Tajemnice pod lupą. Kiedy należy milczeć, a kiedy trzeba interweniować

Życie nastolatków wypełniają małe sekrety i wielkie tajemnice, których skrywanie obciąża i pochłania mnóstwo energii. Zwierzanie się przynosi ulgę, ale jest ryzykowne. Poznanie cudzego sekretu obarcza koniecznością zachowania dyskrecji i czasem wielką odpowiedzialnością.

Z tej książki dowiesz się, jak postępować w zagmatwanych i niecodziennych sytuacjach.

Czy warto się zwierzać? Jeśli tak, to kiedy, komu i w jakich okolicznościach? Czy dobrze jest być powiernikiem cudzych sekretów? Kiedy lepiej odmówić? Czy zawsze trzeba dochowywać tajemnic? Co zrobić, gdy sekret dotyczy krzywdy lub przestępstwa? W jaki sposób, u kogo i gdzie szukać pomocy, gdy jest to konieczne? Jak odróżnić plotkowanie i donosicielstwo od konieczności przekazania informacji?

Nastolatki dźwigają niekiedy ciężary ponad siły. Skrywają je za ,,nagannymi" zachowaniami, takimi jak złoszczenie się, arogancja, wycofanie lub lenistwo. W ten sposób wołają: ,,Nie daję już sobie rady!". Może pozwolą sobie pomóc, gdy zostaną zrozumiane i otoczone życzliwością?

Książka zawiera dodatek dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, który wspiera dorosłych w zrozumieniu młodych ludzi.

Informacje dodatkowe o Tajemnice pod lupą. Kiedy należy milczeć, a kiedy trzeba interweniować:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2022-09-08

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Tajemnice pod lupą. Kiedy należy milczeć, a kiedy trzeba interweniować

Czy mogę pogłaskać psa?
Elżbieta Zubrzycka0
Okładka ksiązki - Czy mogę pogłaskać psa?

Nie wolno ufać zwierzętom, dopóki się ich nie pozna. Trudno wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie mozna podchodzić do przyjaźnie wyglądającego pieska. Nie...

Jak przechodzić przez ulicę
Elżbieta Zubrzycka0
Okładka ksiązki - Jak przechodzić przez ulicę

Ta książka uczy dziecko prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, brania odpowiedzialności za siebie i ograniczonego zaufania do współużytkowników i jezdni....