Szpon. Tom 2. Upadek Sów

Druga i ostatnia część miniserii ukazującej prawdziwe oblicze Gotham City. Niewiele osób wie, że miasto Batmana od chwili swego założenia rządzone jest przez Trybunał Sów, tajną organizację ludzi bogatych i wpływowych. Calvin Rose był niegdyś jednym ze Szponów, czyli zabójców na usługach Trybunału. Nim jednak popełnił pierwsze morderstwo na zlecenie, posłuchał sumienia i wyzwolił się spod władzy Sów. Uciekł z Gotham i przez kilka lat ukrywał się w różnych miastach Ameryki. Musiał jednak wrócić, aby chronić bliskie sobie osoby, a także wspomóc tajemniczego starca w zemście na Sowach. Sprawy nie potoczyły się jednak po jego myśli, gdyż Trybunał odradza się po każdym ciosie, a co gorsza potrafi ożywiać i wysyłać do walki dawne Szpony. Wydaje się, że Rose nie ma z nimi żadnych szans... A jak zachowa się Batman, który wprawdzie poluje na członków Trybunału, lecz jednocześnie nie zamierza tolerować w swoim mieście bezwzględnie działającego byłego Szpona? Do gry o władzę nad Gotham włącza się także wróg Nietoperza, mocarny Bane, który stoi na czele całej armii złoczyńców! Autorami tomu Szpon: Upadek Sów są scenarzysta James Tynion IV (Batman) oraz rysownicy Miguel Sepulveda (Red Lanterns), Szymon Kudranski (Detective Comics) i Emanuel Simeoni (True Blood: French Quarter). Historię główną wzbogacono o dwie krótkie opowieści.

Informacje dodatkowe o Szpon. Tom 2. Upadek Sów:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-02-09
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Szpon. Tom 2. Upadek Sów

Szpon. Tom 2. Upadek Sów - opinie o książce