Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie

Czy stoicyzm może nas nauczyć, jak żyć szczęśliwie? Czy każdy może zostać stoikiem? Czy ta filozofia może nam się przydać dziś?

Piotr Stankiewicz, prezentując stoickie zasady, udowadnia zarówno ich aktualność, jak i ponadczasową słuszność, pokazuje, jak zostać nowoczesnym stoikiem. Seneka, Epiktet czy Marek Aureliusz okazują się doskonałymi nauczycielami, których wskazówki pozwalają odnaleźć się we współczesnym świecie. Uczą dystansu, niezależności i mądrości. Pomagają rozwiązać zawiłe dylematy, a przynajmniej żyć z nimi, gdy nie ma innego wyjścia.

Książka Piotra Stankiewicza to oryginalny przewodnik po sztuce dobrego życia.

Informacje dodatkowe o Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Poradniki

Tagi: poradniki

Kup książkę Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie

Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie - opinie o książce

Avatar użytkownika - toledo
toledo
Przeczytane:2024-02-04,

"Sztuka życia według stoików" już na pierwszy rzut oka jest pozycją wyjątkową. To nie tylko teoretyczna lekcja stoicyzmu. Książka ta staje się swego rodzaju podręcznikiem życiowym, oferując konkretny, realny sposób myślenia. Autor nie tylko mówi nam, jak być stoikiem, ale także ukazuje, jak te idee mogą być praktycznie wcielone w życie codzienne. Odwołuje się do filozofii stoickiej, a konkretnie do myśli Seneki, Epikteta oraz Marka Aureliusza, by znaleźć odpowiedzi na pytania, które sami sobie często zadajemy.

Dla osób, które szukają spokoju w świecie pełnym chaosu informacyjnego i życiowych niepewności, "Sztuka życia według stoików" może okazać się nieocenionym przewodnikiem. Nie jest to jedynie sucha filozofia, lecz przystępna lekcja życia, która zachęca do refleksji nad własnymi wyborami.

Avatar użytkownika - iwonap12
iwonap12
Przeczytane:2021-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ta książka uświadomiła mi, że w dużej mierze jestem stolikiem, choć z moją wybuchowością, wydawało mi się to niemożliwe. Poznajemy jednak dzięki tej pozycji nie tylko ogólne hasła przyświecające tej filozofii, ale sposób stoickiego myślenia i podejścia do problemów stawianych przez życie.

My fajnopolacy
Piotr Stankiewicz0
Okładka ksiązki - My fajnopolacy

Brawurowy (i wciąż bezlitosny) portret III RP 21 polskich grzechów głównych Stankiewicza było objawieniem, a teraz, z okazji 30. rocznicy poczęcia...

Sztuka życia według stoików
Piotr Stankiewicz0
Okładka ksiązki - Sztuka życia według stoików

Jak nie zagubić się we współczesnym, chaotycznym i pełnym pokus świecie? Jak w pełni efektywnie wykorzystać swe życie? Jak nie marnować czasu, nie...