Tajemnice zielonych drzwi

Ile jesteś w stanie zrobić, aby chronić miejsce, dla którego poświęciłaś karierę?

Mija niespełna rok, od kiedy Ania, u boku Piotrka, postanowiła odmienić swoje życie. Szkółka jeździecka prosperuje coraz lepiej, remont pensjonatu za pasem, a Ania nie wyobraża sobie już powrotu do korporacyjnego świata — w końcu szczerze czuje, że znalazła swoje miejsce.

Gdy u progu domu staje nieznajomy, spokój Anki zostaje zmącony, a sielanka zmienia się w walkę o ukochane gospodarstwo. Postawiona pod murem kobieta nie cofnie się przed niczym, aby chronić swoje, dopiero co poukładane na nowo życie. Sen z powiek spędza jej także nasilający się konflikt z siostrą i coraz śmielsze poczynania Marceliny. Granica między tym, co dobre a złe, powoli zaczyna się zacierać.

Kto stoi za upadkiem Ani z konia? Czy niespodziewany gość jest tym, za kogo się podaje? Czy Ania może liczyć jeszcze na Piotrka, a może to ona w swoich poczynaniach posuwa się zbyt daleko? Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy domu z zielonymi drzwiami?

„Tajemnice zielonych drzwi” to lekka historia, w której nie brakuje jednak mrocznych sekretów i mnożących się znaków zapytania. To także powieść o tym, jak szczera rozmowa może rozwiać wiele wątpliwości.

Informacje dodatkowe o Tajemnice zielonych drzwi:

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
Data wydania: 2023-11-20

Kup książkę Tajemnice zielonych drzwi

Tajemnice zielonych drzwi - opinie o książce

Kiedy przeczytałam opis powieści „Tajemnice zielonych drzwi” wiedziałam, że to lektura dla mnie! Ponadto ta okładka tak przyciąga wzrok, że nie dało się przejść obok tej książki obojętnie.

"Tajemnice zielonych drzwi" to poruszająca opowieść o walce o swoje miejsce i swoje wartości. Ania, poświęcając karierę korporacyjną, odnajduje spełnienie w prowadzeniu szkółki jeździeckiej. Jednak spokój jej życia zostaje zachwiany w chwili pojawienia się nieznajomego.

Jako nastolatka zaczytywałam się w powieściach „Heartland”, które uwielbiałam. Właśnie dzięki książce  „Tajemnice zielonych drzwi” powróciły mi wspomnienia. Więc czas spędzony z tą książką był jeszcze lepszy i piękniejszy! Książki z motywem koni wrócą do moich czytelniczych planów.

Fabuła nie tylko porusza temat tajemniczego gościa i konfliktu Ani z siostrą, ale także ukazuje jak cienka jest granica między dobrem, a złem. Ania za wszelką cenę jest gotowa bronić swojego życia i dobytku przed nieznanym zagrożeniem. Autorka zaciekawia czytelnika, ukazując sekrety mieszkańców domu z zielonymi drzwiami, co dodaje powieści tajemniczego klimatu.

Niezwykle przemyślane i świetnie wykreowane postacie dodają głębi historii. Ania, Piotrek, Kaśka i Marcelina to bohaterowie, których losy poruszają, a ich rozwinięte charaktery nadają powieści dynamiki. Konflikt z siostrą i niepewność co do prawdziwej tożsamości gościa utrzymują czytelnika w napięciu, a coraz bardziej skomplikowane relacje wprowadzają elementy zaskoczenia.

„Tajemnice zielonych drzwi” kontynuacja książki „Za zielonymi drzwiami” jednak czytelnik nie musi się martwić nieznajomością części pierwszej, ponieważ tutaj mamy doskonale wszystkie ważne kwestie wyjaśnione.

„Tajemnice zielonych drzwi” to lekka lektura, jednak pełna mrocznych elementów i zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnik szybko zagłębia się w historię, ponieważ nie tylko fabuła, ale również genialnie wykreowani bohaterowie sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. To zdecydowanie świetna książka, która zasługuje na uwagę miłośników historii obyczajowych z elementami tajemnicy.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-12, Przeczytałam,
Za zielonymi drzwiami
Kamila Majewska0
Okładka ksiązki - Za zielonymi drzwiami

Bogactwo, kariera, wielkie miasto i wygodne życie - czy może cicha prowincja, gdzie życie toczy się wolniej? Ania, szefowa działu reklamy w dużej firmie...

Klucz do szczęścia
Kamila Majewska0
Okładka ksiązki - Klucz do szczęścia

CZY MONIKA ULEGNIE NACISKOM SWOJEGO APODYKTYCZNEGO MĘŻA I ZOSTANIE PRZYKŁADNĄ ŻONĄ I MATKĄ, CZY POSTAWI NA SWOIM, SPEŁNIAJĄC SIĘ W MĘSKIM ZAWODZIE? Monika...