„Ta, która musi umrzeć” – poznaj premierową recenzję najnowszej książki Davida Lagercrantza!

Data: 2019-08-23 11:20:21 Autor: pobarski

Kojarzycie serię Millennium, która zapoczątkowana została przez Stiega Larssona? Ostatnio swoją premierę miał najnowszy, szósty tom z serii, a czytelnicy portalu Granice.pl jako jedni z pierwszych mają okazję poznać recenzję najnowszej części!

Ta która musi umrzeć

Pierwszy tom serii MillenniumMężczyźni, którzy nienawidzą kobiet stworzył Stieg Larsson, szwedzki pisarz i dziennikarz. Skandynawski autor napisał łącznie w ramach tej serii 3 powieści. Niestety, twórca postaci Lisbeth Salander zmarł niespodziewanie w 2004 roku w wieku pięćdziesięciu lat na zawał serca. Tworzeniem kolejnych tomów z serii zajął się David Lagercrantz, który wydał właśnie ostatni, 6 tom tego cyklu. 

Najnowsza książka nazywa się Ta, która musi umrzeć. Według zapowiedzi szósty tom stworzony przez Lagercrantza będzie ostatnią, zamykającą tę serię częścią. W naszym serwisie możecie przeczytać i zobaczyć pierwszą w Polsce recenzję ostatniej książki z serii Millennium.

Ta, która musi umrzeć – recenzja

Dla wszystkich fanów słowa pisanego, proponujemy recenzję książki Ta, która musi umrzeć w wersji tradycyjnej.

To, co szwedzkiemu dziennikarzowi wychodzi najlepiej, to tworzenie intrygi i posuwanie akcji do przodu. Wypada powtórzyć to, co pisałem już w przypadku Mężczyzny, który gonił swój cień: Lagercrantz znakomicie poznał arsenał środków dostępnych autorom thrillerów i skrzętnie je wykorzystuje. Udaje się: napięcie rośnie, całość czyta się błyskawicznie, wątki zostają domknięte, tajemnice wyjaśnione, zbędnych informacji czy poważniejszych nieścisłości w zasadzie brak. Są za to – niestety – klisze. Klisze, które pojawiały się już wcześniej – jak chociażby genialne dziecko, które dowiedziało się zbyt wiele w Co nas nie zabije. Dopiero jednak po lekturze wszystkich trzech „dodatkowych" powieści z cyklu czytelnik odkrywa, jak wiele elementów zna już w literatury sensacyjnej i jak niewiele nowego wnosi do niej Lagercrantz – aby dowiedzieć się więcej, przeczytajcie dostępną w naszym serwisie oficjalną recenzję Tej, która musi umrzeć.

Jeśli jednak wolicie zobaczyć film, zachęcamy do zajrzenia na nasze konto na serwisie YouTube. Tam bowiem ukazała się właśnie recenzja Tej, która musi umrzeć w wersji wideo!

Nie zapomnijcie o subskrypcji naszego kanału na YouTube, bo już niebawem trafią tam kolejne nasze produkcje!

W ramach serii Millenium obecnie powstała sześć książek. Historia rozpoczyna się od wspomnianego tytuły Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Następne tomy to kolejno: Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął, Co nas nie zabije, Mężczyzna, który gonił swój cień oraz Ta, która musi umrzeć. Za wydanie serii w Polsce odpowiada Wydawnictwo Czarna Owca.

Kojarzycie serię Millenium? Co o niej sądzicie?

Powieść Ta, która musi umrzeć kupicie w popularnych księgarniach internetowych: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ta, która musi umrzeć
0
Okładka książki - Ta, która musi umrzeć

Ostatnia część serii Millennium! W centrum Sztokholmu znaleziony zostaje martwy mężczyzna. Z pozoru wygląda to na tragiczną śmierć bezdomnego, jednak...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokuta
Anna Kańtoch
Pokuta
Pokaż wszystkie recenzje