Teraz zaśniesz

Data wydania: 2019-07-03
ISBN: 978-83-8125-621-6
Tytuł oryginału: The sleep
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.

Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.

Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.
Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.

Ma innych na oku.

Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Teraz zaśniesz

Opinie o książce - Teraz zaśniesz

Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-07-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Kiedy nie nadchodzi spokój, „Teraz zaśniesz”, C. L. Taylor, tłumaczenie Anna Dobrzańska

Hotel na szkockiej wyspie Run. Sztorm, który odcina ją od świata. I siedmiu gości hotelowych, a każdy z nich ma swoją tajemnicę. Właśnie tutaj Anna próbuje dojść do siebie po tragicznym wypadku samochodowym. Ale wiadomości, które otrzymuje typu „umrzeć, zasnąć”, czy przekonanie, że cały czas jest obserwowana, wcale jej tego nie ułatwiają. Niespodziewana śmierć właściciela hotelu sprawia, że gościom puszczają nerwy. Każdy podejrzewa każdego. Co jeszcze wydarzy się na wyspie targanej sztormem, z której nie ma ucieczki? Czyżby Annę w końcu miała dopaść przeszłość? Wartka akcja i zwroty akcji sprawiają, że naprawdę nie można zasnąć, zanim nie przeczyta się książki do końca :) Polecam!

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93

Genialna i naprawdę przerażająca. Książka, która przeniesie Was setki kilometrów od domu. Znajdziecie się na tajemniczej wyspie Rum, gdzie podczas sztormu i burzy nikt nie wiem kogo może być pewny. Wróg może czaić się wszędzie, ale może zaczniemy od początku..Wszystko kręci się koło Anny. Kobieta żyje z mężczyzna, którego tak naprawdę nie jest pewna, ma ciężką i obciążająca pracę, a do tego jest uczestnikiem wypadku podczas którego ginie dwóch jej kolegów, a jeden w stanie ciężkim trafia do szpitala. Oczywiście to ona kierowała wtedy samochodem i to ona ma do siebie ogromne pretensje i żal. Jednego dnia postanawia wszystko zmienić. Czy ktoś z Was kiedyś o tym nie marzył? Rzucić wszystko i wyjechać setki kilometrów od domu i spełnić swoje marzenie? Ona od dawna chciała się gdzieś przenieść, jest zakochana w Szkocji i tak oto trafia na malutką wyspę Rum, gdzie zostaje recepcjonistką w hotelu Dawida. Wyspa to zaledwie 31 mieszkańców oraz wczasowicze. Sztormy i burze trafiają się tutaj często, pogoda jest ciężka i tak oto będziemy musieli przejść razem z nią jeden z nich. Od wypadku w około kobiety dzieją się różne dziwne rzeczy. Ma ona wrażenie, że ktoś ją prześladuje i zostawia tajemnicze liściki i wiadomości. Czy ta osoba odnalazła ją i postanowiła zabić? Co wydarzy się podczas tej burzy?
Książka wciąga od pierwszych stron. Napisana jest lekkim językiem i naprawdę błyskawicznie się ją czyta. Mamy rozdziały pisane z perspektywy różnych osób. Zakończenie mnie zaskoczyło i kompletnie się go nie spodziewałam! Fani thrillerów myślę, że będą z niej bardzo zadowoleni. I kolejny plus za otoczenia w którym odgrywa się cała akcja! Wspaniałe i magiczne!

Wydawnictwo Albatros wydaje bardzo dobre kryminały i thrillery w charakterystycznych wydaniach. Kolejną powieścią z serii jest "Teraz zaśniesz". I nie będę ukrywać, że miałam wielkie nadzieje.

Anna nie śpi. Po wypadku samochodowym, w którym giną dwie osoby, każda noc jest męczarnią. Annę dręczą wyrzuty sumienia, lęk i wspomnienia. Postanawia spróbować odnaleźć spokój na szkockiej wyspie Rum, trochę opuszczonej i zapomnianej przez świat. Zatrudnia się jako recepcjonistka w hotelu. Jednak spokój burzy sztorm, który uwięzi ją i siedmioro gości. Każdy z nich ma tajemnice, a izolacja wyzwala najgorsze cechy...

Ta książka to niebywała gratka dla fanów klasycznych kryminałów. Klimat zamkniętego pomieszczenia, kilkoro podejrzanych, a wśród nich osoba, która okaże się prześladowcą. Poruszanie się w tym gatunku jest bardzo trudne, łatwo bowiem o brak spójności czy głupie rozwiązania. Jednak moim zdaniem autorce ta sztuka wyszła całkiem dobrze. Klimat Szkocji, wdzierająca się wilgoć i nieustanny deszcz sprawiły, że nawet w upalny wieczór dobrze było czytać pod kocem, z kubkiem herbaty w ręce. Akcja raczej powolna, pozwalała nam na spokojnie dociekać, kto okaże się być "tym złym". A i zakonczenie jest zaskakujące.
Książka jest na prawdę dobrze napisana, w klimacie Agathy Christie, niepokojąca i nieoczywista.

Myślała, że na wyspie Rum znajdzie zapomnienie i rozpocznie wszystko od nowa. Ale przeszłość podążyła za nią. Ktoś z przybyłych gości pragnie zemsty, a groźny sztorm uniemożliwia Annie ucieczkę…

„Teraz zaśniesz” okazała się dla mnie pozycją obowiązkową, odkąd tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach. Krótkie streszczenie było wystarczającą zachętą, by tej powieści wypatrywać, a kiedy już trafiła w moje ręce, to do jej lektury zabrałam się z wielką nadzieją i jeszcze większymi oczekiwaniami. Znacie to uczucie, kiedy już nie możecie się doczekać, żeby przekonać się, co autor przygotował dla Was na stronach książki, prawda?

Najnowsza powieść C.L.Taylor rozpoczyna się mocnym akcentem i do końca nie zwalnia tempa. Autorka nie skupia się na wątkach pobocznych, nie traci czasu na przesadne poznawanie bohaterów, nie próbuje zaszokować czytelnika. Po prostu skupia się na poprowadzeniu nas ścieżką dobrze przemyślanej i rozpisanej intrygi, której ciężko cokolwiek zarzucić. A jeśli już pozwala, by akcja zwolniła, to tylko po to, by wzbudzić napięcie wykazując się na innym polu.

Z wielką przyjemnością podążałam śladem głównej bohaterki, przez cały czas zastanawiając się, co rzeczywiście ma miejsce w kolejnych rozdziałach. Brałam pod uwagę różne scenariusze, rozpatrując szereg możliwości na rozwinięcie fabuły. Taylor próbowała mnie zmylić, sugerowała błędne tropy, rzucała cień podejrzeń na fałszywych podejrzanych i pozwalała, by w mojej głowie pojawił się cień niepewności. Czy ktoś z hotelowych gości rzeczywiście jest mordercą? Czy jeden z nich nie obudzi się już następnego dnia?

„Teraz zaśniesz” to książka, w której fabułę bardzo łatwo się zaangażować. Akcja jest interesująca i z czasem nabiera rumieńców. Kreacje bohaterów świetnie pasują do napisanej dla nich historii. Mroczna wyspa i brzydka pogoda świetnie podkreślają atmosferę niepokoju. Elementy te składają się na mroczną i nieprzyjemną opowieść, jaka przyniesie wiele frajdy osobom lubującym się w takich klimatach. Tempo czytania dodatkowo podkręca lekki i zajmujący styl autorki, dzięki czemu kolejne strony uciekają nam niepostrzeżenie.

Powieściowe postacie zostały przedstawione przekonująco, ale nie w sposób przesadzony. Taylor ukazała ich jako ludzi skrywających sekrety, niechętnych by dzielić się szczegółami ze swojego życia. Każdy z nich skrywa trupy w szafie, a któryś z pewnością chętnie dołączy kolejnego trupa do swojej kolekcji. Choć to Anna gra tutaj rolę pierwszoplanową, a prowadzona przez nią narracja działa na wyobraźnię, nie znaczy to bynajmniej, że pozostali zostali zepchnięci na bok. Zdecydowanie nie.

„Teraz zaśniesz” to książka, w której nie doszukałam się słabych punktów. Spędziłam z nią przyjemne kilka godzin, a próbując za wszelką cenę skończyć, pozwoliłam sobie na zarwanie nocy. Myślę, że i Wam przypadnie do gustu. Nie dajcie się namawiać!

Avatar użytkownika - Munciaa
Munciaa
Przeczytane:2019-08-01, Przeczytałem,

Warto przeczytać książkę „Teraz zaśniesz”, tak powiedziała moja przyjaciółka, która jako pierwsza przeczytała ją. I już wtedy wiedziałam, że to będzie dobra książka, ale jak się okazało w takcie czytania przebiła moje oczekiwania i jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, wciągnęła mnie na wieke godzin, pełna emocji, napięcia i zagadek. Po przeczytaniu tej książki przez kilka dni o niej myślała i na pewno sięgnę po nią za kilka lat ;)

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2019-07-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Recenzenckie , Posiadam,

Śmiertelna pułapka.

„Poczucie winy to podstępne uczucie. Czai się w mrokach umysłu, czekając, aż będzie mogło odsunąć na bok radość, zadowolenie i spokój; rośnie w siłę i spycha ze sceny wszelkie inne emocje, aż pozostaje już tylko ono”.

Najbardziej bezwzględnym przeciwnikiem w życiu każdego człowieka jest sumienie. Ono nie zna litości i nigdy nie odpuszcza. Jeśli w naszym życiu wydarzy się coś, co sprawi, że wyrzuty sumienia dopadną nas w swoje macki, być może już nigdy nie będziemy mogli zaznać upragnionego spokoju. Przekonała się o tym główna bohaterka powieści C. L. Taylor „Teraz zaśniesz” - Anna.

Anna jest młodą kobietą, której życie za sprawą jednej tragicznej nocy zmieniło się w najgorszy koszmar. Jedna chwila wystarczyła, by bezpowrotnie roztrzaskać je na tysiące trawiących duszę odłamków, które każdego dnia niszczą ją coraz bardziej. Choć wszystko wskazuje na to, że dziewczyna nie mogła zrobić nic, by zapobiec temu, co się wówczas wydarzyło, to jednak gnębiące ją poczucie winy spędza jej sen z powiek. Czy dziewczyna wie coś, czego nie wiedzą inni?

Chyba wszyscy doskonale wiemy, że każde tragiczne wydarzenie, którego doświadczamy, może bardzo mocno odbić się na naszej psychice. Tak też dzieje się w przypadku naszej bohaterki. Anna praktycznie przestaje funkcjonować w codziennym życiu. Lęki i na nowo przeżywane emocje nie pozwalają jej o sobie zapomnieć. Co więcej, przez cały czas towarzyszy jej poczucie, że ktoś ją obserwuje. Co Jest prawdą, a co tylko wytworem wyobraźni Anny? O tym musicie przekonać się sami.

Naturalnym odruchem w przypadku, kiedy spotyka nas coś, z czym nie możemy sobie poradzić, jest próba ucieczki oraz odcięcia się od tego, co nas dręczy i niszczy. Dla Anny takim ratunkiem przed osaczającym ją światem miała stać się szkocka wyspa, gdzie podjęła pracę w hotelu. Przekonana o tym, że tu zupełnie nikt nie zna jej tajemnicy, Anna małymi kroczkami próbuje odbudować swoje życie. Skupia się na pracy, ponieważ w hotelu gości siedem osób, którymi oboje z właścicielem muszą się zająć. Niestety goście mają pecha, ponieważ na wyspach rozszalał się sztorm, a co za tym idzie, hotel został zupełnie odcięty od świata, Wśród gości znajduje się jednak ktoś, dla kogo takie okoliczności są doskonałe, aby pomóc Annie zasnąć. Kobieta bardzo szybko zdaje sobie sprawę, że znajduje się pod jednym dachem z kimś, kto czyha na jej życie. A hotel pozbawiony łączności z kimkolwiek stał się dla niej śmiertelną pułapką. Musi być czujna, bo każdy z gości jest podejrzany.

Jak się przekonacie tak osobliwe warunki, w jakich znalazły się wszystkie osoby przebywające w hotelu, sprzyjają wnikliwej obserwacji i odkrywaniu tajemnic, z jakimi każdy z bohaterów się tu znalazł. Przez cały czas wspólnie z główną bohaterką starałam się wydedukować, która z nich jest zabójcą. Jednak autorka podsuwa czytelnikowi tak wiele mylących tropów, że tak naprawdę, każdy ma w sobie coś, co mogłoby wskazywać na niego. W pewnym momencie ja się poddałam i czekałam z niecierpliwością na to, aż autorka sama wyłoży wszystkie karty na stół. I wiecie co, jak się okazuje takiego zakończenia, zupełnie się nie spodziewałam.

I to właśnie zakończenie jest największym atutem tej książki. Ale po kolei.
„Teraz zaśniesz” to bardzo wciągający i mroczny thriller psychologiczny, który czyta się z ogromnym zaangażowaniem i nieustannym oczekiwaniem tego, co za chwilę się wydarzy. I dzieje się naprawdę dużo, tylko niestety to napięcie, którego zawsze oczekuję od książek z tego gatunku, ciągle gdzieś się rozmywa. Jest niczym próba rozpalenia ogniska. Pojawia się iskra, ale niestety ognia nie udaje się rozniecić.
Zabrakło mi mocniejszego natężenia emocji, ale finał całej fabuły w pewnym stopniu rekompensuje to poczucie niedosytu,

Kolejnym atutem książki jest zdecydowanie kreacja bohaterów i ich portretów psychologicznych. Mamy możliwość doskonałej obserwacji nie tylko tego, co dzieje się z Anną, która nie może pozbierać się po przeżytej tragedii, ale również osoby cierpiącej na zespół stresu pourazowego, oraz kilku innych meandrów ludzkiej psychiki. Autorka nie miała łatwego zadania, aby każdej postaci przypisać cechy bądź zachowania, tak by wszyscy byli w oczach czytelnika podejrzanymi, dzięki czemu przez cały czas mogła zwodzić nas na manowce. To zadanie jednak wykonała perfekcyjnie.

Jeśli macie ochotę na mroczny, chwilami wręcz klaustrofobiczny thriller, który przesiąknięty jest rządzą śmierci, i nie przeszkadza Wam zbyt niski w moim odczuciu poziom odczuwalnego napięcia, to ta książka będzie doskonałym wyborem. Zarezerwujcie sobie, kilka godzin na to, aby zamknąć się w hotelu i prowadzić swoje własne śledztwo. Zachęcam Was do tego, abyście przekonali się, czy uda Wam się odkryć, kto pod maską pozorów skrywa pragnienie, aby Anna zapadła wreszcie w sen... taki, z którego już się nie obudzi.

Recenzja powstała we współpracy z wydawnictwem Albatros, za co bardzo dziękuję.

/kocieczytanie.blogspot.com/2019/07/smiertelna-puapka.html

„Jeśli to czytacie, to znaczy, że nie żyję. Ktoś prześladuje mnie od trzech miesięcy i jeżeli nie żyję, nie był to wypadek. Powiedzcie policji, żeby porozmawiała z moim byłym chłopakiem, Alexem Carterem, o tym, co wydarzyło się w Londynie. To tam się wszystko zaczęło.

Poniżej podaję listę osób, które przybyły na wyspę Rum w sobotę drugiego czerwca. Jestem niemal pewna, że zabiła mnie jedna z nich.”

Takim właśnie wstępem zaczyna się najnowszy thriller psychologiczny C. L. Taylor, wydany oczywiście przez Wydawnictwo Albatros. Piszę oczywiście bo ostatnio thrillery i kryminały czytam głownie do Albatrosa. Są po prostu świetne i trzymające w napięciu do ostatniej strony. Tu było ich tylko 400 :-).

Anna ma trzydzieści dwa lata, kiedy powoduje wypadek samochodowy, w którym giną jej dwaj współpracownicy, a trzeci zostaje sparaliżowany. Kobieta można powiedzieć, że wychodzi z tej katastrofy prawie bez szwanku. Od czasu wypadku dziewczyna nie może spać, cierpi na wyniszczającą bezsenność. Nie potrafi poradzić sobie z poczuciem winy. Cały czas wydaje jej się, że ktoś ją obserwuje i śledzi. Dostaje liściki z informacjami o śnie.

Rozstaje się z chłopakiem, który nie może znieść tej sytuacji. Aby zmienić otoczenie i uciec od dręczącej jej przeszłości, Anna przyjmuje posadę recepcjonistki na szkockiej wyspie Rum. Nie zadawała sobie sprawy, że mieszka tam tylko trzydziestu jeden mieszkańców a wyspa podczas sztormów jest odcięta od świata.

Dwa tygodnie po pojawieniu się dziewczyny na wyspie zjawia się siedmioro gości. Pojawia się też znak, który Anna interpretuje jako kolejną groźbę. Każdy z nowo przybyłych skrywa jakąś tajemnicę. Jeden z gości chce, by Anna zapadła w wieczny sen. Kto to może być? Czy jest to małżeństwo z nastoletnią córką? Czy może starsza kobieta na emeryturze? Porzucona dziewczyna, czy też wielki dziwak? A może przystojny miłośnik survivalu? Wszyscy pasują do tej układanki, nikogo Anna nie może wykluczyć…

Ciekawie została wykreowana postać Anny. Bohaterka po swoich przeżyciach nie jest rozhisteryzowaną dziewczyną. Mimo wszystko jest opanowana, stanowcza i analityczna. Stara się radzić z pojawiającymi się trudnościami, zarówno ze strony zmiennej pogody jak i przybyłych turystów.

„Teraz zaśniesz” to rewelacyjny thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej kartki. Nie byłam w stanie oderwać się od tej książki. Do końca nie wiedziałam, kto chce zabić dziewczynę. Czytałam ją w podobnych warunkach co były na wyspie - padający deszcz, migotanie światła…

Lekkie pióro, wartka akcja, brak zbędnych opisów czynią tę książkę wyjątkową i wartą polecenia. Wydawnictwo Albatros i tym razem nie zawiodło.

Gdzie kończy się cisza?
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Gdzie kończy się cisza?

Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie? Susan Jackson ma kochającą...

Zaginiony
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Zaginiony

Ktoś wie, co przytrafiło się Billy’emu… Gdy piętnastoletni Billy Wilkinson znika ze swego bristolskiego domu w środku nocy, winny czuje się...

Pod naszym niebem
Sylwia Kubik