Tajemnica domu Uklejów

Tom 1 cyklu Gracje z Ustki

Nowa powieść uznanej pisarki, Anety Jadowskiej, która nie po raz pierwszy zabiera Czytelniczki i Czytelników do klimatycznej Ustki. Ta nadmorska sceneria gęsta od kryminalnych intryg i kipiąca czarnym humorem, pochłonie wszystkie Twoje smutki i wciągnie do świetnej zabawy. Tajemnica domu Uklejów to pierwsza część planowanej trylogii Gracje z Ustki.

Budynek w (nomen omen) Zapadłem przez lata pracował na renomę nawiedzonego domu. Może to tylko stare mury, hulający wiatr i nadmiar wyobraźni. Gdy już pierwszej nocy w nowym lokum Niny zdarza się śmiertelny wypadek, do akcji wkracza przystojny strażak oraz miejscowa policja z sierżantem Straszewiczem na czele. Przy okazji domowych porządków pojawiają się kolejne sekrety (i trupy!), które pozostawili po sobie poprzedni mieszkańcy.

Aby prawda wyszła na jaw, nie może zabraknąć przyjaciółek Niny. A jak wiadomo, gdzie trzy kobiety i... pisarki zarazem, tam na każdego czeka potężna dawka humoru doprawiona szczyptą szaleństwa, odwagi i bezpompromisowego #womanpower. To także opowieść o różnych wymiarach współczesnych relacji, tych w realu oraz w sieci, które nie muszą być mniej wartościowe.

Informacje dodatkowe o Tajemnica domu Uklejów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-03-27

Kup książkę Tajemnica domu Uklejów

Tajemnica domu Uklejów - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdaKa
MagdaKa
Przeczytane:2024-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Aneta Jadowska to autorka, która zaskarbiła sobie moje serce już dawno temu, a to za sprawą historii o Garstce z Ustki. Lubię jej książki za humor, ciepło i wciągające fabuły.  Z ciekawością sięgnęłam więc po “Tajemnica domu Uklejów", bo tam, choć Ustka ta sama, to bohaterki całkiem inne!

Oto Nina Rawicz po śmierci swojej przyjaciółki otrzymuje w spadku stary dom pod Ustką. Wraca więc z Niemiec do Polski, a przeprowadzka ma być dla niej początkiem nowego życia, szansą na spełnienie marzeń o pisaniu. Niestety, już pierwszego dnia Nina staje się główną podejrzaną o morderstwo. Na szczęście nie zostaje sama - z pomocą przychodzą jej dwie przyjaciółki: Agata, znana autorka kryminałów, i Zuza, pisarka pikantnych romansów. "Gracje", bo tak nazwały swój tercet dziewczyny,  postanawiają rozwikłać tajemnicę domu Uklejów.

Nina to bohaterka, z którą z łatwością można się utożsamić. Jest sympatyczna, inteligentna i ma w sobie mnóstwo determinacji. Podziwiam ją za to, że pomimo przeciwności losu nie poddaje się i walczy o swoje szczęście.

Agata i Zuza to dwie barwne i charyzmatyczne postacie, które stanowią idealne dopełnienie Niny. Agata to twarda i pewna siebie kobieta, która nie boi się wyzwań. Zuza natomiast jest wesoła i spontaniczna, a do życia podchodzi z dużym dystansem.

Akcja powieści toczy się wartko, ale wyjaśnienie tajemnicy domu Uklejów nie należy do najłatwiejszych tym bardziej, że jej rozwikłanie ukryte jest gdzieś w mrokach przeszłości i pilnie strzeżonych rodzinnych tajemnicach.

Jednym z największych atutów książek Anety Jadowskiej jest humor. Autorka ma niezwykły talent do tworzenia zabawnych scen i dialogów, które bawią do łez. W "Tajemnicy domu Uklejów" humoru nie brakuje - śmieszne sytuacje przeplatają się z poważniejszymi wątkami, tworząc idealną mieszankę dla każdego czytelnika. A dodatkową zaletą powieści jest to, że jej akcja powieści rozgrywa się w Ustce,  znanej  nam już z wcześniejszego cyklu o Garstce. Z prawdziwą przyjemnością powróciłam więc do tego uroczego, nadmorskiego miasteczka.  Jadowska z dużą dokładnością opisuje urokliwe zakątki Ustki, dzięki czemu  miałam wrażenie, jakby sama tam była.

"Tajemnica domu Uklejów" to wciągająca książka. Czyta się ją szybko i z przyjemnością. Polecam ją wszystkim, którzy szukają lekkiej, ale interesującej lektury z nutką humoru i romansu.

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2024-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

„Wiesz, czym się różni życie od fabuły? (…) Życie nie musi trzymać się kupy i być wiarygodne!”.

Bohaterką książki jest Antonina Rawicz, młoda kobieta z dużym bagażem doświadczeń, która na swojej drodze spotkała m.in. Lulę. Historia zaczyna się wraz z odczytaniem testamentu po śmierci jej pracodawczyni. Nieoczekiwany spadek i przeprowadzka miały być początkiem nowego życia. Spokojnego i spędzanego na pisaniu… A tymczasem rozpoczyna się awarią światła, włamaniem, trupem i przepychanki z usteckimi stróżami prawa. Już po pierwszej nocy spędzonej w starym domu Uklejów Nina staje się podejrzaną o morderstwo, a jej dom wymaga znacznego remontu. Czy może być gorzej? Na szczęście nie jest w tym sama. Ma w swoim narożniku przyjaciółki: Agatę, gwiazdę kryminałów, oraz Zuzę, autorkę pikantnych romansów. Czy ciekawskie i nieugięte Gracje dotrą do sedna zagadki nieboszczyka?

Lekkie i zabawne historie kryminalno-obyczajowe pani Anety czyta się świetnie.

Historia ta jest wciągająca, zabawna i trzymająca w napięciu, a bohaterki budzą sympatię od samego początku. Silne, inteligentne kobiety, które nie dają sobie w kaszę dmuchać i są dla siebie wsparciem przyciągają uwagę czytelnika. Dialogi między sierż. sztab. Straszewiczem, a Gracjami – rewelacyjne.

Determinacja i przyjaźń wylewa się z kart tej historii… Zazdroszczę Ninie tego „muru, który za nią stoi”. Wsparcie, które otrzymuje od przyjaciółek poznanych w Internecie – bezcenne.

Autorka stworzyła wiele mrożących krew w żyłach momentów, wątków kryminalnych, które „rozpuszcza” jeden wątek romantyczny. Tylko czy oby na pewno jeden?

A Fąfel skradł moje serce.

Trylogia zapowiada się ciekawie, gdyż każda z Gracji wniosła do książki swoją historię.

Fantastyczne dialogi, cięty język, humor, groza i trupy… To pozycja, którą nie odkłada się przed jej skończeniem. Polecam. Ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

[ współpraca @Wydawnictwo_sqn ]

Avatar użytkownika - anatomiaemocji
anatomiaemocji
Przeczytane:2024-03-27, Ocena: 4, Przeczytałam,

Pusty, stary dom, pośrodku lasu...

To w nim tkwi tajemnica. I to nie jedna, ani nie dwie. Historia utkana przez lata, odkrywana z każdą kolejną kartką. Odżywa jakby na nowo. Z nową właścicielką. Przeszłość do końca nie odkryta. W swoich ścianach trzyma jeszcze wiele tajemniczych zagadek.

Autorka zbudowała nietuzinkowy klimat, oparty na wzruszających wspomnieniach Niny, jej przeszłości i teraźniejszości.

Demony przeszłości nie dają jej spokoju. Bo całe jej życie to w zasadzie 1 walizka i wspomnienia. Trudne i często bolesne. Ale w swoim życiu spotyka aniołów, którzy byli jej rodziną.

Tak jak i teraz, mimo, że jej świat znowu zmienił się o 180° stoi samotnie z walizką w ręce przed wielkim, starym domem.

Wpadnie w tarapaty już pierwszej nocy, ale nic się nie dzieje bez przyczyny.

Zdeterminowana kobieta zdolna jest do wielu rzeczy. Nie straszny jej trup, czy złodziej. Nie straszna jej demolka, remont, czy nie do końca kompetentni stróże prawa. Czy to pech, czy sprawdzenie jej determinacji? Czy może być jeszcze gorzej? Czy wszechświat będzie sprawdzał jej wolę przetrwania?

Autorka zagwarantowała mi świetną przygodę. Uwielbiam silne kobiety. Kobiety, które pomimo trudnej przeszłości mają w sobie siłę, by sprostać każdej sytuacji, nawet gdy wszystko wydaje się być beznadziejnym przypadkiem. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych.

Lekka, przyjemna, wciągająca, pełna wzruszeń, przyjaźni, odwagi, rodzącego się uczucia, z poczuciem humoru, wątkiem kryminalnym, zagadkami do rozwiązania, z 3 zabawnymi pisarkami, mistrzyniami ciętej riposty, które nie zawahają się ubrudzić sobie rąk. Trzy Gracje to nie jedna i lepiej z nimi nie zadzierać 🙂

Czekam na kontynuację, ten dom, jak i sama bohaterka skrywają jeszcze wiele tajemnic ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Pomimo wstrząsającego posłowia, życzę autorce dużo siły i cudownych ludzi wokół 🖤🖤🖤

"Życie samo do­star­cza in­spi­ra­cji".

Ostatnie słowa wypowiedziane przez prawnika wprawiają Ninę w niemałe oszołomienie. Już sam fakt, że została zaproszona na odczytanie testamentu swojej pracodawczyni zaskakiwał, ale nieoczekiwany spadek, i to w postaci domu nie mieści się w głowie. Rozwiązuje to jednak wiele jej pproblemów, a sama przeprowadzka w okolice Ustki wydaje się idealnym pomysłem, by rozpocząć nowy etap w życiu. Niestety już pierwsza noc przynosi wiele wrażeń: awarie, włamanie i trup, o którego zamordowanie zostaje podejrzana.

"I po­my­śleć, że jesz­cze go­dzi­nę temu uwa­ża­ła, że naj­gor­sze, co ją spo­tka tego dnia, to atrak­cje za­pew­nia­ne przez Pol­skie Ko­le­je Pań­stwo­we." Na szczęście może liczyć na przyjaciółki, które bez zastanowienia przybędą z odsieczą, a także pomogą odkryć wszystkie sekrety domu Uklejów, nawet te najszczelniej ukryte.

To powieść pełna ciepła, humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Wciąga i skutecznie odrywa od ponurych myśli. Bohaterowie, wyraziści o ciekawej osobowości. Zostawienie przeszłości za sobą, nigdy nie jest proste, więc tym bardziej podziwiam Ninę, która nie tylko nosi ze sobą spory bagaż doświadczeń, ale nie traci optymizmu. To również zasługa kilku osób, które spotkała na swojej drodze: przede wszystkim Luli i jej bezwarunkowej miłości oraz przyjaciółek, których wsparcie może odczuć na każdym kroku. Trzeba przyznać, że zarówno Zuza, autorka pikantnych romansów, jak i Agata gwiazda kryminałów, są barwnymi postaciami i nie sposób się z nimi nudzić. Wspólnie tworzą piękny portret przyjaźni, pełnej akceptacji i wzajemnej pomocy.

Stary dom, mający, swoją historię i sekrety zawsze stanowi interesujący wątek. Tutaj poparty solidną warstwą kryminalną działa na wyobraźnię i trudno przewidzieć, co wydarzy się dalej.

To pierwsza książka Autorki, którą miałam przyjemność przeczytać i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2024-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,
Przygody małego duchołapa
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Przygody małego duchołapa

Buuu! Oto niesamowita opowieść o duchach dla dużych i małych, którzy lubią się troszkę bać. Piotruś Duszyński widzi duchy, a duchy widzą Piotrusia...

Egzorcyzmy Dory Wilk
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Egzorcyzmy Dory Wilk

666 - the number of the beast... Gdybyż to było takie proste i numer wystarczył by wyegzorcyzmować demona! Co zaczęło się w toruńskiej kostnicy, kończy...