Teatr świata. Mapy, które tworzą historię

Zdobywca nagrody Brageprisen dla najlepszej norweskiej książki non-fiction 2017. Prawa zostały sprzedane do 10 krajów.

***

Jak widzieli świat ludzie, którzy mieszkali w jaskiniach? Jak wyobrażali sobie oceany ci, którzy żeglowali tylko po morzach? Jak zmieniło się nasze spojrzenie na Ziemię w czasach Google Maps?

Za każdym wielkim odkryciem geograficznym stał podróżnik – marzyciel, którego odwaga zamieniała w czyn ulotne sny o nieznanym. Każda wyprawa przemierzała nowe przestrzenie kuli ziemskiej, które cierpliwy kartograf następnie oswajał i przekładał na obrazy.

Bez granic. Mapy, które tworzą historię to porywająca podróż przez czas i przestrzeń, która na zawsze zmieni twoje myślenie o świecie. Z książki dowiesz się, jak tworzono pierwsze, prehistoryczne rysunki świata, odkryjesz, jaką funkcję pełniły mapy w zarządzaniu imperiami oraz dlaczego zaczęto tworzyć rysunki dna oceanicznego.

To także fascynująca opowieść o ambicji i śmiałości docierania tam, gdzie nie sięgają ani wzrok, ani wyobraźnia. O tym, że nic nie jest pewne i ustalone raz na zawsze.

Informacje dodatkowe o Teatr świata. Mapy, które tworzą historię:

Teatr świata. Mapy, które tworzą historię - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2019-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

„Teatr Świata. Mapy, które tworzą historię” to niesamowita podróż, za którą serdecznie dziękuję autorowi. To istna gratka dla fanów geografii, ale również dla wszystkich ludzi ciekawych świata. Nie brakuje tutaj również aspektów historycznych, bo jak dobrze pamiętam, to właśnie na lekcjach historii najczęściej poruszało się temat odkryć geograficznych i map! To przepięknie wydana książka, która naprawdę ma wiele do zaoferowania. Ciekawa, interesująca i przepięknie napisana! Nic dziwnego, że zdobyła nagrodę dla najlepszej norweskiej książki non-fiction 2017 roku! W pełni zasłużone!

Cała recenzja: bookeaterreality.blogspot.com

Na koniec świata. Przyprawy, które zmieniły historię
Thomas Reinertsen Berg0
Okładka ksiązki - Na koniec świata. Przyprawy, które zmieniły historię

Czym przyprawiano flamingi i papugi w czasach Cesarstwa Rzymskiego? Które przyprawy Adam chciał wynieść z Edenu? Co znajdowało się w masce doktora...