Szymon & Liliana

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-12-06
Kategoria: Romans

Szymon; przystojny i popularny nie stroni od kobiet a jednocześnie nie szuka związku.
Liliana; lekko przestraszona i wycofana dziewczyna unikająca mężczyzn jak ognia.
Co się wydarzy kiedy tych dwoje dosłownie na siebie wpadnie ?
Czemu Szymon boi się zaangażować?
Jaką tajemnice skrywa Liliana?

Kup książkę Szymon & Liliana

Opinie o książce - Szymon & Liliana

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek

Kinga Pitra „Szymon & Liliana”

Przystojny student o imieniu Szymon nie stroni od imprez i wiecznych podrywów. Na uczelni krążą plotki na jego temat. Ale nie bez powodu tak się zachowuje. Chłopak boi się zaufać i stworzyć prawdziwy związek. Na swojej drodze spotyka Lilianę. Dziewczyna jest inna niż wszystkie kochanki. To spokojna, nieśmiała i pilna uczennica. Jej urok osobisty nie pozwala Szymonowi o sobie zapomnieć. Przypadkowe spotkanie przerodzi się w coś, o czym nigdy, by nawet nie pomyśleli. Ta dwójka skrywa tajemnice... Jakie? Czy otworzą się na miłość? Szymon i Liliana przeszli w życiu bolesne chwile. Nie łatwo im się pozbierać. Jak sobie poradzą? Musicie sami się przekonać. 😉

„(...) O dziewczynie, która skradła mi serce mimo, że tak bardzo przez te lata się przed tym broniłem, że zapomnę o dziewczynie, która nie potrafiła mi zaufać.”

Czytało mi się przyjemnie. Autorka serwuje nam co rusz jakąś intrygę. Mimo, że książka liczy tylko 226 stron, to sporo jest wątków, które zaciekawią i wzruszą czytelnika.

Niestety, muszę wspomnieć o korekcie, która tutaj zawaliła... 😏 To jest jedyny minus jaki wypatrzyłam, bo historia jest świetna. Oto jak dwoje ludzi zmaga się z trudną przeszłością, by wspólnie dotrzeć do szczęścia.

Dzisiaj przychodzę do was z kolejną debiutancką powieścią, która mi trochę namieszała w głowie. Zatraciłam się w tej historii do tego stopnia, że uosobiłam się z główną bohaterką i podczas lektury, wyobrażałam sobie, iż to ja przeżywam wszystko co dzieje się w książce.

Autorka, wstępująca na salony pisarskie, bezapelacyjnie udowodniła, że jest niezwykle utalentowaną osobą, która swym plastycznym i lekkim piórem przelewa magię zawartą w słowach. Te piękne zdania przenikają do umysłu jak i serca czytelnika, sprawiając, że wszystko staje się jak żywe, namacalne, rzeczywiste. Pokazuje siłę uczucia, walkę z mrokiem duszy, przeżytymi traumami i prawdziwą miłość, w której można się zatracić.

Ciekawi? Myślę, że tak.
Historia Liliany jest niby prosta. Wiejska dziewczyna przenosi się na studia do Krakowa i zmienia swoje dotychczasowe życie. Skryta, spędzająca czas na czytaniu i nauce, unikająca facetów jak ognia, niespodziewanie wpada w drzwiach uczelni na chłopaka, który niestety nie jest święty. Przystojny bawidamek wykorzystuje swój urok osobisty i bawi się życiem. Nie angażuje się uczuciowo, ale podrywa dziewczyny i wiele w tym prawdy, że szybko je rzuca.

Dlaczego się tak zachowuje? Czy coś ukrywa, co spowodowało, że stał się takim podrywaczem? Czy czegoś się boi i dlatego ukrywa się za grubym pancerzem? Jakie przeżycia uniemożliwiają Lilianie na otwarcie się przed ludźmi? Czy jest nieczuła na brata swej przyjaciółki? Jakie relacje wywiąże się ze spotkania tej dwójki?

Przyznam się wam, że nie spodziewałam się, iż ta opowieść zrobi na mnie aż takie wrażenie. Emocje aż wrzały we mnie, dusiły i dławiły. Były ogromnie silne i dalej nie mogę otrząsnąć się, chodząc z głową w chmurach.

Nuda nawet na moment tu się nie wkrada, fabuła jest intrygująca, a ciekawe wątki powodują, że strony wręcz same się przewracają.

Nie żałuję żadnej minuty spędzonej z lekturą, gdyż styl autorki jest świetny, kreacja postaci genialna, a treść wciąga od pierwszych zdań. Teraz wyczekuję kolejnego tomu, bo zakończenie sugeruje, iż autorka nie wypowiedziała jeszcze ostatniego zdania.

Dlatego z całego serca zachęcam do sięgnięcia po "Szymona & Lilianę”, bo jest to książka wartościowa, pełna pasji, ognia, silnego uczucia, ale także i bólu. Nie zwlekajcie, czytajcie!

Immunitet
Remigiusz Mróz