Takeshi. Taniec tygrysa

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-06-12

Tom 2 cyklu Takeshi

Nadchodzi czas kiedy wszyscy zatańczą taniec śmierci

Zmiany są nieuchronne, wszystko zmierza do konfrontacji. Człowiek z Hakiem przychodzi cicho niczym anioł śmierci, Jaguar nerwowo szczerzy kły w ciemności, Sancto bandito spokojnie strząsa krew z ostrzy, ale wszyscy czekają na przebudzenie Tygrysa.

Człowiek zwany niegdyś Cieniem Śmierci wkroczył między szprychy odwiecznego koła przemian. Lecz z pewnością pragnął, aby jego broń potraktowano z szacunkiem i należną miłością. Rei zamierzał złożyć Blask w odległej, górskiej świątyni jako pewnego rodzaju relikwię po zmarłym przyjacielu. Łudził się jednak.

Takeshi nie oblecze kolejnego ludzkiego ciała. Odradza się właśnie jako ashura, wojowniczy demon, który będzie nieustannie ginął i powstawał z martwych tylko po to, żeby znów stawać do walki.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Takeshi. Taniec tygrysa

Opinie o książce - Takeshi. Taniec tygrysa

Avatar użytkownika - AMJ1986
AMJ1986
Przeczytane:2016-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Pokochałam Takeshiego za jego dobre serce pomimo tego, że jest płatnym zabójcą. Druga już, ale nie ostatnia część odsłania wielowątkowość tej powieści i daje podstawy do myślenia o tym, co będzie dalej. Wspaniale czyta się historie o duchach, demonach i czarownicach w oparciu o przygody dobrych i złych charakterów.
Spodziewałam się przede wszystkim poznać dalsze losy Takeshiego i Haru, tymczasem pojawiło się sporo wątków nowych bądź tylko zarysowanych w pierwszej części. Historia rozrasta się. Czekam z niecierpliwością na odsłonę numer trzy.
Avatar użytkownika - aga95
aga95
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 4, Przeczytałam,
pierwsza część lepsza, zobaczymy czy podoła z trzecią
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ta już była nieco trudniejsza niż część pierwsza. Więcej polityki, więcej mitologii, opisanie drugiego kontynentu i jego problemów. Takeshi i przyjaciele wciąż usiłują się ukryć przed gansterami, ale niefortunnie podpadają coraz nowszym postaciom. Ważniejsze Zakony prowadzą własną politykę i niekoniecznie interesują sie jakimś byłym zbójcą. W końcu przyjaciele decydują się szukać pomocy u samego Tygrysa nie wiedząc do końca jaka gra on rolę w państwowych intrygach.

Ucieczka przed przeznaczeniem nie ma sensu. Trzeba mu stawić czoła.

Avatar użytkownika - Pegi
Pegi
Przeczytane:2015-08-11, Przeczytałam, Przeczytane w 2015,
Zbieracz Burz. Tom 1
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Zbieracz Burz. Tom 1

Boże miej litość! Miej nas w swojej opiece! Moc Burzyciela Światów, ocknęła się, zatliła, lecz nie wypełniła potęgą Pana. Nie znalazła ujścia od czasu...

Obrońcy Królestwa
Maja Lidia Kossakowska0
Okładka ksiązki - Obrońcy Królestwa

Zbiór opowiadań o aniołach i demonach, które wędrują w scenografii wielkich miast a w Limbo, pomiędzy Niebem i Piekłem, toczą skomplikowaną walkę o władzę...