Ten sabat nie upadnie

Tom 2 cyklu Te wiedźmy nie płoną

Czarownice z Salem powracają! Czy powstrzymają wroga, który na zawsze chce zniszczyć magię?

Wszystko, czego pragnie Hannah Walsh, to zwyczajne życie. To jej ostatni rok w szkole, dlatego powinna skupić się na zajęciach, spędzaniu czasu z przyjaciółką i flirtowaniu z nową dziewczyną, Morgan. Ale okazuje się, że czyhający za rogiem Łowcy nie pozwolą jej na odpoczynek.

Tropiciele uzbrojeni w serum zdolne do zniszczenia całych sabatów ruszają do ataku. Czarownice w całym kraju mogą stracić najważniejszą rzecz, jaką mają – magiczną moc. Hannah, która uciekła już kiedyś Łowcy, jest ich jedyną nadzieją na ostateczną wygraną z wrogiem. Tylko czy na pewno da radę? Używanie czarów sprawia młodej wiedźmie cierpienie i pomóc może jej jedynie Morgan. Hannah musi wymyślić, jak ją ocalić. Inaczej wszystko, co kiedykolwiek znała, przepadnie.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Ten sabat nie upadnie:

Wydawnictwo: We need YA
Data wydania: 2021-03-01
Tytuł oryginału: This Coven Won't Break
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus

Tagi: czarownice Wiedźmy Historie miłosne

Kup książkę Ten sabat nie upadnie

Ten sabat nie upadnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - lemonadestreet
lemonadestreet
Przeczytane:2021-05-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

"Ten sabat nie upadnie" to kontynuacja książki "Te wiedźmy nie płoną". Chociaż to fantastyka młodzieżowa, ta seria ma w sobie coś urzekającego - pełno tu magii! Drugi tom jest dużo lepszy, niż pierwszy! Widzimy progres u głównej bohaterki, staje się bardziej dojrzała, mniej tu wątków miłosnych, bardziej skupia się na sobie. Rozbudowany jest wątek Sabatu Czarownic i ich wrogiej relacji z klanem Łowców. Nie brak tu fragmentów trzymających w napięciu i emocji, które nie pozwolą wam się oderwać od książki.

Ten sabat nie upadł ale niewiele mu brakowało.

Po pierwszym słabym tomie nie miałam już wysokich oczekiwań względem kolejnego. Byłam ciekawa dlatego sięgnęłam po "Ten sabat nie upadnie". Trochę się tu sytuacja polepszyła. Wątek miłosny przestał być irytujący i w końcu nie osacza czytelnika z każdej strony. Tym razem wypada naturalnie.

Dużo za to dzieje się w kwestii obrony sabatu i walk z łowcami. Plany, misje, akcje. No i pojawiają się plot twisty, których się nie spodziewałam. Powrót krwawych wiedźm, łowców. Pojawiają się nowe postacie jak i te znane jako złe. Pojawia się pytanie komu można ufać i czy ten zły na pewno jest zły. Zakończenie całej książki było całkiem okej. Nawet posmutniałam ze względu na to co spotkało jednego z bohaterów. Niby mamy happy end ale jednocześnie bohaterowie ponieśli trochę strat.

W ogólnej ocenie książka wypada tak średnio na jeża. Nie jest to dla mnie tytuł, którym bym się zachwycała. Myślę, że tu nie zadziałała klątwa drugiego tomu ale czy warto brnąć przez pierwszy tom dla tych niewielu zalet? Chyba nie ale niech każdy wyrobi sobie własną opinię.

Avatar użytkownika - aska207
aska207
Przeczytane:2021-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Te wiedźmy nie płoną
Isabel Sterling0
Okładka ksiązki - Te wiedźmy nie płoną

Hannah to czarownica z krwi i kości, z umiejętnością kontrolowania ognia, ziemi, wody i powietrza. Choć mieszka w Salem, jej magia jest tajemnicą, którą...