Taka miłość się zdarza

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2020-01-22
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788380759794
Liczba stron: 364

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Nowy związek powinien być piękną przyszłością - bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje.

Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem szaleńczo - i z wzajemnością - się zakochała.

A teraz czekała na piękny finał - szczęście i święty spokój.

Tymczasem jej życie wykonało kolejnego fikołka. Ale czy nie takie jest właśnie życie - że jedynym pewnikiem są zmiany?...

Odnaleziony po kilkudziesięciu latach pradziadek, mama, która po raz pierwszy w życiu szuka siebie, a nie kolejnego faceta, odmłodzona późną miłością babcia, ukochany Staszek, trzymający w sercu miejsce dla innej niż Klara kobiety, nowa, zagraniczna rodzina, bardzo niekonwencjonalny ksiądz i... wiele innych niespodzianek.

Tak, życie potrafi zaskakiwać. Można próbować ustać w miejscu lub dać mu się ponieść.

A wtedy wszystko może się zdarzyć. Także miłość.

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Taka miłość się zdarza

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Taka miłość się zdarza

Klara to młoda kobieta, której życie przygotowało wiele nieprzewidzianych i zaskakujących niespodzianek. 
Moja przygoda z młodą Klarą i jej perypetiami rozpoczęła się właśnie od książki "Taka miłość się zdarza", która jak się dopiero później dowiedziałam jest dalszymi losami dziewczyny, która przeżyła już swoją pierwszą miłość i została okrutnie porzucona przed planowanym ślubem. Niemniej jednak bez większego problemu odnalazłam się w losach bohaterów tej powieści. 
Klara tworzy wraz ze Stasiem szczęśliwy i zgrany duet w życiu. Ich związek, mimo iż jest sprawą dość świeżą, to potrafią porozmawiać o wszystkim, wspierają się w trudnych życiowych chwilach i podejmowaniu decyzji. 
Staszek nie miał łatwego życia, dlatego gdy Klara znajduje u niego tajemniczą kartkę podpisaną inicjałem M. postanawia jej wszystko wyjaśnić, nie ukrywając żadnych sekretów z przeszłości. Postanawia nie tylko powiedzieć o obecności siostry w jego życiu, ale również chce, aby Klara ją poznała. 
Klara wraz z mamą i babcią postanawiają odnaleźć dziadka Staszka, który okazuje się, że żyje i ma się dobrze, a o istnieniu ich rodziny nie ma pojęcia. Dodatkowo w ich życiu niespodziewanie pojawia się szczęśliwa, aczkolwiek przez nikogo niespodziewana wiadomość. Staszek i Klara mimo tego, iż nie są ze sobą długo i nie zdążyli się jeszcze w pełni sobą nacieszyć, niebawem w ich życiu ma pojawić się nowy członek rodziny, ich potomek, z którego mimo wszystko niezmiernie się cieszą. 
Bardzo lekka książka, która czyta się z wielką przyjemnością i bardzo sympatycznie. Ja mimo, iż zaczęłam od ostatniej części jestem pewna, że nadrobię pozostałe części i od podszewki poznam losy tych niezwykle sympatycznych bohaterów, którzy przypadli mi do gustu. 
Zdecydowanie polecam dla wszystkich miłośników lekkiego pióra. Mi twórczość autorki przypadła do gustu, dlatego jestem przekonana, że to dopiero początek mojej przygody z jej literaturą. 

Link do opinii

Powieść Agnieszki Jeż pt. "Taka miłość się zdarza" stanowi trzecią część obyczajowego cyklu zatytułowanego "Dom pod trzema lipami". Dosłownie przed tygodniem książka miała swoją premierę, więc bez problemu znajdziecie ją w księgarniach, a może nawet już w bibliotekach.

Jest to dla mnie pierwsze spotkanie z autorką, która jak się okazuje przez kilkanaście lat była niemal moją sąsiadką. Nie jest to natomiast pierwszy raz, kiedy rozpoczynam czytanie cyklu niejako na opak, czyli od trzeciego tomu. Tym niemniej bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać właśnie tę historię, ponieważ jej lektura wprawiła mnie w bardzo dobry nastrój. Smutki i radości zwykłej - niezwykłej codzienności opisane z polotem i humorem sprawiły, że mogłam się naprawdę odprężyć i zrelaksować. Powieść więc w stu procentach spełniła swoje zadanie.

Z przyjemnością poznałam Klarę Majewską, nad której burzliwym dotąd życiem wreszcie zajaśniało słońce. Z tego co się zorientowałam bohaterka sporo przeżyła, odkrywała tajemnice z przeszłości swojej rodziny, ale doświadczyła też wewnętrznej przemiany, która pozwoliła jej na nowo uwierzyć w siebie i w drugiego człowieka. Teraz po tych wszystkich zawirowaniach wydaje się być silniejsza i gotowa, aby naprawdę zacząć żyć po swojemu, tym bardziej, że u jej boku kroczy Staszek - góral, facet z trudną przeszłością, który pragnie spędzić z Klarą resztę życia.

Gdzieś tam na drugim planie pojawia się Dorota Majewska - matka Klary, kobieta z temperamentem, niezwykle zaradna, gotowa z dnia na dzień zupełnie przereorganizować swoje życie dla dobra drugiego człowieka. Klara ma w niej wreszcie oparcie, jakiego jej brakowało w dzieciństwie i wczesnej młodości.

Miałam też przyjemność poznać Elżbietę Majewską - babcię Klary, kobietę o złotym sercu, która właśnie przeżywa swoją drugą młodość u boku Kazimierza. To już trzecie pokolenie kobiet z tej niesamowitej rodziny, w której od pokoleń matki samodzielnie wychowują swoje córki.

Niestety przedstawicielka czwartego pokolenia - Emilia Majewska - prababcia Klary zmarła przed kilkoma miesiącami, ale to jej pamiętnik znaleziony w szufladzie stał się wskazówką do poznania prawdy o przeszłości rodziny i dał szansę na odnalezienie pewnego bliskiego krewnego.

Towarzysząc bohaterkom w ich codzienności jesteśmy świadkami wielu ekscytujących zdarzeń. Życie jak to życie... nadal nie szczędzi niespodzianek i niestety nie wszystkie są miłe i przyjemne. Jednak wspólne pokonywanie trudności wydaje się być dużo łatwiejsze i przynosi lepsze efekty. 

"Taka miłość się zdarza" to ciepła, wzruszająca i bardzo klimatyczna opowieść. Tchnie optymizmem od pierwszej do ostatniej strony. Wkraczając w życie bohaterów czujemy się u nich jak we własnym domu. W powieści naprawdę dużo się dzieje, zdarzenia niejednokrotnie zaskakują, a my czujemy się naprawdę usatysfakcjonowani. Kraków, Witów czy Stróża, gdzie toczy się akcja, to miejsca, w których na pewno odnajdą się miłośnicy górskich krajobrazów. Autorka podjęła w swojej powieści kilka istotnych tematów, które skłaniają do własnych przemyśleń.

Prosty język, lekki styl i niezwykła łatwość przekazu emocji sprawiają, że w tej opowieści można się zatracić bez reszty. Docierając do końcowych fraz jesteśmy zdumieni, że już musimy się rozstać z ulubionymi bohaterami. Gdybym miała pokusić się o jakieś porównania, to powieść ta przywodzi mi na myśl utrzymane w podobnym klimacie książki Magdaleny Kordel. Dorota Majewska ma coś z Klementyny - bohaterki Miasteczka oraz pewne cechy Majki z Uroczyska, a Klara przypomina mi trochę bohaterki Malowniczego. Podobny humor, niespodziewanie zbiegi okoliczności - tak, chyba właśnie to wszystko sprawia, że z przyjemnością przeczytam poprzednie powieści pani Agnieszki. Jak widzicie czasem warto jest rozpocząć cykl od końca...

"Taka miłość się zdarza" to na pewno książka łatwa, lekka i przyjemna, choć skłaniająca do zastanowienia. Jej lektura nie zabierze wiele czasu. Warto po nią sięgnąć w ramach odprężenia. Polecam.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Filia.

Link do opinii

 


Kolejna świetna seria książek znalazła swój kres. Była to cudowna podróż, której nie sposób zapomnieć. Na pewno z przyjemnością będę do niej powracała, choćby w wspomnieniach. W trylogii Agnieszki Jeż odnaleźć można niepowtarzalną atmosferę opisanych przez nią miejsc, przesympatycznych bohaterów i mnóstwo dobrej energii. Czyż ktoś jest w stanie oprzeć się takiej fabule opakowanej w ujmujące, soczyste okładki?

 


Miłość kwitnie, życie pod sercem też teraz tylko ślub i żyli długo oraz szczęśliwie. Nie, nie. Nie tak prędko.

Klara u boku Staszka rozkwita ale to oczywiście nie oznacza, że kłopoty odeszły, żeby już nie powrócić. Pojawiają się konieczne do wyjaśnienia kwestie, gdyż nie ma nic gorszego niż snucie domysłów. Kobiecie przyjdzie powitać w rodzinie nie jedną osobę, którą za pewien czas wyda na świat ale aż trzy. Nie będą to proste spotkania jednakże zmieniające jej podejście i patrzenie.

Oczywiście swojej córki nie opuszcza Dorota. Tym razem pojawia w spokojniejszej wersji, już nie jest wulkanem, który nie wiedzieć kiedy wybuchnie. Czy będzie stateczną babcią?

Jest również jeszcze jedna pani Majewska. W jej życiu również dokonało się i jeszcze dokona wiele zmian. O dziwo tymi nowościami bardziej zaintrygowana jest wnuczka, niż sama Emilia.

 


Stworzenie klimatycznej, niepowtarzalnej opowieści to nie lada wyzwanie. Nie każdy autor potrafi tak zaczarować czytelnika jak Agnieszka Jeż. Co jest też niesamowite to to, że pomimo iż akcja toczy się w teraźniejszości, można odczuć, że przenieśliśmy się do przeszłości. Na prawdę. Sprawdźcie Państwo sami.

 


Oprócz sielskości zwykłego życia przedstawionego w taki właśnie czarodziejski niemal sposób, w książce poruszane są zagadnienia trudne. Aby się z nimi zaznajomić bardzo często potrzeba czasu a żeby nauczyć się je ze spokojem akceptować, musimy wykonać pracę w sobie. To oczyszczające, i bardzo potrzebne, jak widać na przykładzie Klary. Ten zabieg może ośmielić czytelnika do stanięcia śmiało twarzą w twarz nie tylko ze słońcem ale również z burzą w swoim życiu.

 


Cykl „Dom pod Trzema Lipami” otwiera podwoje. Rozgośćcie się...

 

 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2020-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 2020,

"w życiu pewne jest tylko to, że nic nie jest pewne" 

"Przecież życie polega na ciągłym dzianiu się. I na różnych emocjach - od łez do radości."

To już trzecie spotkanie z paniami Majewskimi i chyba najbardziej przypadło mi do gustu. Może dlatego, że wszystko dobrze się kończy (choć niektóre sytuacje w realu chyba by się nie wydarzyły). Ale po cóż mamy książki, aby marzyć i żyć, aby pokonywać trudności i uśmiechać się do ludzi wokół nas. Polecam

Link do opinii
Inne książki autora
Dom Pod Trzema Lipami. Za siódmą górą
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Dom Pod Trzema Lipami. Za siódmą górą

Co decyduje o naszym losie: przypadek czy przeznaczenie? Klara, porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem, jest przekonana, że nad jej życiem ciąży...

Miłość warta wszystkiego
Agnieszka Jeż0
Okładka ksiązki - Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna...

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje