Tajemnica Nawojki. Czytam sobie. Poziom 3

Ocena: 6 (1 głosów)

Nawojka była pierwszą kobietą, która studiowała na Akademii Krakowskiej. W XV wieku naukę mogli pobierać tam tylko mężczyźni, więc by zostać przyjętą w poczet żaków, Nawojka musiała przebrać się za chłopca. ,,Tajemnica Nawojki" to pełna przygód i pościgów opowieść o wytrwałości i pomysłowości. ,,Czytam sobie" to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii ,,Czytam sobie", to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom ,,Czytam sobie" to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii ,,Czytam sobie" przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

Informacje dodatkowe o Tajemnica Nawojki. Czytam sobie. Poziom 3:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788327681034
Liczba stron: 64

więcej

Kup książkę Tajemnica Nawojki. Czytam sobie. Poziom 3

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Tajemnica Nawojki. Czytam sobie. Poziom 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-08-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Czytam sobie" to seria książeczek, która wspomaga naukę czytania. Podzielona jest na 3 poziomy. Pierwszy poziom to składanie słów, drugi to składnie zdań, a trzeci przeznaczony jest dla dzieci, które dość dobrze radzą sobie z dłuższymi czytankami.

 

Każda z tych trzech książeczek zawiera ciekawą historię, która sprawia, że dziecko tym chętniej zasiada do czytania. Wszystkie książeczki napisane są dużą czcionką. Zdania w niej zawarte są proste, a trudniejsze wyrazy zostały wytłumaczone na końcu książki. Książeczki oprócz ciekawych historii, posiadają również kolorowe dla poziomu 1 i 2 oraz czarno-białe dla poziomu 3 ilustracje, które pomagają zrozumieć czytany tekst oraz pobudzają wyobraźnie.

 

,,Tajemnica Nawojki" to opowieść z poziomu 3 o Nawojce i jej bracie bliźniaku, Kubie. Dziewczynka miała jedno marzenie. Chciała móc się uczyć. Niestety w czasach gdy żyła, kobiety nie studiowały. Rodzie chcieli ją wydać za mąż za Masława, syna wójta. Kuba natomiast miał jechać do Krakowa na studia, ale ten z kolei wolał bawić się niż uczyć. Nawojka wpadła na pewien pomysł. Czy udało się jej spełnić swoje marzenie? I co dalej się z nią stało?

 

Link do opinii
Inne książki autora
Stuletnia Gospoda
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Stuletnia Gospoda

Stuletnia Gospoda tak naprawdę nie ma stu lat. Ma ich znacznie więcej, choć nikt dokładnie nie wie ile. Była świadkiem wielu burzliwych wydarzeń historycznych...

Marzycielki
Katarzyna Majgier0
Okładka ksiązki - Marzycielki

Monika i Liliana przeprowadzają się z willi do bloku w Nowej Hucie. Będą chodzić do tej samej szkoły, co Ania, Blondi i Paula oraz... ziomy. Czy nowe mieszkanki...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy