Szkoła na granicy

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2014-06-25
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788328009653
Liczba stron: 464

Ocena: 4 (1 głosów)

Ottlik skupia się na najważniejszych międzyludzkich wartościach, nawiązując przy tym do kanonu literatury europejskiej. To książka, w której kończy się niewinność Chłopców z placu broni, a zaczyna życie bohaterów Remarque'a.

Szkolenie wojskowe nigdy nie było rzeczą przyjemną - zwłaszcza dla dziewięcioletnich dzieci. I choć Bebe i Szaravy zgodzili się ze sobą, że kiedyś życie było prostsze, maszynopis ich przyjaciela Medvego otworzył im oczy. W swoich zapiskach wraca bowiem do czasów wspólnego dzieciństwa i młodości, które spędzili razem w szkole kadetów. Wtłoczeni w wojskową dyscyplinę musieli porzucić własną niewinność i podporządkować się obowiązującym w armii hierarchii i zasadom. Ich relacje i przyjaźnie rozwijały się powoli i ostrożnie, w strachu przed starszymi kolegami i przełożonymi. A świat, który znali, stopniowo stawał się obcy.

Węgry, lata 20. XX wieku. Trzech chłopców - Bebe, Szaravy, Medve - spotyka się w szkole kadetów. Razem ze swoimi rówieśnikami w wieku dziewięciu lat zostają wrzuceni do świata wojskowego rygoru i żelaznej dyscypliny. W szkole, podobnie jak w regularnej armii, obowiązuje ściśle ustalona hierarchia i biada temu, kto nie waży się jej podporządkować. Razem z innymi chłopcy muszą stawić czoła starszym i wyższym stopniem uczniom oraz dowódcom, którzy nie zamierzają widzieć w nich dzieci.

Kup książkę Szkoła na granicy

Zobacz także

Opinie o książce - Szkoła na granicy

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-01-16, Ocena: 4, Przeczytałem,
Reklamy