Teksty i pisma biznesowe. Osobisty mentor - Harvard Business Press

Narzędzia komunikacji pisemnej w biznesie Zasady tworzenia przejrzystych tekstów Uwagi dotyczące dokumentów technicznych Reguły pisania e-maili

Czy stosujesz świadomie zasady sprawnej komunikacji, gdy tworzysz krótką notatkę służbową lub obszerne sprawozdanie, redagujesz oficjalne pismo albo też list elektroniczny? Czy zastanawiasz się, w jaki sposób najefektywniej da się przekazać zamierzone treści albo na ile skutecznie wpłyniesz na swoich odbiorców? Naucz się łączyć perswazyjną treść przekazu z najbardziej adekwatną formą. Twój Osobisty Mentor dostarczy Ci cennych wskazówek na temat tego, jak pisać różne rodzaje tekstów. Podpowie Ci, jak wyostrzyć styl, nadać przesłaniu odpowiednią wyrazistość i zwiększyć jego efektywność.

Sprawdź: jak buduje się lekki i perswazyjny akapit; czemu warto przeprowadzić organizację materiału; dlaczego strona czynna czasowników jest Twoim sprzymierzeńcem; co zyskujesz, dostosowując przekaz do odbiorcy; czego możesz nauczyć się z zalecanej literatury.

Książki z serii "Osobisty Mentor" są rzetelnymi źródłami informacji, pokazującymi, jak stawiać czoła codziennym wyzwaniom zawodowym. Zawierają wiele praktycznych wskazówek, podpowiedzi oraz przykładów pomagających Czytelnikowi zidentyfikować jego najmocniejsze strony i potencjalne słabości. W biurze, na zebraniu czy w domu - te niewielkie przewodniki stanowią niezawodne wsparcie przy rozwiązywaniu codziennych problemów szybciej, efektywniej i bardziej profesjonalnie.

Bądź menedżerem, który potrafi: budować jasne i niebudzące wątpliwości przekazy; trzymać się kluczowych zasad tworzenia korespondencji; pisać teksty zwięzłe i zawierające maksimum informacji; błyskawicznie nakreślić szkic dowolnego dokumentu.

Informacje dodatkowe o Teksty i pisma biznesowe. Osobisty mentor - Harvard Business Press:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2008-06-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Teksty i pisma biznesowe. Osobisty mentor - Harvard Business Press

Teksty i pisma biznesowe. Osobisty mentor - Harvard Business Press - opinie o książce

Harvard Business Review. Atrybuty przywódcy
Harvard Business School Press0
Okładka ksiązki - Harvard Business Review. Atrybuty przywódcy

Jacy ludzie są najlepszymi liderami? Jak człowiek staje się przywódcą? Co dzieje się w organizacji, w której brakuje lidera? To zaledwie kilka spośród...

Harvard Business Review. Przywództwo
Harvard Business School Press0
Okładka ksiązki - Harvard Business Review. Przywództwo

Dobry menedżer nie tylko zarządza pracownikami, ale też inspiruje ich i dostarcza im odpowiedniej motywacji do działania. Umiejętności przywódcze przydadzą...