Tajny agent Boga

Wydawnictwo: Aetos
Data wydania: 2015-12-08
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788361097501
Liczba stron: 400

Ocena: 0 (0 głosów)

Według różnych szacunków w Chinach żyje obecnie od kilkudziesięciu do ponad stu milionów chrześcijan. Większość z nich nie może swobodnie wyznawać i praktykować swojej wiary ze względu na represyjną politykę chińskich władz. Chroniąc się przed brutalnymi prześladowaniami, chrześcijanie różnych wyznań schodzą do kościelnego „podziemia”.

Bob Fu jest jednym z nich. Przez wiele lat był „tajnym agentem Boga” – za dnia prowadził lektorat na uczelni komunistycznej, a nocą służył jako kaznodzieja w podziemnej sieci kościołów domowych. W swojej poruszającej autobiografii Fu wyjaśnia, dlaczego nawrócił się na chrześcijaństwo, opisuje aresztowania i represje, jakie spadły na niego za założenie nielegalnej grupy kościelnej, i odsłania kulisy swojej dramatycznej ucieczki do USA.

Bob Fu, pastor nielegalnego kościoła podziemnego w Chinach więziony za działalność ewangelizacyjną, zdołał zbiec wraz żoną Heidi do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1997 roku uzyskał azyl. Fu jest założycielem i prezesem stowarzyszenia ChinaAid, które zajmuje się propagowaniem wolności religijnej i obroną praw człowieka w Chinach. ChinaAid wspiera chiński kościół podziemny i broni opozycjonistów oraz prawników i działaczy społecznych prześladowanych przez komunistyczne władze.

Oprócz działalności społecznej Bob Fu prowadzi wykłady z religioznawstwa i polityki publicznej na Midwest University. Współpracuje też ze znanym międzynarodowym stowarzyszeniem Głos Prześladowanych Chrześcijan (The Voice of the Martyrs) jako analityk do spraw Chin. Ponadto jest redaktorem naczelnym czasopisma „Chinese Law and Religion Monitor” poświęconego problematyce wolności religijnej i rządów prawa w Chinach. W 2007 r. Fu otrzymał nagrodę im. Johna Lelanda za działalność na rzecz wolności religijnej.

Kup książkę Tajny agent Boga

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Przeczytane:2016-09-08, Przeczytałam,
Autobiografia pastora, który stał się ikoną walki o wolność w Chinach. Hasło, mające streścić bogatą zawartość książki, którą czyta się z rosnącym zdumieniem. Chrześcijaństwo w Chinach nie cieszy się, delikatnie rzecz ujmując, specjalnymi względami władz. A jednak, jak wskazują badania, liczba chrześcijan w tym kraju rośnie z każdym rokiem. Specyfika chińskiej kultury mocno zmienia oblicze chrześcijaństwa w tym regionie, co nie pozostaje bez wpływu na resztę świata.   Opowieść zaczyna się w niewyobrażalny dla zachodnich czytelników sposób. Bohater wraz z ciężarną małżonką wykonują desperacki skok z okna, by uciec przed prześladującymi ich agentami. Żona Fu musiałaby, zgodnie z polityką jednego dziecka, usunąć ciążę, a tego żadne z nich nie chciało. W następnym rozdziale cofamy się do dzieciństwa Fu, kiedy to mąż jego matki w bezceremonialny sposób rozstaje się z nią i dziećmi, każąc im po prostu opuścić dom. Przyczyną nie było nowe uczucie, nie był nią również romans. Reforma Mao, nazywana „Wielkim skokiem naprzód”, mówi jasno: od teraz wszyscy mają pozbyć się własności i żyć w komunie. Urzędnicy traktują ten przykaz jak najbardziej dosłownie: nie ma własności, nie ma małżeństwa, wszystkie dzieci są wspólne. Wspólne gotowanie, jedzenie, spanie... Marzenie hippisów, ale bez poczucia wolności. Podczas Wielkiego Skoku umierały całe rzesze; ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tajny agent Boga

Recenzje miesiąca
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Wskrzesina
Artur Boratczuk
Wskrzesina
Dama z wahadełkiem
Paulina Kuzawińska
Dama z wahadełkiem
Wszystko nie tak! 2
Izabella Frączyk
Wszystko nie tak! 2
Nowy chłopak
Paula Rawsthorne
Nowy chłopak
Pokaż wszystkie recenzje