Sztukamięs ze szlachtuza. Nieopowiedziana historia mięsa

Po raz pierwszy w historii łatwy dostęp do mięsa ma każdy Polak. Jeszcze wiek temu nasi przodkowie mogli tylko o tym pomarzyć, dziś jednak żyjemy w erze przesytu i hodowli przemysłowych. Pytanie o zasadność jedzenia mięsa nigdy nie było bardziej aktualne. Jedni twierdzą, że jest ono passé, inni uważają, że to nasza polska tradycja. Jak jest naprawdę?

Ta książka powstała, ponieważ wierzę, że jako ,,obywatele świata" powinniśmy znać naszą historię. Zanim więc sięgniecie po smażoną pierś brojlera lub grillowaną karkówkę z tucznika, poznajcie prawdziwą historię polskiego mięsa i odkryjcie dawny świat polskiej kuchni, w której pekefleisz, pierśnik czy kapłon królowały nie tylko od święta.

Autorka

Informacje dodatkowe o Sztukamięs ze szlachtuza. Nieopowiedziana historia mięsa:

Wydawnictwo: Czarne

Sztukamięs ze szlachtuza. Nieopowiedziana historia mięsa - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2022-11-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Nie do końca mi się spodobała ta książka, chociaż tematyka bardzo ciekawa i autorka opisała dosyć szczegółowo jakie mięso jadano na polskich stołach na przestrzeni wieków i jak je przyrządzano i przechowywano, co okazało się dosyć interesujące. Choć nie jestem fanką mięsa i mogłabym bez niego żyć to nie krytykuję osób, które lubią go spożywać. Czytając tę książkę miałam cały czas wrażenie, że autorka non stop piętnowała mięsożerców i mi to strasznie przeszkadzało. Wielokrotnie padało w tej pozycji jaki to szkodliwy dla środowiska jest chów zwierząt i jak osoby jedzące mięso się do niszczenia tego środowiska przyczyniają. Nie twierdzę, że tak nie jest, ale nie po to sięgnęłam po tę książkę, aby na każdym kroku autorka przypominała mi jak złe jest jedzenie mięsa.

Książka zapowiadała się dobrze, ale jak dla mnie to zmarnowany potencjał.