Teraz zaśniesz

Data wydania: 2019-07-03
ISBN: 978-83-8125-621-6
Tytuł oryginału: The sleep
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska

Siedmioro obcych. Siedem sekretów. Jedno zabójcze kłamstwo.

Anna marzy o tym, by zasnąć. Ale wyniszczająca bezsenność, lęki i prześladujące ją wspomnienia tamtej straszliwej nocy sprawiają, że to niemożliwe.

Gdyby tylko nie czuła się tak winna...

Aby uciec od dręczącej ją przeszłości, Anna przyjmuje posadę w hotelu na odległej szkockiej wyspie Rum. Kiedy jednak dołącza do niej siedmioro gości, to, co zdawało się ratunkiem przed światem, zamienia się w śmiertelnie przerażający koszmar.
Każdy z gości, którzy zatrzymali się w hotelu Bay View, skrywa jakąś tajemnicę. Nikt nie mówi prawdy o tym, kim jest i dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wśród siedmiorga nieznajomych jest morderca.

Ma innych na oku.

Ktoś położy się spać i nigdy więcej się nie obudzi...

Tagi: kryminał sensacja

Kup książkę Teraz zaśniesz

Opinie o książce - Teraz zaśniesz

Mroczna okładka to zdecydowanie coś co przyciąga wielu do przeczytania książki, od razu wtedy wiemy że możemy spodziewać się sporego skoku adrenaliny.
Wracając do domu z weekendowego wyjazdu integracyjnego współpracownicy Freddy, Mohammed, Peter oraz Anna ulegają wypadkowi, kobieta jadąca z naprzeciwka zasypia i wjeżdża prosto w ich samochód. Freddy i Peter umierają, Mohammed nigdy nie będzie chodził a Anna wychodzi z tego prawie bez szwanku przez co nie może sobie z tym wszystkim poradzić, to ona prowadziła i chociaż wypadek nie jest jej winą ona twierdzi inaczej. Ciągle wydaje jej się że ktoś ją śledzi, więc rozstaje się ze swoim chłopakiem i wyjeżdża na szkocką wyspę Rum gdzie ma pracować w hotelu. Kiedy jest na miejscu do hotelu przyjeżdża siedem osób, niestety na dworze zaczyna się sztorm i wszyscy są odcięci od świata, na domiar złego właściciel hotelu David umiera, a wśród gości znajduje się prześladowca Anny, czy kobieta zdąży na czas uciec z hotelu?
Na początku myślałam że główna postać trochę sobie uroiła że ktoś ją śledzi, i dopiero kiedy wyjechała na odludną wyspę zrozumiałam że na pewno prześladowca istnieje i jest nim jedna z osób w hotelu. Jak zawsze w takich przypadkach wyeliminowałam te osoby które od początku były złe i mroczne, bo takie najczęściej na końcu okazują się tymi dobrymi i odwrotnie, dobre stają się złe. Zdecydowanie akcja nabierała tempa i z każdą stroną wciągała coraz bardziej i coś co uwielbiam, do końca nie odgadłam kto był prześladowcą i dlaczego w ogóle chciał zrobić krzywdę Annie.
Uwielbiam takie książki które ciężko odłożyć i chciałoby przeczytać się ją na raz, ta zdecydowanie do takich należy, ogrom emocji, zagadka do rozwiązania i ciekawe, bardzo charakterystyczne postacie, każda nosiła w sobie historie przez którą chciała na kilka dni uciec na wyspę bez ludzi.
Postanowiłam częściej sięgać po taką tematykę ponieważ polubiłam książki której zakończenie jest dla mnie zagadką.

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

"Poczucie winy to takie podstępne uczucie. Czai się w mrokach umysłu, czekając aż będzie mogło odsunąć na bok radość, zadowolenie i spokój; rośnie w siłę i spycha ze sceny wszelkie inne emocje, aż pozostaje tylko ono."

To, co przekonało mnie najbardziej do książki, to fantastycznie oddany klimat wyspiarski, izolacji i zamkniętej małej społeczności. Ograniczona liczba postaci, zaledwie kilka osób, ale z jak interesująco przyporządkowanymi funkcjami w kreowaniu fabuły, każda z nich wnosi ciekawy element do akcji, skłania do snucia przypuszczeń i dokonywania interpretacji. Niemal namacalnie odczuwamy klaustrofobiczny nastrój, niewielkiej przestrzeni, gdzie z pewnością czai się zło, tylko nie mamy podejrzeń, z której strony się wyłoni i jaką przyjmie tak naprawdę postać. Na mroczną scenerię nakładają się wyrzuty sumienia, poczucie winy, chęć odkupienia i pragnienie odnalezienia ukojenia. Ale nie jest to łatwe, kiedy wciąż przypominane są bolesne zdarzenia, odwołania do dramatycznych przeżyć i nieuniknione pytania o współodpowiedzialność w wypadku. Pragnienie zemsty niszczy nie tylko równowagę psychiczną jej potencjalnej ofiary, ale również toksycznie zatruwa duszę człowieka ją odczuwającego.

Powieść bazuje przede wszystkim na elementach wywołania strachu, niepokoju, poczucia niebezpieczeństwa i niemożliwości ucieczki. I w tym aspekcie udaje się autorce wkręcić czytelnika, dostarczyć mocnych wrażeń i prowadzić ku atrakcyjnemu zakończeniu. Mniej przekonała mnie kreacja głównej bohaterki, wydała mi się za bardzo bojaźliwa i mało zdecydowana, ale zdaję sobie sprawę, że taka musiała zostać nakreślona, aby móc w pełni ukazać proces dochodzenia człowieka do siebie po zrzuceniu ciężkiego bagażu traumy i urazów. Nieustanna obserwacja, świadomość zagrożenia, wrażenie odbierania po skrawku czegoś cennego, z pewnością wpłynęłaby znacząco na każdego z nas, tym bardziej jeśli w jakimś stopniu obciążamy się winą. Pozostaje pytanie, jak sami byśmy na to zareagowali, przyjęli bierną, defensywną lub ofensywną postawę?

Anna daje złapać się w wyniszczającą pułapkę prześladujących ją wspomnień. Wypadek samochodowy, kiedy siedziała za kierownicą wracając z integracyjnego spotkania firmowego, skończył się śmiertelnie dla jednego z pasażerów, zaś drugiemu w znaczącym stopniu odebrał zdrowie. Kobieta nie może dać sobie rady z nasilającymi się lękami, bezsennymi nocami i niemożliwością zadośćuczynienia, choć tak naprawdę nie ma w tym wszystkim jej winy. Decyduje się zatem na całkowitą zmianę środowiska i pracy, przenosi się na wyspę z zaledwie kilkoma mieszkańcami, aby tam pracować jako pomoc w prowadzeniu malutkiego hotelu. Szkockie klimaty wydają się tym, czego właśnie potrzebuje. Przyciągają one też siedmioro turystów, wśród których, jak pokazują kolejne wydarzenia, znajduje się dręczyciel Anny. Czy uda się kobiecie dociec, kto próbuje jej zaszkodzić, powstrzymać mordercę, zapobiec najgorszemu? A nie będzie to łatwe, bo każda z osób skrywa szczególną tajemnicę, której za nic nie chce wyjawić. Powieść na wakacyjne czytanie z dreszczykiem, szybko mknie się po jej stronach, zapełni wieczór, ale też można na chwilę lub dwie zawiesić jej poznawanie bez szkody dla przygody.

bookendorfina.pl

Avatar użytkownika - kreatywnieczytam
kreatywnieczytam
Przeczytane:2019-07-28, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Kiedy nie nadchodzi spokój, „Teraz zaśniesz”, C. L. Taylor, tłumaczenie Anna Dobrzańska

Hotel na szkockiej wyspie Run. Sztorm, który odcina ją od świata. I siedmiu gości hotelowych, a każdy z nich ma swoją tajemnicę. Właśnie tutaj Anna próbuje dojść do siebie po tragicznym wypadku samochodowym. Ale wiadomości, które otrzymuje typu „umrzeć, zasnąć”, czy przekonanie, że cały czas jest obserwowana, wcale jej tego nie ułatwiają. Niespodziewana śmierć właściciela hotelu sprawia, że gościom puszczają nerwy. Każdy podejrzewa każdego. Co jeszcze wydarzy się na wyspie targanej sztormem, z której nie ma ucieczki? Czyżby Annę w końcu miała dopaść przeszłość? Wartka akcja i zwroty akcji sprawiają, że naprawdę nie można zasnąć, zanim nie przeczyta się książki do końca :) Polecam!

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93

Genialna i naprawdę przerażająca. Książka, która przeniesie Was setki kilometrów od domu. Znajdziecie się na tajemniczej wyspie Rum, gdzie podczas sztormu i burzy nikt nie wiem kogo może być pewny. Wróg może czaić się wszędzie, ale może zaczniemy od początku..Wszystko kręci się koło Anny. Kobieta żyje z mężczyzna, którego tak naprawdę nie jest pewna, ma ciężką i obciążająca pracę, a do tego jest uczestnikiem wypadku podczas którego ginie dwóch jej kolegów, a jeden w stanie ciężkim trafia do szpitala. Oczywiście to ona kierowała wtedy samochodem i to ona ma do siebie ogromne pretensje i żal. Jednego dnia postanawia wszystko zmienić. Czy ktoś z Was kiedyś o tym nie marzył? Rzucić wszystko i wyjechać setki kilometrów od domu i spełnić swoje marzenie? Ona od dawna chciała się gdzieś przenieść, jest zakochana w Szkocji i tak oto trafia na malutką wyspę Rum, gdzie zostaje recepcjonistką w hotelu Dawida. Wyspa to zaledwie 31 mieszkańców oraz wczasowicze. Sztormy i burze trafiają się tutaj często, pogoda jest ciężka i tak oto będziemy musieli przejść razem z nią jeden z nich. Od wypadku w około kobiety dzieją się różne dziwne rzeczy. Ma ona wrażenie, że ktoś ją prześladuje i zostawia tajemnicze liściki i wiadomości. Czy ta osoba odnalazła ją i postanowiła zabić? Co wydarzy się podczas tej burzy?
Książka wciąga od pierwszych stron. Napisana jest lekkim językiem i naprawdę błyskawicznie się ją czyta. Mamy rozdziały pisane z perspektywy różnych osób. Zakończenie mnie zaskoczyło i kompletnie się go nie spodziewałam! Fani thrillerów myślę, że będą z niej bardzo zadowoleni. I kolejny plus za otoczenia w którym odgrywa się cała akcja! Wspaniałe i magiczne!

Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bardzo fajna książka! Anna prowadziła samochód gdy doszło do wypadku samochodowego, w ktorm zginęły dwie osoby oraz jedna będzie na wózku inwalidzkim. Nie dość, że to nie z jej winy, dręczą ją wyrzuty sumienia, że czemu ona przeżyła co powoduje bezsenność w nocy to na dodatek zaczyna ją ktoś prześladować. Pewna, że to ojciec jednego, który zginął w wypadku ucieka do pracy na prawie odludnej wyspie ale i tam ktoś ją prześladuje... Zakończenie zaskoczyło mnie!

Avatar użytkownika - Wiesia_Sz
Wiesia_Sz
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 3, Przeczytałam, Posiadam, przeczytane w 2019, wymienię,

Książka jest fascynująca,  interesująca.  Fabuła bardzo ciekawa, pełna zwrotów akcji. Do samego końca trzyma w napięciu i niepewności bo czytelnik nie wie, kto na prawdę chce zabić Annę,  która wyszła cało z wypadku, w którym zginęło 2 kolegów z pracy A trzeci jest sparaliżowany.  Ciągle czuje się winna i nie może spać, czuje się obserwowana, dostaje dziwne wiadomości. Nie ma u nikogo wsparcia nawet u swojego chłopaka.  Wkoncu zrywa z nim i wyprowadza się do Szkocji żeby zacząć od nowa. Tam jednak koszmar powraca, bo widzi podejrzany napis na oknie w hotelu w którym pracuje. Podejrzewa każdego z gości.  Jednak nie posadzalaby starszą panią że ona jest odpowiedzialna za śmierć właściciela hotelu oraz groźby wobec niej. Tego dowiadujemy się na końcu.  Książka godna polecenia

Wydawnictwo Albatros wydaje bardzo dobre kryminały i thrillery w charakterystycznych wydaniach. Kolejną powieścią z serii jest "Teraz zaśniesz". I nie będę ukrywać, że miałam wielkie nadzieje.

Anna nie śpi. Po wypadku samochodowym, w którym giną dwie osoby, każda noc jest męczarnią. Annę dręczą wyrzuty sumienia, lęk i wspomnienia. Postanawia spróbować odnaleźć spokój na szkockiej wyspie Rum, trochę opuszczonej i zapomnianej przez świat. Zatrudnia się jako recepcjonistka w hotelu. Jednak spokój burzy sztorm, który uwięzi ją i siedmioro gości. Każdy z nich ma tajemnice, a izolacja wyzwala najgorsze cechy...

Ta książka to niebywała gratka dla fanów klasycznych kryminałów. Klimat zamkniętego pomieszczenia, kilkoro podejrzanych, a wśród nich osoba, która okaże się prześladowcą. Poruszanie się w tym gatunku jest bardzo trudne, łatwo bowiem o brak spójności czy głupie rozwiązania. Jednak moim zdaniem autorce ta sztuka wyszła całkiem dobrze. Klimat Szkocji, wdzierająca się wilgoć i nieustanny deszcz sprawiły, że nawet w upalny wieczór dobrze było czytać pod kocem, z kubkiem herbaty w ręce. Akcja raczej powolna, pozwalała nam na spokojnie dociekać, kto okaże się być "tym złym". A i zakonczenie jest zaskakujące.
Książka jest na prawdę dobrze napisana, w klimacie Agathy Christie, niepokojąca i nieoczywista.

Gdzie kończy się cisza?
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Gdzie kończy się cisza?

Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie? Susan Jackson ma kochającą...

Zaginiony
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Zaginiony

Ktoś wie, co przytrafiło się Billy’emu… Gdy piętnastoletni Billy Wilkinson znika ze swego bristolskiego domu w środku nocy, winny czuje się...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska