Sztorm i Furia

Osiemnastoletnia Trinity Marrow potrafi widzieć i komunikować się z duchami i zjawami. Jej wyjątkowy dar stanowi część tajemnicy tak niebezpiecznej, że dziewczyna ukrywana jest przez lata w odosobnionej posiadłości strażników - gargulców, które strzegą ludzkość przed demonami. Gdyby piekło odkryło prawdę o Trinity, dla pozyskania mocy zostałaby pożarta.

Kiedy wysłannicy innego klanu przywożą niepokojące wieści o czymś, co zabija zarówno demony, jak i strażników, poukładany świat dziewczyny legnie w gruzach. Nie przez niebezpieczeństwo, a dzięki najbardziej irytującemu i fascynującemu chłopakowi, jakiego poznała. Zayne ma własne sekrety, które na nią wpłyną. Jednak współdziałanie stanie się konieczne, gdy demony wtargną na teren społeczności, a tajemnica Trinity ujrzy światło dzienne.

Aby ocalić rodzinę i być może świat, dziewczyna będzie musiała zaufać przystojnemu strażnikowi. Wszystko może się zdarzyć, gdy rozpocznie się nadprzyrodzona wojna...

Informacje dodatkowe o Sztorm i Furia:

Sztorm i Furia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-07-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Jesteście gotowi na walkę? Rozpoczyna się nadprzyrodzona wojna.

„-Czyż to nie największe osiągnięcie zła? Ukrywanie się pod płaszczykiem niewinności?”

Trinity mieszka w odosobnionej posiadłości wraz ze strażnikami — gargulcami. Dziewczyna potrafi komunikować się z duchami i zjawami, co czyni ją wyjątkową. To tylko część wielkiej tajemnicy, która nigdy nie może ujrzeć światła dziennego. Spokojne i nudne życie Trin przerywa pojawienie się wysłanników z innego klanu.

Docierają niepokojące wieści, coś zabija strażników, jak i demony. Od teraz wszystko legnie w gruzach i już nic nie będzie takie samo. Koło poszło w ruch i nie da się go zatrzymać.

Przyznaję, że nie znałam tej serii autorki. Zawsze mnie kusiły jej dzieła, ale jakoś nie miałam okazji ich przeczytać. Po otrzymaniu drugiego tomu do recenzji postanowiłam nadrobić pierwszą część. I to była najlepsza decyzja w ostatnim czasie. Zakochałam się w historii Trinity oraz irytującego, ale jakże przystojnego strażnika Zayne'a.

Oczywiście, gdy w grę wchodzą demony, anioły, gargulce, duchy i zjawy to już książki zyskują moje zainteresowanie.

Z początku musiałam się przyzwyczaić do nowych postaci i przyswoić wszelkie informacje. Z każdą kolejną stroną coraz bardziej zagłębiałam się w świat wykreowany przez autorkę. I już nie chciałam z niego wychodzić. Nie mogłam się oderwać od czytania.

Czeka Was ponad 500 stron niesamowitych przygód, intryg i walk istot nadprzyrodzonych. Nutka pożądania również się znajdzie, jednak nie jest ona najważniejsza. Stanowi miły dodatek do całej fabuły.

Postać głównej bohaterki jest owiana tajemnicą. Jej tożsamość odkrywałam stopniowo, a gdy w końcu dowiedziałam się prawdy, to doznałam lekkiego szoku. Okazuje się, że nasza bohaterka jest jedyna w swoim rodzaju. Kim jest? Tego to już musicie się sami dowiedzieć.

Świetnie się bawiłam podczas lektury książki. Zabieram się za drugi tom, który mam pod ręką na całe szczęście. A Wam gorąco polecam.

Nagle lód skuł moją pierś, wyciskając powietrze z płuc. Postawiłam krok w tył, lecz moje nogi się poddały i upadłam na kolana, nie czując nawet bólu.

Trinity jest wyjątkową dziewczyną, ma wielką moc, widzi duchy, zjawy. Wychowywała się i żyje w zamkniętym ośrodku, strzeżona przez strażników. Nudzi jej się, więc wymyka się, podsłuchuje. Pewnego dnia, ze stolicy przybywają przedstawiciele innego klanu, prosząc o pomoc. Tak poznaje Zeyna, który zachwyca ją, krępuje i wkurza jednocześnie. Trinity, razem z Zeynem wyrusza do stolicy, aby odnaleźć i uratować przyjaciela.

Dobrze napisana, trzymająca w napięciu książka.

Czyta się jednym tchem!!! Spin off dark elements trzeba przeczytać.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam, E-booki, 2021, Fantasy,
The Burning Shadow. Magiczny pył
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - The Burning Shadow. Magiczny pył

KIEDY EVELYN DASHER NATKNĘŁA SIĘ NA LUCA, ZOSTAŁA WRZUCONA DO ŚWIATA LUKSJAN, PRZY CZYM ODKRYŁA, ŻE WIĄŻE JĄ Z NIM ZNACZNIE WIĘCEJ, NIŻ WCZEŚNIEJ ZAKŁADAŁA...

Oblivion
Jennifer L. Armentrout0
Okładka ksiązki - Oblivion

Wyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów. Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy...