reklama

Szpilka

Ocena: 0 (0 głosów)

Szpilka mieszka w lesie. Jego całe ciało pokryte jest kłującymi igiełkami. Szpilka nie jest zbyt miły, a jego ulubioną rozrywką jest straszenie i terroryzowanie innych mieszkańców lasu. Całymi dniami im dokucza. Jednak pewnego dnia jego igiełki zaczynają opadać jedna po drugiej i wkrótce Szpilka staje się miękki i różowy jak żelkowy cukierek, i nie jest już taki groźny.

Informacje dodatkowe o Szpilka:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788381413299
Liczba stron: 32
Tytuł oryginału: Spiky

Tagi: Książeczki obrazkowe dla dzieci bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Szpilka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szpilka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:2021-07-04,

“Szpilka” to opowieść o ciekawym stworze, który mieszka w lesie, jest samotnikiem, lubi straszyć, jest absolwentem Szkoły Zła, a ponadto pokryty jest kolcami. Ma je na brzuchu, rękach, na twarzy, dosłownie wszędzie.
Wszystko jest dobrze, Szpilka chętnie straszy, napawa się swoją naturą, do momentu, kiedy zaczyna tracić kolce. Najpierw jeden kolec, potem drugi, trzeci, czwarty, aż w końcu Szpilka pozostaje bez kolców i jego ciało jest całkowicie gołe - gładkie, różowe i miłe w dotyku.
Szpilka załamuje się, gdyż po utracie kolców nikt się go nie boi, wręcz przeciwnie - każdy się z niego śmieje. Już nie jest postrachem małych, niewinnych zwierząt, a pośmiewiskiem. Siada na kamieniu i zaczyna się zastanawiać nad swoim życiem, kiedy… spotyka zająca, który ani się go nie boi, ani się z niego nie śmieje. Bardzo naturalne spotkanie i rozmowa sprawia, że Szpilka zostaje przyjacielem królika. Spędzają razem ciekawie czas, Szpilka przywiązuje się do królika… Niestety, Szpilka odzyskuje kolce. Z jednej strony cieszy się z tego faktu, z drugiej zaś… martwi się, iż nie może więcej być czyimś przyjacielem.
“Szpilka” to pięknie ilustrowana historia o stworzeniu, które nigdy nie miało przyjaciół, jednak po zdobyciu choć jednego - nie chce wracać do samotnych dni spędzanych jedynie we własnym towarzystwie lub w towarzystwie bojących się go zwierząt, zazwyczaj mniejszych i bezbronnych. Jest to bardzo dobry przykład, który pokazuje, że lepiej jest być miłym, łagodnym i mieć kogoś bliskiego, niż być złym i spędzać życie w samotności. Bajka nie jest długa, idealnie sprawdzi się jako czytanka na dobranoc. Polecam!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy