Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody

Światowy bestseller - książka do kolorowania, która zachwyci rysowników i poszukiwaczy przygód w każdym wieku. Witaj w czarno-białym świecie tajemnego ogrodu! Znajdziesz tu niezwykłe rośliny i zwierzęta, skomplikowane rysunki do wypełnienia kolorem, labirynty do przejścia, ornamenty do dokończenia, a także miejsce na własną twórczość. Będziesz szukać ukrytych kluczy, sów, motyli i biedronek... A to dopiero początek!   Już wkrótce tom drugi: "Zaczarowany las".

Informacje dodatkowe o Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody:

Tajemny ogród. Rysuj, koloruj, przeżywaj przygody - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-07-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Dlaczego "Tajemny ogród" nie podbił mego serca? Wszystko jest tu: http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=19923
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-07-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Kto powiedział, że kolorowanie jest tylko dla dorosłych, ten ma ograniczoną wyobraźnię i jest mi go autentycznie szkoda! Albo ja zaczęłam ostatnio więcej zauważać takich wydań na naszym rynku, albo jest ich istotnie więcej – bardzo dobrze. Kolorowanie to naprawdę cudowna metoda na relaks. Nawet jeśli człowiek jest przemęczony, zestresowany i zupełnie zniecierpliwiony, to polecam spróbować. Malowanie zaczyna uspokajać, wybieranie kolorów, odcieni i barwienie poszczególnych elementów sprawia, że zatracamy się w tym zupełnie, odzyskując wewnętrzną harmonię.

Książeczka zaprasza nas w swoje progi niesamowitą okładką, a zatrzymuje rozbudowanym wnętrzem. Każda strona to bogactwo linii, z których wyłaniają się piękne kwiaty, bujne rośliny, wielkie domki na drzewie, ciekawskie wiewiórki czy leniwe ślimaczki. Są to czasem naprawdę maleńkie elementy, których wygląd może wpłynąć na całą ekspozycję. Wszystko prezentuje się przepięknie – większość obrazków zmusza kolorującego do dodatkowej aktywności. Nie tylko w postaci szukania ukrytych przedmiotów, ale też w zmotywowaniu do domalowania czegoś do danego obrazka. Absolutnie nie mam żadnych zdolności plastycznych, ale i tak chciałam to zrobić!

Autorka prezentuje nam bogactwo flory, która zachwyca na co dzień, a którą teraz możemy i my zabarwić na kolory, które tylko się nam zamarzą. Ta niewielka książeczka sprawi, że wiele dni lub/i tygodni uminie Wam na kolorowaniu tych roślinek i zwierzaczków. Zapewni Wam możliwość odstresowania na długi czas, a przy umiejętnym kolorowaniu (bardzo możliwe, że przy użyciu cienkopisów – bardzo małe elementy), nawet może posłużyć jako nasz mały wkład w dekorację mieszkania. Książeczki nie polecam dla najmłodszych, lecz dzieci tak od 12 roku życia. Będzie zbyt trudna i w ten sposób frustrująca dla mniejszych dzieci, które nie poradzą sobie z maleńkością poszczególnych części.

Johanna Basford to utalentowana artystka, której książki są już sprzedawane na całym świecie i naprawdę doceniane. Pozostałe dwie książeczki do kolorowania to „Echnanted Forest” i „Lost Ocean” – „Zaczarowany las” będzie niedługo w sprzedaży także w Polsce. Na jej stronie możecie podziwiać już pokolorowane obrazki, a także dodawać tam swoje prace! Johanna zaczyna pracę zawsze od szkicu ołówkowego, następnie pokrywając je tuszem – te misternie tworzone dzieła sztuki mogą być Wasze za naprawdę niewielkie pieniądze.

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałem,
Kolorowanie obrazków w Tajemnym ogrodzie to niesamowita frajda. Ja zauważyłam, że ta czynność mnie odpręża. Mogłabym tak siedzieć z tymi obrazkami całe dnie, gdyby to tylko było możliwe. Szkoda tylko, że moje dzieci nie są jeszcze wystarczająco duże by zając się same sobą. No i nie stać mnie na gosposię, która by prała, gotowała, sprzątała i prasowała. Ale to nic, mam jeszcze wieczory. I gdy akurat nie mam ochoty na czytanie książek lub dłubaniem w zdjęciach - chwytam za kolorowankę mojego dziecka. A na drugi dzień udaję, że to nie ja ;) Tajemny ogród to zabawa dla każdego. To ćwiczenie spostrzegawczości i precyzji. Ta kolorowanka rozwija u naszych dzieci talent plastyczny, kreatywność i koordynację ruchową. Nakłania maluchy do odrobiny skupienia i cierpliwości. I wiecie co? Naprawdę warto, bo efekt jest niesamowity! U nas wszyscy z przyjemnością się w ten sposób bawią.
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-08-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Magiczna dżungla. Koloruj i odkrywaj tajemnice tropików

Nowa, niepodobna do innych książka Johanny Basford, królowej kolorowanek! Ten niezwykły upominek dla kolorofanów w każdym wieku przeniesie...

Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę
Johanna Basford0
Okładka ksiązki - Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę

Kontynuacja bestsellerowego ,,Tajemnego ogrodu" - najpopularniejszej książki do kolorowania na świecie. Witaj w zaczarowanym lesie! Znajdziesz tu rysunki...