Tajemnica

Tom 2 cyklu Motylowa Biblioteczka

Tajemnicza leśniczówka i jej równie tajemniczy właściciel budzą ciekawość oraz strach okolicznych mieszkańców. I nic dziwnego, bo Kuba jest człowiekiem porywczym, o którym krążą słuchy, że zabił własną żonę. Więcej – niektórzy podejrzewają, że ma on również związek z niewyjaśnionymi zniknięciami kilku kobiet. I pewnie wszystko to pozostałoby w sferze plotek oraz domysłów, gdyby nie wścibska gospodyni leśniczego. Prywatne śledztwo w tej sprawie decyduje się przeprowadzić Agata, młoda studentka dziennikarstwa, która przyjechała na wakacje do pobliskiej wsi. Zatrudnia się jako pomoc w domu leśniczego i bardzo szybko przekonuje, że w krążących plotkach może tkwić ziarenko prawdy. Lecz czy Jakub jest mordercą, czy po prostu ofiarą nieszczęśliwego zbiegu okoliczności? Tego właśnie Agata stara się dowiedzieć, jednocześnie coraz bardziej ulegając urokowi swego nietypowego pracodawcy.

Informacje dodatkowe o Tajemnica:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-09-14
ISBN: 978-83-66352-11-0

Tagi: motylewnosie motylowabiblioteczka AGNIESZKA KOWALSKABOJAR

Kup książkę Tajemnica

Tajemnica - opinie o książce

Kochani, dzisiaj słów kilka o krótkiej historii, która ubawiła mnie do łez i tak mi zapadła w pamięć, że mimo kilku miesięcy od przeczytania, nadal ją wspominam. Autorka jest moją ulubioną pisarką, a to co wyczarowuje na papierze za pomocą swego lekkiego acz dosadnego pióra, to istne mistrzostwo świata i zdania swego nie zmienię.

W tej nowelce główną postacią jest leśniczy Jakub oraz studentka dziennikarstwa Agata. Przystojny mężczyzna dostarcza mieszkańcom wsi coraz to nowe okazje do plotkowania. Zazdrość, strach i domysły robią z niego podejrzanego o morderstwo, a dowieść tego zamierza młoda dziewczyna, która zatrudnia się u niego jako gospodyni domowa.

Co odkryje Agata? Czy Kuba rzeczywiście zamieszany jest w zniknięcie kobiet? Czy plotki okażą się prawdą, a może to tylko wymysł zbyt bujnej wyobraźni zacofanych mieszkańców? Czy młodej studentce grozi niebezpieczeństwo?

Ta lektura czyta się po prostu sama. Ja pochłonęłam ją w mgnieniu oka, zaśmiewając się w głos i przecierając mokre od ciągłego chichotu oczy. Mamy tu prawdziwy miks gatunków, który w efekcie stworzył niezapomnianą, genialną historię. Jest tu komedia, romans i kryminał, a niektóre sceny chyba na zawsze pozostaną w waszej pamięci. Mi jedna tak utkwiła w głowie, że opowiadam ją znajomym. Wszystko tu współgra, wątki łączą się w spójną całość i otrzymujemy odpowiedzi na wszystkie dręczące nas pytania.

Postaci są rewelacyjnie wykreowane. Silne osobowości z charakterem, o ciętym jak brzytwa języku, nie bojące się pójść w żywioł. Przepychanki słowne między bohaterami były doskonale przedstawione. Uważam, iż tylko pani Agnieszka potrafi sprawić, że czytelnik jest w siódmym niebie.

Oprócz ciekawej fabuły, zaskakujących zwrotów akcji i śmiesznych scen dostajemy także namiętne i mega gorące momenty, przy których temperatura otoczenia wyraźnie wzrasta.

Z całego serca zachęcam was do sięgnięcia po tą niepozorną acz mega interesującą lekturę, która na pewno przypadnie wam do gustu. Spędzicie z nią niezapomniane i miłe chwile.

Pamiętajcie, że z książkami Bojar nuda wam nie zagraża, więc nie zwlekajcie tylko pozwólcie sobie na prawdziwy relaks. Szczerze polecam!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-12-29, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Tajemnica”

Każdy z nas ma sekrety i tajemnice. Ale one mają to do siebie , że ciekawią innych . A my z kolei nie chcemy by zostały odkryte…

Agata to młoda studentka dziennikarstwa. Nie wygląda na swój wiek, przez co nawet piwa nie kupi , bez okazania dowodu . Przyjechała na wieś , na wakacje do ciotki. Gdy ciotka wraz ze znajomą, będącą sprzątaczką u tajemniczego leśniczego, zaczyna podejrzewać go o niecne czyny, Agata postanawia przeprowadzić własne dochodzenie. Decydują, że przejmie na jakiś czas obowiązki sprzątaczki . Jednak zakłada ,że leśniczy to podstarzały człowiek i gdy okazuje się, że jest on jednak dojrzałym aczkolwiek pociągającym i seksownym mężczyznom , jej dochodzenie przestaje wydawać się takie łatwe.

Sam Kuba do osób miłych i towarzyskich nie należy, jednak od początku “małolata” wpada mu w oko. Przekonany , że jego dom sprząta dziewczę niepełnoletnie, stara się opanować ale czy mu się to uda? I czy jej towarzystwo go nie wykończy ?

“Tajemnica” to drugi tom wyjątkowo zabawnej serii. Bohaterowie, skrajnie różni jednak nie potrafią się sobie oprzeć i równie mocno działają sobie na nerwy. Agata ma tupet i cięty język. Dokuczliwa istota , po której wszystkiego można się spodziewać i jakby Kuba groźny się nie wydawał, ta i tak ciśnienie podnosi mu dalej. Cóż… w sumie nie tylko ciśnienie ale to już tylko dla dorosłych ;)

Polecam gorąco, dobra zabawa z tą książką gwarantowana!

Bo tylko czarne oczy...
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Bo tylko czarne oczy...

Julia zostaje porwana przez seksownego i tajemniczego Javiera. Zostaje uwięziona na jego wyspie i... Jeśli spodziewacie się super romansu, gdzie on to...

Nie ten dzień
Agnieszka Kowalska - Bojar0
Okładka ksiązki - Nie ten dzień

Nika na skutek fatalnego zbiegu okoliczności trafia w ręce ludzi, dla których życie nie ma żadnej wartości. Zostaje uwięziona i zmuszona do małżeństwa...