Sznurówki

Znakomita powieść cenionego włoskiego autora -  męża piszącej pod pseudonimem Elena Ferrante Anity Raji

Dlaczego spełniony mąż i ojciec decyduje się zdjąć z palca obrączkę, zmienić miejsce zamieszkania i obojętnie patrzeć, jak jego przeszłość powoli rozpada się na kawałki? Co nim kieruje i czy tylko jego powinno obarczać się winą za rodzinny kryzys? Pochodzący z Neapolu Vanda i Aldo pobrali się bardzo młodo. Dziś, kilkadziesiąt lat później, mają dwójkę dorosłych dzieci, mieszkają w Rzymie i wiodą spokojne życie na emeryturze. Spokojne - do czasu. Seria niefortunnych wydarzeń ujawnia skrywane przez lata sekrety.

Informacje dodatkowe o Sznurówki:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2017-05-10

Kup książkę Sznurówki

Sznurówki - opinie o książce

„Sznurówki” rozpoczynają listy pisane przez Vandę do jej męża Aldo. Nasz bohater opuścił żonę dla młodszej kobiety, oferując niewiele wyjaśnień i jeszcze mniej uwagi i zainteresowania ich dziećmi, Sandro i Anną. Poznajemy jej punkt widzenia, złość, frustracje, emocje i dramaty. W drugiej części poznajemy historię z perspektywy obecnie 70-letniego Aldo, który po czterech latach wrócił do rodziny. Zaś trzecia część opowiadana przez córką pozwala nam dostrzec jak cała sytuacja odbiła się na Annie i Sandro.

To opowieść o długim lecz nieszczęśliwym małżeństwie, które nie potrafiło być razem ani się rozstać. Całe życie krzywdzili się. Tchórzostwo Aldo i despotyzm Vandy odbijał się na nich samych ale i na dzieciach. One dorastając w takiej atmosferze, z toksycznymi rodzicami, nie mieli szans na stworzenie udanych związków w dorosłym życiu. Dużo mówi o więzach rodzinnych, dramacie, pojednaniu ale i przebaczeniu. Zmusza do refleksji i zastanowienia. To wymowna historia jednego małżeństwa, wyborów, których dokonujemy, oraz powodów dla których pozostajemy z kimś i więzi.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-08-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Psikus
Domenico Starnone0
Okładka ksiązki - Psikus

Porywająca i niezwykle zabawna opowieść o starzeniu się, rodzinie, sztuce i pogodzeniu z własną przeszłością. Betta i Saverio, uniwersyteccy matematycy...