Tajemnice i sensacje świata antycznego

Ta książka to kilkanaście esejów historycznych umieszczonych w różnych fazach dziejów antyku. Znajdziemy w niej szkic z historii starożytnego Egiptu (Kobieta - faraon), esej z dziejów Bliskiego Wschodu (Czarna legenda imperium perskiego), ale autor głównie skoncentrował się na historii Grecji i Rzymu, kładąc nacisk na sferę obyczajową.

Dużo miejsca poświęca więc miłości greckiej i życiu prywatnemu ważnych person (Juliusz Cezar), ale jednocześnie, we właściwy sobie sposób, odbrązawia niektóre mity zakorzenione w powszechnej świadomości.

"Tajemnice i sensacje świata antycznego" to książka, w której znajdziemy wiele elementów życia codziennego, zwykłych ludzkich błędów i namiętności, i to w wykonaniu najważniejszych postaci epoki. Koper i w tej powieści poświęca dużo uwagi kobietom. Pojawiają się więc Kleopatra, Zenobia z Palmyry, żony rzymskich cesarzy. Poznajemy ambicje i żądze, chwile triumfu i upadku. Wielbiciele wydarzeń politycznych znajdą również coś dla siebie. Czasami autor zamienia się też w śledczego, badającego niewyjaśnione do końca wydarzenia (Zamach na Filipa II, Tajemnica śmierci cesarza Juliana Apostaty), a czasami w polemistę, np. konfrontując rzeczywistość z fikcją filmową z obrazu Gladiator Ridleya Scotta. Do tego przytacza wiele smakowitych anegdot z epoki, które do dziś wzbudzają wesołość.

"Tajemnice i sensacje świata antycznego", to książka, dzięki której ożywają antyczne posągi, a słynne postacie starożytności nabierają rumieńców. Stają się zwykłymi, normalnymi ludźmi, którzy cierpieli, walczyli i kochali, a obraz ich jest niekiedy bardzo daleki od tego znanego nam z podręczników.

Informacje dodatkowe o Tajemnice i sensacje świata antycznego :

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2012-03-22
Kategoria: Podręczniki

Kup książkę Tajemnice i sensacje świata antycznego

PRL Słynne pary. Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni.
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - PRL Słynne pary. Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni.

Słynne pary PRL Jędrusik i Dygat, Komedowie, Holoubkowie i inni Losy sławnych par PRL - aktorów, muzyków, polityków, artystów, literatów - z zapartym...

Najbogatsze
Sławomir Koper0
Okładka ksiązki - Najbogatsze

Helena Rubinstein, Barbara Piasecka Johnson, Martha Stewart, Misia Sert ? polskie bizneswoman, które potrafiły wykorzystać szansę daną przez los...