Ta, która musi umrzeć

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-08-22
Tytuł oryginału: Millennium 6

Ostatnia część serii Millennium!

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem.

Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony - ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć?

Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję - będzie myśliwą, nie ofiarą.

Ta, która musi umrzeć to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, która rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

David Lagercrantz to pisarz z dużym literackim dorobkiem. Jest autorem głośnej biografii Zlatana Ibrahimovica Ja, Ibra, która została uznana w Szwecji za jeden z największych sukcesów literackich ostatnich lat. Lagercrantz jest również cenionym dziennikarzem śledczym w szwedzkim dzienniku Expressen. Zna mechanizmy działania policji i wywiadu szwedzkiego, co bardzo przydało mu się przy pisaniu kontynuacji Millennium

Kup książkę Ta, która musi umrzeć

Opinie o książce - Ta, która musi umrzeć

Dość długo czytałam tę książkę, ale to dlatego, że trzeba ją zrozumieć i nadążyć nad tokiem myślenia bohaterów. David Lagercrantz po raz 3 udowodnił, że wie o czym piszę i, że wie jak to robić. Historia wciąga i przestaje myśleć o sprawach codziennych. Liczy się tylko Mikael i Lisbeth dwie najbardziej interesujące postaci. Mogłoby się wydawać, że ta powieść jest tylko o nich i ich losach. Jednak w książce znajdziemy inne ważne wątki które ba pierwszy rzut oka nie mają z nimi nic wspólnego. Lecz pod powierzchnią widać, że wszystko do siebie pasuje i Lisbeth zawsze jest na pierwszym miejscu. To o nią tu chodzi i o jej życie. Zbieg okoliczności sprawił, że jej ojciec nadal żyje w głowach złych ludzi a jego uczynki jeszcze długo będą odbijac się echem.

Historia dobra sama w sobie a do tego cała ta otoczka tworzy nastrojowy klimat i książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Autor wykonał dobrą robotę i mimo, że wydaję się już że ta historia ciągnie się za długo to z nadzieją czekam na ciąg dalszy.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

W Sztokholmie znaleziono martwego mężczyznę, to bezdomny, który posiadał przy sobie numer telefonu do Mikaela Blomkvista, choć dziennikarz nie miał pojęcia o jego istnieniu, zostaje wplątany w jego śmierć. Bezdomny przed śmiercią wykrzykuje groźby pod adresem Johannesa Forsella-szwedzkiego ministra obrony, jak później się okazuje ma on również wiele wspólnego z himalaizmem, a to co wydarzyło sie na największej górze świata, tragedia która miala miejsce rzutuje na zachowanie żebraka, i jego dalsze życie.

Lisbeth Salander próbuje w Moskwie ostatecznie rozprawić się z Camillą - siostrą, która nie pozostaje jej dłużna, lata nienawiści zaszczepione przez ojca oraz jego wspólnika, obsesja zemsty na Lisbeth sprawiają, że dziewczyny nie cofną się przez niczym aby siebie zniszczyć.

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Pakiet Millennium David Lagercrantz
David Lagercrantz0
Okładka ksiązki - Pakiet Millennium David Lagercrantz

Ponad 10 lat po śmierci Larssona jego spadkobiercy zdecydowali o kontynuacji serii Millennium. Na autora trzech książek o dalszych losach hakerki Lisbeth...

Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;