Ta, która musi umrzeć

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-08-22
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381432399
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Millennium 6

Ocena: 5.17 (6 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

Ostatnia część serii Millennium!

W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak pomimo cech charakterystycznych jego tożsamości nie udaje się ustalić. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, kierując się swoimi podejrzeniami, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem.

Dziennikarz niechętnie zabiera się do sprawy. Świadkowie potwierdzają co prawda, że mężczyzna kilkukrotnie bełkotał coś pod adresem Johannesa Forsella, szwedzkiego ministra obrony - ale czy faktycznie coś mogło ich łączyć?

Mikael bezskutecznie próbuje skontaktować się z Lisbeth Salander, która po pogrzebie Holgera Palmgrena wyjechała z kraju. Blomkvist nie wie, że Lisbeth trafiła do Moskwy, by raz na zawsze wyrównać rachunki ze swoją siostrą Camillą. Salander podjęła decyzję - będzie myśliwą, nie ofiarą.

Ta, która musi umrzeć to ostatni tom bestsellerowej serii Millennium, która rozeszła się na całym świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy. David Lagercrantz z rozmachem łączy ze sobą polityczne skandale, rozgrywki międzynarodowych potęg i nowoczesne technologie.

David Lagercrantz to pisarz z dużym literackim dorobkiem. Jest autorem głośnej biografii Zlatana Ibrahimovica Ja, Ibra, która została uznana w Szwecji za jeden z największych sukcesów literackich ostatnich lat. Lagercrantz jest również cenionym dziennikarzem śledczym w szwedzkim dzienniku Expressen. Zna mechanizmy działania policji i wywiadu szwedzkiego, co bardzo przydało mu się przy pisaniu kontynuacji Millennium

Tagi:

Kup książkę Ta, która musi umrzeć

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Ta, która musi umrzeć

Dość długo czytałam tę książkę, ale to dlatego, że trzeba ją zrozumieć i nadążyć nad tokiem myślenia bohaterów. David Lagercrantz po raz 3 udowodnił, że wie o czym piszę i, że wie jak to robić. Historia wciąga i przestaje myśleć o sprawach codziennych. Liczy się tylko Mikael i Lisbeth dwie najbardziej interesujące postaci. Mogłoby się wydawać, że ta powieść jest tylko o nich i ich losach. Jednak w książce znajdziemy inne ważne wątki które ba pierwszy rzut oka nie mają z nimi nic wspólnego. Lecz pod powierzchnią widać, że wszystko do siebie pasuje i Lisbeth zawsze jest na pierwszym miejscu. To o nią tu chodzi i o jej życie. Zbieg okoliczności sprawił, że jej ojciec nadal żyje w głowach złych ludzi a jego uczynki jeszcze długo będą odbijac się echem. 

Historia dobra sama w sobie a do tego cała ta otoczka tworzy nastrojowy klimat i książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. Autor wykonał dobrą robotę i mimo, że wydaję się już że ta historia ciągnie się za długo to z nadzieją czekam na ciąg dalszy. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

W Sztokholmie znaleziono martwego mężczyznę, to bezdomny, który posiadał przy sobie numer telefonu do Mikaela Blomkvista, choć dziennikarz nie miał pojęcia o jego istnieniu, zostaje wplątany w jego śmierć. Bezdomny przed śmiercią wykrzykuje groźby pod adresem Johannesa Forsella-szwedzkiego ministra obrony, jak później się okazuje ma on również wiele wspólnego z himalaizmem, a to co wydarzyło sie na największej górze świata, tragedia która miala miejsce rzutuje na zachowanie żebraka, i jego dalsze życie.

Lisbeth Salander próbuje w Moskwie ostatecznie rozprawić się z Camillą - siostrą, która nie pozostaje jej dłużna, lata nienawiści zaszczepione przez ojca oraz jego wspólnika, obsesja zemsty na Lisbeth sprawiają, że dziewczyny nie cofną się przez niczym aby siebie zniszczyć.  

Link do opinii
Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2019-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Inne książki autora
Pakiet Millennium David Lagercrantz
David Lagercrantz0
Okładka ksiązki - Pakiet Millennium David Lagercrantz

Ponad 10 lat po śmierci Larssona jego spadkobiercy zdecydowali o kontynuacji serii Millennium. Na autora trzech książek o dalszych losach hakerki Lisbeth...

Mężczyzna, który gonił swój cień
David Lagercrantz0
Okładka ksiązki - Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Pokaż wszystkie recenzje