Tam gdzie Ty

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-01-19
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 978-83-7839-013-8
Liczba stron: 568

Ocena: 5.05 (19 głosów)

 

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę...Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, ku własnemu zaskoczeniu, znajduje szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa, i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, przeradza się w starcie światopoglądów i przekonań religijnych, w którym nie ma miejsca na sentymenty."Tam gdzie ty" to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. Ale czy na pewno? Do książki dołączony jest prezent w postaci płyty - każda z piosenek odpowiada jednemu rozdziałowi powieści, ale jak sugeruje autorka, można dowolnie łączyć lekturę z muzyką.Coś niezwykle ważnego dla książki, a przede wszystkim dla mnie samej, wydarzyło się w mojej rodzinie. Kiedy pisałam "Tam gdzie ty", mój syn, Kyle, inteligentny i utalentowany nastolatek, przyniósł mi jedną ze swoich szkolnych prac do przeczytania. Był to esej na temat bycia homoseksualistą. Czy wiedziałam, że Kyle jest gejem? Pewne podejrzenia miałam już , gdy miał pięć lat. Ale to była jego osobista rzecz do odkrycia i ujawnienia. Nie byłam tym zaskoczona tylko bardzo się cieszyłam, że to akceptuje, że jest wystarczająco odważny, by być sobą i podzielić się tym z rodziną...

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Tam gdzie Ty

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2016 roku,
Kolejna fantastyczna opowieść - wcale nie tak całkiem oderwana od rzeczywistości. Takie historie mogą się przytrafiać i pewnie przytrafiają. Ta jest opowiedziana w taki sposób, aby poruszyć wszystkie ważne struny na gitarze naszego życia. Polecam każdemu, przed kim jest jakaś trudna decyzja do podjęcia, ale i tym, którym ocenianie innych przychodzi bardzo łatwo.
Link do opinii
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2015 roku, Biblioteka,
Kolejna świetna książka tej autorki. Jak zwykle nie zawiodłam się na niej. Tradycyjnie został poruszony tu trudny temat na który można dyskutować wiele godzin.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-10-23, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Po raz kolejny Jodi Picoult prezentuje historię o współczesnych problemach. Tym razem o homoseksualizmie, adopcji i rozwodach. Polecam przeczytać jako przestrogę i naukę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - nanajka
nanajka
Przeczytane:2014-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytało się bardzo fajnie, sama treść hm dość współczesna - trochę daje do myślenia "a co by było gdyby mnie się odmieniło..?" .
Link do opinii
Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-04-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Pisałam już kilka razy ,że każda książki Jodi jest dla mnie lepsza od ostatniej.Tym razem nie będzie inaczej! Tam gdzie Ty wciągnęło mnie od pierwszej strony i puściło kiedy Max oddał zarodki. Nie jadłam,nie spałam ,nie piłam , tylko śledziłam rozprawę . To jest to! Zjadłam książkę ,to musiało mi wystarczyć na długie godziny!
Link do opinii
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Wzruszająca, kontrowersyjna, pełna różnorakich emocji i uczuć, skłaniająca do refleksji- niesamowita lektura, która zapada w pamięć.
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2012-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Dla mnie zdumiewające zakończenie. Autorka w swojej kolejnej książce świetnie się spisała . Jak zawsze zresztą :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012,
Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2014-10-24, Ocena: 3, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Anula310191
Anula310191
Przeczytane:2014-02-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Bez mojej zgody
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Bez mojej zgody

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew...

Przemiana
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Przemiana

Kolejna pozycja w twórczości Jodi Picoult, która porusza ważny , kontrowersyjny temat jakim jest kara śmierci, która przykuwa uwagę...

Zobacz wszystkie książki tego autora