i troskliwy. Opiekuje się też swoją młodszą siostrą. Ta dwójka stanowi swoje całkowite przeciwieństwo. A w całej historii na przemian przyciągali się i odpychali. Czy mają szansę na wspólną przyszłość? Czytając tę historię towarzyszyły mi przeróżne emocje. Gdy musiałam odłożyć książkę, to i tak dalej siedziała mi w głowie. Podoba mi się styl autorki, który sprawił, że czytanie było przyjemnością. I jeszcze jedno. Książka jest pięknie wydana, każdy rozdział ozdabia piękna grafika. Niby nic, a lubię takie detale. To jak? Przekonałam was do tej historii?

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-16, Przeczytałam,
Don't mess with me
Dominika Luboń0
Okładka ksiązki - Don

Osiemnastoletnia Lanore McQueen wracając do domu, zauważa grupkę chłopaków malujących graffiti na budynku domu dziecka. Ponieważ jej matka jest tam dyrektorką...