Szkoła dyrektora Dreamera

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2018-09-13
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788379156085
Liczba stron: 448

Ocena: 6 (1 głosów)

Poniedziałkowy ranek nie wróży nic dobrego. Nierówna walka z geometrią, do znudzenia deszczowy Londyn i rodzice dążący do perfekcji, podczas gdy Liz nie potrafi ogarnąć nawet burzy włosów – a co dopiero sztuki rysowania koła.

Ale nagle wszystko się zmienia. Czternastolatka trafia na malowniczą wyspę, do szkoły stworzonej przez pewnego marzyciela. Odkryje tu, że nie warto ulegać uprzedzeniom, bo prawdziwa przyjaźń (a może i coś więcej...?) zwykle pojawia się niespodziewanie. Przekona się też, że każda słabostka kryje w sobie siłę, a nauka może być wielką przygodą.

Życie jest pełne niespodzianek. Nie wierzysz? Zapytaj Liz, a najlepiej wyrusz z nią w podróż!”.

Szkoła dyrektora Dreamera jest miejscem niezwykłym – placówką edukacyjną stworzoną przez człowieka o wielkim sercu, ogromnych ambicjach i głowie wypełnionej marzeniami. Dyrektor stawia na praktyczne nauczanie i rozwijanie kreatywnego myślenia, a jego pomysły na ulepszenie systemu edukacyjnego wydają się szalone! Czy taka szkoła miałaby prawo zaistnieć? Co spotka jej uczniów?

Ta pełna przygód opowieść skierowana jest do młodzieży w wieku 12-15 lat, która chciałaby na dłuższą chwilę oderwać się od wymagających lekcji i nużących zadań domowych – wraz z Liz i jej przyjaciółmi mogą teraz wsiąść na piracki statek i popłynąć ku szkole marzeń.

Kup książkę Szkoła dyrektora Dreamera

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Liz mieszka w Londynie. Jest typową zbuntowaną nastolatką. Spędza sen z oczu rodzicom, którzy chcą być pod każdym względem najlepsi, więc pragną też mieć idealną córkę. Niestety, Liz wygląda i uczy się przeciętnie, szczególne problemy sprawia jej geometria. Uważa, że szkoła jest nudna i bezsensowna. Jak to nastolatka, otwarcie mówi o tym nauczycielom, więc ciągle ląduje „na dywaniku" u dyrektorki. Nagle w ręce ojca Liz wpada artykuł o szkole pod żaglami dyrektora Dreamera. Czy Liz się tam dostanie? (decyduje losowanie, na 20 miejsc są tysiące chętnych). Czego się nauczy? Czy złapie wiatr w żagle? Książka pełna poczucia humoru. Najbardziej komiczne są niektóre postaci, świadomie groteskowo przerysowane. Jednak nie tylko bawimy się, ale i wzruszamy. Uczymy się o przyjaźni, miłości, pokonywaniu słabości – o tym wszystkim, co ludzkim statkom dodaje wiatru w żagle. Zapraszam na fascynujący rejs! dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Szkoła dyrektora Dreamera

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, przygoda, dla dzieci,
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje