Tajne blizny. O czym milczę od lat. Exodus

Tom 3 cyklu Tajne blizny

Tajna służba zostawia wiele tajnych blizn

Tajne blizny to szczera opowieść kobiety, która z niemęskiej perspektywy obnaża przed Czytelnikiem kulisy funkcjonowania polskich służb specjalnych. To wyznanie błyskotliwe, zabawne, pełne autoironii, choć jednocześnie niezwykle bolesne. A wynika to stąd, że problemy opisywane przez autorkę – mimo upływu lat – zupełnie nie straciły na aktualności.

Informacje dodatkowe o Tajne blizny. O czym milczę od lat. Exodus:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-08-15

Kup książkę Tajne blizny. O czym milczę od lat. Exodus

Tajne blizny. O czym milczę od lat. Exodus - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2023-01-15,

To już 3 tom książki z serii kobiety w służbach specjalnych. Poprzednia była mocno średnia, więc bez entuzjazmu podeszłam do tej części.

👉Po latach służby w resorcie mundurowym Agnieszka zdaje się przegrywać samotną walkę z nierównym traktowaniem, mizoginią, nietolerancją i mobbingiem. W dodatku postawa nowych przełożonych również wpisuje się w te najgorsze standardy i może przypieczętować jej decyzję o odejściu ze służb specjalnych, z którymi związała się w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Czy znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do niej pomocną dłoń?

👉 Nie jest to książka bardzo wysokich lotów, ale zdecydowanie lepiej napisana, niż poprzednia część. Język, fabuła, bohaterowie są ciekawsi, choć momentami było dość nudno. Polecam zapoznać się, żeby wyrobić własną opinię.

❗ Ocena: 6/10

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-09-22, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Główna bohaterka powieści to Agnieszka Wallicht - Chmielewska, która była pracownikiem służb mundurowych.  Kobieta opowiada o latach pracy w służbie, nierównym traktowaniu, mobbingu itp. Dowiadujemy się jak funkcjonują polskie służby specjalne. To nie jest łatwy zawód. Trzeba zmierzyć się nie tylko ze stresem czy mobbingiem, ale także uważać na donosicieli, którzy na każdym kroku knują  intrygi i spiski byleby tylko wyeliminować konkurencję.
Agnieszka opowiada o tym skąd wzięły się jej blizny po tej pracy.
Z książki dowiadujemy się,  co działo się w tej "firmie" oraz dostajemy mnóstwo ciekawych informacji.
Autorka zapewniła mi ciekawą lekturę, z której dowiedziałam się jak funkcjonują takie służby i można to porównać do tego, co dzieje się w wielkich korporacjach. Jednym słowem "po trupach do celu". Trzeba mieć twardą psychikę, żeby funkcjonować wśród mężczyzn, którzy zdominowali resort mundurowy.
Gwarantuję Wam,  że ta lekturą dostarczy Wam mnóstwo emocji i podniesie ciśnienie.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak poradziła sobie Agnieszka i co ją spotkało to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Nie będziecie nudzić się.  Autorka ma przyjemny styl pisania i nie odłożycie tej książki dopóki nie poznacie zakończenia tej historii.
Polecam!

Garnitur na słupie
Aneta Wybieralska0
Okładka ksiązki - Garnitur na słupie

Chociaż aspirant Tomasz Stopiński ma już za sobą ponad dwadzieścia lat służby w pionie kryminalnym policji, wciąż podchodzi do swoich obowiązków...

Tajne blizny. O czym milczę od lat. Genesis
Aneta Wybieralska0
Okładka ksiązki - Tajne blizny. O czym milczę od lat. Genesis

Kara za wierną służbę Kiedy w 1984 roku Agnieszka rozpoczyna swoją pierwszą pracę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, nie wie jeszcze, że...