Szóste okno

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-05-24
Tytuł oryginału: The Sixth Window

Prawda boli, ale kłamstwa mogą zabić.

Po śmierci męża Natalie Gray wiąże się z jego najlepszym przyjacielem, Edem Cooperem. Kobieta pragnie, aby zastąpił on ojca jej dorastającej córce, Scarlett, z czasem jednak zaczyna podejrzewać, że intencje mężczyzny nie są do końca czyste.

Natalie próbuje zapewnić sobie i córce bezpieczeństwo, dlatego wkrótce przeprowadzają się do kolejnego domu. To miejsce również skrywa swój mroczny sekret.

Być może znacznie gorszy od tego, przed którym uciekły.

Tymczasem Tom Douglas prowadzi śledztwo w sprawie samobójstwa nastolatki. Ślady doprowadzają go do Natalie i Scarlett. Czy Douglas zdąży ochronić je przed prawdą, która może zniszczyć ich życie na zawsze?

2,5 miliona sprzedanych egzemplarzy

,,Napięcie budowane przez całą powieść doprowadzało mnie do szaleństwa". Angela Marsons, autorka Niemego krzyku

,,Mistrzowska, uzależniająca. Finał zapiera dech w piersiach". Robert Bryndza, autor Dziewczyny w lodzie

,,Szczerze podziwiam to, jak Rachel Abbott układa swoje thrillery! Szóste okno to Abbott w najlepszej formie". Elizabeth Haynes, autorka Into the Darkest Corner

Kup książkę Szóste okno

Opinie o książce - Szóste okno

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-06-14, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2017,
Natalie Gray traci męża który zostaje potrącony przez samochód czy był to wypadek czy został zamordowany. Po śmierci męża wiąże się z jego najlepszym przyjacielem Edem Cooperem. Jest szczęśliwa do czasu gdy odkrywa na jego komputerze pewne zdjęcia. Obawia się o bezpieczeństwo córki i się wyprowadza do kolejnego domu. Gdyż jej dom został już wynajęty. Czy są tam bezpieczne co się tam dzieje, czy córka rzeczywiście jest bezpieczna czy coś jej grozi. I czy wszyscy mają tajemnice czy zmarły mąż też coś przed nią ukrywał i idealizowała jego obraz. Natomiast Tom douglas prowadzi sprawę samobójstwa nastolatki.Cy sama odważyła się na ten krok czy ktoś jej w tym pomógł.Mamy tutaj doczynienia z szeregiem kłamstw które muszą ujrzeć światło dzienne.Komu ufać kto jest naszym wrogiem. Natalie i Scarllet znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie.Czy dwie sprawy mają coś ze sobą wspólnego. Mamy tutaj doczynienia z pornografią i wykorzystywaniem młodych kobiet, podatnych a wpływy. Kto mówi prawdę kto tutaj kłamie.Rachel Abott jak zwykle nie zawodzi tworzy postacie ktore są pełne wad niedoskonałości , pokazuje problemy które mogą dziać się tuż za rogiem. Jak zwykle nas zaskakuje zakończeniem.Sprawia ze nie mozemy sie oderwac stwarza wciagajaca fabule od której nie mozna sie oderwać, czujemy to co sie dzieje.

Tom Douglas rozwiązuje niezmiernie zawikłaną sprawę tajemniczego samobójstwa nastoletniej dziewczynki, powiązaną zze zdjęciami erotycznymi nastolatek. Całość łączy się również ze śmiercią policjanta sprzed 18 miesięcy. Świetna książka!

Cały czas schemat z ciałem na początku książki działa. Nie żeby mi to przeszkadzało. Podaję to tylko w ramach ciekawostki.

Avatar użytkownika - jjaworowska
jjaworowska
Przeczytane:2021-01-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Po raz kolejny książka Rachel Abbott zaskoczyła mnie pozytywnie.  Po raz kolejny nie mogłam się oderwać od książki, dopóki jej nie przeczytałam.
Nie wiem co w tej historii jest gorsze. To, że są na tym świecie ludzie, którzy wykorzystują młode zgubione w okresie dorastania dziewczęta, czy  może jednak to, że są ludzie, którzy wzbogacają się na tym bez żadnych skrupułów. A może to kłamstwo, które niszczy wszystko.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2019-06-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Obce dziecko
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Obce dziecko

Jeden mroczny sekret. Jeden potworny akt zemsty. Gdy Emma Joseph poznaje swojego przyszłego męża, Davida, to zupełny wrak człowieka. Jego pierwszą żonę...

Śpij spokojnie
Rachel Abbott0
Okładka ksiązki - Śpij spokojnie

Jak daleko się posuniesz, by zatrzymać przy sobie ukochane osoby? Kiedy Olivia Brookes dzwoni na policję, by zgłosić zaginięcie męża i dzieci, boi się...

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler