Szmal pachnący koksem

Kontynuacja powieści Szmal pachnący ziołem.

Zmęczona sześcioma latami prowadzenia nielegalnych interesów Waleria ma nadzieję, że wreszcie

odnalazła w Irlandii spokój i swoje miejsce na ziemi. Tym bardziej że jej syn jest szczęśliwy, odkrył

nową pasję – jiu-jitsu – a na dodatek osiąga świetne wyniki w nauce. Kobieta nie zdaje sobie jednak

sprawy, że wkrótce znajdzie się w gorszych kłopotach niż kiedykolwiek. Maks wpada na kolejny

pomysł zarobienia fortuny – tym razem jeszcze większej, lecz wiążącej się z dużo wyższym ryzykiem.

Czy ostatecznie dopisze im szczęście? Czy życie Walerii wreszcie się ustabilizuje? Czy jej relacja z

Patrykiem została definitywnie zakończona? A może w myśl dewizy, że jedyną stałą rzeczą jest

zmiana, los stwierdzi, że to nie koniec rozterek sercowych bohaterki?…

Książka zabierze Cię w pełne rozterek życie bohaterów, gdzie w powietrzu unosi się dym

papierosowy, alkohol to zwykła codzienność, kokaina pozwala przetrwać noc, seks nie jest tylko

seksem, lecz aktem ogromnej namiętności, ciągła ucieczka przed policją staje się zabawą, a

związana z tym adrenalina nie pozwala się rozstać z przestępczym światem.

Książka zawiera wulgaryzmy, opisy scen erotycznych, a z zachowania bohaterów nie należy brać przykładu.

Informacje dodatkowe o Szmal pachnący koksem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-11-15

Kup książkę Szmal pachnący koksem

Szmal pachnący koksem - opinie o książce

„Szmal pachnący koksem” to kontynuacja bohaterów, których poznałam już wcześniej, czytając „Szmal pachnący ziołem” i których bardzo polubiłam. Waleria to silna kobieta, która postanowiła pomyśleć o sobie i odmienić swoje życie. Wyjeżdżając do brata, rozpoczęła wraz z nim hodowlę i handel ziołem, co okazało się niezwykle dochodowym biznesem, ale także niosącym wielkie ryzyko.
Kontynuacja powieści pozostała na równie wysokim poziomie, o ile autorka nie wzbiła się na jeszcze większe wyżyny.
Waleria wiedzie szczęśliwe życie, które powoli na nowo sobie układa w Irlandii. Dołączył do niej syn, który odnajduje tutaj radość i pasję. Wraz z Maksem, Waleria postanawia podjąć ryzyko i spróbować szczęścia z bardziej niebezpiecznymi towarami. Przez lata pracy zdobyli ogromne doświadczenie, jak również znajomości, które znacznie ułatwiają im funkcjonowanie w przestępczym świecie. Nie da się nazwać tego inaczej, gdyż ciągłe unikanie wymiaru sprawiedliwości nie można zaliczyć do normalnego zawodu, które wykonuje większość ludzi.
Przyznam szczerze, że uwielbiam główną bohaterkę. Polubiłam ją od samego początku i chociaż niejednokrotnie podejmowane przez nią decyzje były sprzeczne z moimi oczekiwaniami, to jednak lubią tę dziewczynę. Jest charyzmatyczna, odważna, potrafi zawalczyć o siebie i nie boi się ryzyka, ale podejmując je, nie stawia nigdy wszystkiego, na ostrzu noża. Patryk, który jak bumerang wraca do życia, Walerii jest niezwykle bliski mojemu sercu, bardzo go polubiłam i szczerze przyznam, że ja mimo wszystko kibicowałam tej dwójce od samego początku! Namiętność, która między nimi wystąpiła, była burzliwa, ale zarazem bardzo intensywna! Mnie ten facet fascynuje i pociąga! Nie dziwi mnie, że i Waleria nie może się mu oprzeć!
Styl pisarski autorki jest niezwykle wyjątkowy, mimo iż w książce mowa jest o mafii, świecie przestępczym i niebezpieczeństwie, to wszystko opisuje z taką lekkości, że przez kolejne strony dosłownie płyniemy. Autorka potrafi tak rozegrać akcję, że nie chcemy odkładać książki, nie wiedząc jak, dalej potoczą się losy bohaterów. Dla mnie pióro Pani Eweliny Pałeckiej jest lekki, przyjemny i z wielką przyjemnością sięgam po kolejne jej książki.
Bardzo serdecznie polecam sięgnąć po książki autorki, ale w tym przypadku bardzo ważne jest zachowanie kolejności czytanych tomów, bo można zepsuć sobie wiele przyjemności z poznawania dalszych losów bohaterów!
Dziękuję autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki!

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2024-01-28,

Jeśli czytaliście „Szmal pachnący ziołem” i zastanawiacie się, czy sięgnąć po kontynuację, powiem wam, że warto! O czym jest druga część?

Sielskie życie Walerii, Mateusza i Mikiego dobiega końca, gdy ówczesny partner ma przed nią tajemnice, ex puka do drzwi, a brat rozkręca kolejny, ryzykowny biznes (po tytule można się spodziewać, jaki to interes 😜).

Kto nie lubi dobrych historii miłosnych? Zwłaszcza takich z odrobiną niebezpiecznego zacięcia?

Kiedy Waleria i Patryk krzyżują swoje ścieżki, mają szansę zakończyć lub ponownie rozpalić iskrę, która kiedyś ich połączyła. Przekomarzanie się między tymi dwoma postaciami sprawiło, że zapragnęłam całej serii ich rozmów. „Szmal pachnący koksem” ma świetne przesłanie, pełnych entuzjazmu i obolałych bohaterów. Wciągająca powieść, która odbiega od typowej atmosfery i scenerii romansów o przestępczości zorganizowanej. 🖤

Szmal pachnący ziołem
Ewelina Pałecka0
Okładka ksiązki - Szmal pachnący ziołem

Waleria prowadzi spokojne życie u boku zaborczo zazdrosnego męża oraz kochającego syna. Gdy po siedemnastu latach nieobecności, prosto z więzienia, do...