Tajemnicza kobieta

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2017-10-11
Tytuł oryginału: Den hemmelige kvinde
Tłumaczenie: Elżbieta Frątczak - Nowotny

Tajemnicza kobieta to trzymający w napięciu duński kryminał, opowiadający o więzach rodzinnych, chciwości, oszustwach, morderstwach, zagrażającej życiu sztuce i wszechogarniającej miłości.

Louise, właścicielka niewielkiej kawiarni na Christianso, wiedzie spokojne życie u boku Joachima, który jest pisarzem. Pewnego dnia w środku lata w kawiarni pojawia się mężczyzna. Przedstawia się jako Edmund i twierdzi, że Louise naprawdę ma na imię Helene i jest jego żoną, która trzy lata wcześniej zaginęła w okolicach Silkeborgu.

Kup książkę Tajemnicza kobieta

Opinie o książce - Tajemnicza kobieta

W danym miesia?cu macie zaplanowana liste? ksia?z?ek,jakie zamierzacie przeczytac??Czy raczej stawiacie na z?ywioł?U mnie to takie po?ł na po?ł?.
Z mojej Listy TRB na ten miesia?c wybrałam do przeczytania TAJEMNICZA? KOBIETE?.Prawde? mo?wia?c,co do tej pozycji mam dos?c? mieszane odczucia.Lektura ta nie była całkiem zła,ale nie okazała sie? takz?e jakos? szczego?lnie wybitna.Zdecydowanie zaliczyłabym ja? do typowej klasy s?redniako?w.
Pocza?tek fabuły jest naprawde? ciekawy a wre?cz interesuja?cy i w miare? tajemniczy.Bowiem mamy Lousise,włascicielke? niewielkiej kawiarni,ktora u boku swojego oddanego partnera wiedzie spokojne i szcze?s?liwe z?ycie.Az? do pewnej chwili.Chwili,w kto?rej nieznajomy me?z?czyzna twierdzi,z?e jest ona jego dawno zaginiona? z?ona?.Louise,a tak naprawde? Helene okazuje? sie? byc? włas?cicielka? pote?z?nie działaja?cej firmy z?eglugowej w Dani .Od teraz kobieta musi zmierzyc? sie? z wieloma tajemnicami i odkryc? sekret tragedii,kto?ra dotkne?ła jej rodzine?.Zatem jakie wydzarzenia przyczyniły sie? do tego,z?e Helene nie pamie?tac? swojej przeszłos?ci? Dlaczego na tyle lat zagine?ła?A moz?e od czegos? uciekła?
TAJEMNICZA KOBIETA to pozycja,kto?ra nie do kon?ca mnie zachwyciła.Niejednokrotnie odnosiłam wraz?enie,z?e akcja toczy sie? w niej dos?c? niero?wno i chaotycznie.Wiele wa?tko?w było zadecydowanie mało prawdopodobnych i nie zbudzaja?cy szczego?lnych emocji czy wie?kszych wraz?en?. I choc? zagadka kryminalna była tu dobrze rozbudowana,to jednak po skon?czeniu tej lektury odczuwałam mały niedosyt.Bowiem miejscami miało sie? wraz?enie,z?e fabuła to istny melodramata nie skandynawski kryminał.
@wydawnictwo_swiatksiazki
6/10?

Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2021-03-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2021,
Miłość dla dorosłych
Anna Ekberg0
Okładka ksiązki - Miłość dla dorosłych

Mogłoby się wydawać, że Christian i Leonora mają wszystko. Udane małżeństwo, piękny dom z widokiem na fiord w Vejle i syna, który właśnie wygrał...

Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska