Tajemnica Kaplicy Czaszek

Poruszająca opowieść o samotności i tęsknocie za miłością.

Ewa na co dzień zajmuje się poszukiwaniami spadkobierców zmarłych, którzy pozostawili po sobie duży majątek. Gdy dostaje zlecenie dotyczące tajemniczej Walerii, zagłębia się w listy z czasów  wojny. Jedyny trop prowadzi ją do Kaplicy Czaszek w Czermnej. Nie ma wyjścia, musi sama pojechać na miejsce. Finał podróży okazuje się bardzo niepokojący – Ewa zostaje odnaleziona nieprzytomna pod kaplicą i zapada w tajemniczą śpiączkę.

W październiku 1762 roku w swoim wiejskim domu ze śpiączki budzi się młoda dziewczyna, Wiła. Pamięta tylko, że jej ukochany Gustaw nie żyje, ale nie jest w stanie przypomnieć sobie nic więcej. Dziewczyna chciała uchronić go przed śmiercią na wojnie, więc zwróciła się o pomoc do miejscowej zielarki.

Co łączy Ewę i Walerię z żyjącą 200 lat wcześniej Wiłą? Jakie sekrety skrywa Kaplica Czaszek?

Zanurz się w świat, w którym nie wszystko da się racjonalnie wyjaśnić, a najlepsze odpowiedzi przynosi zaufanie własnej intuicji i lekcjom z przeszłości.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Kaplicy Czaszek:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-10-04

Kup książkę Tajemnica Kaplicy Czaszek

Tajemnica Kaplicy Czaszek - opinie o książce

Skusiłam się krótką liczbą stron, nawet ciekawym opisem z tyłu książki niestety rozczarowanie. Doprawdy ciężko mi się ją czytało, jakby napisana bez ładu i składu, często zbyt długie, przeciągające się opisy, przeskakiwanie ze świata w świat. Historia przede wszystkim o szukaniu spadkobiercy przez Ewę, po drodze różne wątki ale wszystko zmierza ku temu jednemu, gdy w końcu jej się to udaje, autorka ucina historię, pobieżnie wyjaśnia jak to się stało i zakańcza powieść. Niby po drodze są różne fakty, historie, tu zawijasy, tam zawijasy, mogło by się to połączyć w logiczną całość, stworzyć nam obraz jak to wygląda ale przyznam szczerze, że się pogubiłam. Jestem tak samo pogubiona jakbym dopiero zaczęła czytać tą książkę. Nie wiem kto kogo, kto z kim, kto czyim. I zakończenie słabe. Doprawdy zmarnowany czas.

Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2022-01-06, Ocena: 5, Chcę przeczytać, 26 książek 2022, przeczytane,