Tajemnica Maryi

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2019-02-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7502-685-6
Liczba stron: 104
Tłumaczenie: Aleksandra Frej

Ocena: 0 (0 głosów)

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716), francuski teolog i mistyk, to autor wybitnych dzieł propagujących kult Matki Bożej, takich jak Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny i Przedziwny sekret Różańca Świętego. Tajemnica Maryi wpisuje się w ten obszar myśli Montfortiańskiej i stanowi rozwinięcie wątków Traktatu. Rozważania świętego przygotowują nas do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Znajdziemy tu też piękne modlitwy i bezcenną poradę, jak „uprawiać drzewo życia” i pozwolić Maryi królować w duszy.

Teksty tworzą spójną całość głęboko zanurzoną w nurcie mistycznej medytacji prowadzącej do otwarcia się na bezkresną przestrzeń wiary:

„Szczęśliwa, po tysiąckroć szczęśliwa jest dusza na ziemi, której Duch Święty objawia tajemnicę Maryi, by ją poznała; i dla której otwiera ten zamknięty ogród, by weszła; ten zdrój zapieczętowany, aby zanurzyła się w nim i piła wielkimi łykami żywe wody łaski!”.

Tagi: religia duchowość

Kup książkę Tajemnica Maryi

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnica Maryi

Inne książki autora
Przedziwny sekret Różańca Świętego
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort0
Okładka ksiązki - Przedziwny sekret Różańca Świętego

W czym tkwi tajemnica potęgi Różańca? Jaką teologiczną głębię kryje w sobie jedna z najbardziej znanych modlitw chrześcijańskich? Jak nie poddać się...

Miłość Mądrości Przedwiecznej
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort0
Okładka ksiązki - Miłość Mądrości Przedwiecznej

Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673–1716), francuski teolog i misjonarz, pozostawił bogaty dorobek pisarski, dzięki któremu poznajemy...