Tecumseh


Tom 1 cyklu Trylogia Indiańska
Ocena: 5.5 (2 głosów)
Inne wydania:

Tecumseh to powieść przygodowa, która jest częścią tzw. Trylogii indiańskiej - jedna z najbardziej znanych książek dla młodzieży o tematyce indiańskiej, której autorem jest Longin Jan Okoń.

Głównym bohaterem Tecumseha jest Ryszard Kos – polski emigrant w Ameryce. Na emigracji obserwuje okrucieństwa, które europejscy przybysze wyrządzają rdzennym mieszkańcom - Indianom. Ryszard Kos staje po stronie Indian, zaprzyjaźnia się z ich wodzem – Tecumsehem i pomaga mu powołać Związek Oporu, którego celem ma być zjednoczenie plemin indiańskich i ich walka o prawa.

Tecumsech to książka, która łączy wątki historyczne z powieścią przygodową - znajdują się tu opisy amerykańskiej przyrody i kultury rdzennych mieszkańców. To fascynująca książka dla młodzieży z rozbudowaną akcją i fabułą niespotykanej przyjaźnią Europejczyka z Indianinami. Barwnie ukazane obyczaje Indian, obrazowe opisy krajobrazów rozległych amerykańskich terenów oraz wartka akcja powodują, że Tecumseh, jak i cała Trylogia indiańska to fascynująca książka uważana za klasykę powieści historyczno-przygodowych.

Informacje dodatkowe o Tecumseh:

Wydawnictwo: IBIS
Data wydania: 2021-12-01
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788366969902
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Tecumseh
Język oryginału: polski

Tagi: powieść przygodowa powieść dla młodzieży książka dla młodzieży książka przygodowa książka o indianach trylogia indiańska książka przygodowa dla młodzieży

więcej

Kup książkę Tecumseh

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Tecumseh - opinie o książce

Przełom XVIII i XIX wieku to czas walk o zachowanie terytoriów przez Indian pod dowództwem Tecumseha, założyciela Związku Oporu Indian, w którego skład weszło wiele plemion żyjących na preriach. Wraz z rdzennymi mieszkańcami Ameryki o wolność walczy Polak, Ryszard Kos, były kościuszkowiec, tęskniący za ojczyzną i przenoszący swoje ideały wolności i sprawiedliwości na grunt amerykański i pomagający niesprawiedliwie traktowanym Indianom. Drażniły mnie uproszczenia i czarno-biały podział bohaterów na dobrych Indian i Polaków i złych pozostałych. Jednak dla młodego, mniej wyrobionego czytelnika Tecumseh może być niezłym wprowadzeniem w świat Indian i ich walki o przeżycie na swoich ziemiach. Jest tu wszystko, co potrzebne w ciekawej powieści przygodowej: walki, porwania, bitwy, pościgi, dozgonna przyjaźń i miłosne spojrzenia; jest też egzotyka świata czerwonoskórych, odmienna kultura, zabita wraz z jej przedstawicielami. (Ocena: 4/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:1990-12-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Śladami Tecumseha
Longin Jan Okoń0
Okładka ksiązki - Śladami Tecumseha

"Śladami Tecumseha" Longina Jana Okonia - to powieść zamykająca historyczno-przygodową trylogię indiańską ("Tecumseh" - 1976, "Czerwonoskóry generał"...

Przełęcz grozy
Longin Jan Okoń0
Okładka ksiązki - Przełęcz grozy

Kolejna powieść autora poczytnych powieści indiańskich, takich jak: "Tecumseh", "Czerwonoskóry generał"....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy