Talent jak lekarstwo

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2019-01-02
ISBN: 978-83-7915-821-8

Talent jak lekarstwo to opowiastka z przeszłości. Występują w niej dwie młode kobiety, jedna utalentowana, druga piękna. Trzecim bohaterem jest tajemniczy obraz w złotej razie, który nie będąc prawdziwym dziełem sztuki, okazuje się bardzo cenny. Obraz ten ma znaczący wpływ na zycie bohaterek, odmienia ich los.
(opis z okładki)

Kup książkę Talent jak lekarstwo

Opinie o książce - Talent jak lekarstwo

Mam mały problem z tą książką. Ta książka naprawdę ma potencjał, naprawde promuje ważne wartości i pokazuje, że talent owszem należy wykorzystać by zarabiać na życie, ale należy też wykorzystać ja dla dobra innych. Jednak ma kilka rzeczy, które mi się nie podobały. Jest za mało rozbudowane, wszystko jest skrótowo. Czasami miałam wrażenie, że były błędy logiczne- niektóre sytuacje nie przystawały do epoki. Także owszem ciekawa i wartościowa książka, ale powinno się przed wydaniem nad nią popracować.

Dzień dobry Czytacze!

W dzisiejszym wpisie chciałabym pokrótce opowiedzieć o historii, która zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Jeszcze raz dziękuję Kasi z bloga Książkowe wieczory u Katji, bo to dzięki niej mogłam poznać tę wyjątkową opowieść, a także autorce za przesłanie egzemplarza.

Pierwsza myśl po przeczytaniu tej książki brzmiała: dlaczego jest taka krótka? Ile to razy mierzymy się z 600stronicowymi tomiszczami w gruncie rzeczy o niczym? „Talent jak lekarstwo” to cieniutka książeczka, na jeden dzień ale tak piękna, że za wszelką cenę mamy ochotę czytać ją jak najdłużej. Swoją mądrością mogłaby obdarzyć szereg innych publikacji. Z przykrością przyjęłam wiadomość, że Pani Małgorzata Micuła nie planuje napisać większej książki, to wielka strata dla rynku literackiego. Jednak z drugiej strony nie sposób nie przyznać jej racji, gdy mówi, że woli zostawić czytelnikowi pole do popisu jego wyobraźni. Lepszy jest ten niedosyt niż przesyt.

Bohaterką opowiastki jest Krystiana, utalentowana dziewczyna, która ulega zauroczeniu pięknej kobiety, jaką widuje na obrazie u swoich pracodawców. Los ma dla niej niespodziankę. Krystiana poznaje Emiliannę, damę z obrazu. Nie dzieje się to jednak tylko dlatego, żeby spełnić marzenie dziewczyny. Jest w tym głębszy sens i plan, który odmienia życie obu pań.

Pani Małgorzata Micuła zabiera swoich czytelników w przeszłość. Skłania do zadawania sobie pytań o talent. Pokazuje jak olbrzymią moc może mieć dobrze spożytkowany dar. Może stać się wybawieniem dla drugiego człowieka. Tak! Aż tak! Nigdy w ten sposób nie myślałam, ale trudno się z tym nie zgodzić. Choć, jak już wspominałam, książka jest cieniutka, autorka zdążyła wprowadzić nas w świat bohaterów i nie zrobiła tego pobieżnie. To, na czym jej najbardziej zależało, przekazała. Resztę pozostawiając odbiorcom.

W tej książce bohaterka poszukuje piękna i dobra. Pani Małgorzata Micuła wydając opowiastkę, przyczyniła się do poszerzenia wartościowych publikacji. Warto zwrócić na nią uwagę. Nie pozwólmy jej zniknąć w tłumie.

Opowiadania z niewyspania
Małgorzata Micuła 0
Okładka ksiązki - Opowiadania z niewyspania

Książka jest zbiorem ośmu opowiadań. Choć tematyka jest bardzo różnorodna, łączy je to, że wszystkie, na swój sposób, są prawdziwe...

Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;