Szefowie służb na zieloną trawkę, a na ich miejsce zaufani ludzie PiS. Sanacyjny mesjanizm ministrów Mariusza Kamińskiego i Zbigniewa Ziobry. Walka z terroryzmem jako wytrych do inwigilacji Polaków. Służby na telefon i prokuratorskie kariery zależne od humorów władzy. Zmiany prawa, po których to, co w latach 2005-2007 było ekscesem, staj się normą postępowania. Służby specjalne, które w państwowym dziale kadr decydują o wszystkim.

To wszystko w jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy, który terrorystów ,,zna" głównie z telewizji, a bezpieczeństwa na ulicach zazdrościć mu mogą najbardziej rozwinięte demokratyczne państwa Zachodu.

Do czego PiS potrzebna jest konsolidacja władzy? Kto steruje aparatem bezpieczeństwa i nadzoru po 2015 roku? Czy obóz Jarosława Kaczyńskiego zlikwiduje patologie wymiaru sprawiedliwości III RP - przewlekłość postępowań, nierówny dostęp, ślepotę na los wykluczonych? A może to tylko medialny spektakl maskujący walkę o utrzymanie władzy i zapanowanie nad społeczeństwem?

O kulisach i o fasadzie, o prawie i praktyce ,,policyjnego państwa PiS" pisze Piotr Niemczyk, w latach 80. działacz demokratycznego podziemia, w tym organizacji opozycyjnej Ruch Wolność i Pokój, w wolnej Polsce członek kierownictwa Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa, ekspert do spraw służb specjalnych.

Informacje dodatkowe o Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne:

Wydawnictwo: Krytyka polityczna
Data wydania: 2018-09-21
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Kup książkę Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne

Szósta rano. Kto puka? Jak ojczyzna Solidarności zmienia się w państwo policyjne - opinie o książce

Pogarda
Piotr Niemczyk0
Okładka ksiązki - Pogarda

Pogarda – najgorsza z ludzkich cech. Niszcząca siła, która sprawia, że jeden człowiek nienawidzi drugiego bez powodu. Piotr Niemczyk tropi...

Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych
Piotr Niemczyk0
Okładka ksiązki - Szpiedzy z papieru. Wszystkie grzechy polskich służb specjalnych

Kto nie chce w Polsce agentów specjalnych z prawdziwego zdarzenia? Komu jest na rękę, że najważniejsze dla bezpieczeństwa kraju sprawy trafiają na biurka...