Tecumseh

Wydawnictwo: IBIS
Data wydania: 2021-12-01
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788366969902
Liczba stron: 200
Tytuł oryginału: Tecumseh
Język oryginału: polski

Tom 1 cyklu Trylogia Indiańska

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Inne wydania:

Tecumseh to powieść przygodowa, która jest częścią tzw. Trylogii indiańskiej - jedna z najbardziej znanych książek dla młodzieży o tematyce indiańskiej, której autorem jest Longin Jan Okoń.

Głównym bohaterem Tecumseha jest Ryszard Kos – polski emigrant w Ameryce. Na emigracji obserwuje okrucieństwa, które europejscy przybysze wyrządzają rdzennym mieszkańcom - Indianom. Ryszard Kos staje po stronie Indian, zaprzyjaźnia się z ich wodzem – Tecumsehem i pomaga mu powołać Związek Oporu, którego celem ma być zjednoczenie plemin indiańskich i ich walka o prawa.

Tecumsech to książka, która łączy wątki historyczne z powieścią przygodową - znajdują się tu opisy amerykańskiej przyrody i kultury rdzennych mieszkańców. To fascynująca książka dla młodzieży z rozbudowaną akcją i fabułą niespotykanej przyjaźnią Europejczyka z Indianinami. Barwnie ukazane obyczaje Indian, obrazowe opisy krajobrazów rozległych amerykańskich terenów oraz wartka akcja powodują, że Tecumseh, jak i cała Trylogia indiańska to fascynująca książka uważana za klasykę powieści historyczno-przygodowych.

Tagi: powieść przygodowa powieść dla młodzieży książka dla młodzieży książka przygodowa książka o indianach trylogia indiańska książka przygodowa dla młodzieży

Kup książkę Tecumseh

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tecumseh

Przełom XVIII i XIX wieku to czas walk o zachowanie terytoriów przez Indian pod dowództwem Tecumseha, założyciela Związku Oporu Indian, w którego skład weszło wiele plemion żyjących na preriach. Wraz z rdzennymi mieszkańcami Ameryki o wolność walczy Polak, Ryszard Kos, były kościuszkowiec, tęskniący za ojczyzną i przenoszący swoje ideały wolności i sprawiedliwości na grunt amerykański i pomagający niesprawiedliwie traktowanym Indianom. Drażniły mnie uproszczenia i czarno-biały podział bohaterów na dobrych Indian i Polaków i złych pozostałych. Jednak dla młodego, mniej wyrobionego czytelnika Tecumseh może być niezłym wprowadzeniem w świat Indian i ich walki o przeżycie na swoich ziemiach. Jest tu wszystko, co potrzebne w ciekawej powieści przygodowej: walki, porwania, bitwy, pościgi, dozgonna przyjaźń i miłosne spojrzenia; jest też egzotyka świata czerwonoskórych, odmienna kultura, zabita wraz z jej przedstawicielami. (Ocena: 4/6)
Link do opinii
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:1990-12-01, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Przełęcz grozy
Longin Jan Okoń0
Okładka ksiązki - Przełęcz grozy

Kolejna powieść autora poczytnych powieści indiańskich, takich jak: "Tecumseh", "Czerwonoskóry generał"....

Tecumseh
Longin Jan Okoń0
Okładka ksiązki - Tecumseh

Powieść dla młodzieży. Opowiada dzieje wodza Indian Tecumseha. Walka o zachowanie wolności i tradycji przodków. Szlachetna opowieść o przyjaźni, wolności i wartościach....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy