Teraz zaśniesz

Mroczna okładka to zdecydowanie coś co przyciąga wielu do przeczytania książki, od razu wtedy wiemy że możemy spodziewać się sporego skoku adrenaliny.
Wracając do domu z weekendowego wyjazdu integracyjnego współpracownicy Freddy, Mohammed, Peter oraz Anna ulegają wypadkowi, kobieta jadąca z naprzeciwka zasypia i wjeżdża prosto w ich samochód. Freddy i Peter umierają, Mohammed nigdy nie będzie chodził a Anna wychodzi z tego prawie bez szwanku przez co nie może sobie z tym wszystkim poradzić, to ona prowadziła i chociaż wypadek nie jest jej winą ona twierdzi inaczej. Ciągle wydaje jej się że ktoś ją śledzi, więc rozstaje się ze swoim chłopakiem i wyjeżdża na szkocką wyspę Rum gdzie ma pracować w hotelu. Kiedy jest na miejscu do hotelu przyjeżdża siedem osób, niestety na dworze zaczyna się sztorm i wszyscy są odcięci od świata, na domiar złego właściciel hotelu David umiera, a wśród gości znajduje się prześladowca Anny, czy kobieta zdąży na czas uciec z hotelu?
Na początku myślałam że główna postać trochę sobie uroiła że ktoś ją śledzi, i dopiero kiedy wyjechała na odludną wyspę zrozumiałam że na pewno prześladowca istnieje i jest nim jedna z osób w hotelu. Jak zawsze w takich przypadkach wyeliminowałam te osoby które od początku były złe i mroczne, bo takie najczęściej na końcu okazują się tymi dobrymi i odwrotnie, dobre stają się złe. Zdecydowanie akcja nabierała tempa i z każdą stroną wciągała coraz bardziej i coś co uwielbiam, do końca nie odgadłam kto był prześladowcą i dlaczego w ogóle chciał zrobić krzywdę Annie.
Uwielbiam takie książki które ciężko odłożyć i chciałoby przeczytać się ją na raz, ta zdecydowanie do takich należy, ogrom emocji, zagadka do rozwiązania i ciekawe, bardzo charakterystyczne postacie, każda nosiła w sobie historie przez którą chciała na kilka dni uciec na wyspę bez ludzi.
Postanowiłam częściej sięgać po taką tematykę ponieważ polubiłam książki której zakończenie jest dla mnie zagadką.

Informacje dodatkowe o Teraz zaśniesz:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2019-07-03
ISBN: 978-83-8125-621-6
Tytuł oryginału: The sleep
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Teraz zaśniesz

Kup książkę Teraz zaśniesz

Gdzie kończy się cisza?
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Gdzie kończy się cisza?

Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie? Susan Jackson ma kochającą...

Jej ostatnie wakacje
C.L. Taylor0
Okładka ksiązki - Jej ostatnie wakacje

PEŁEN ZWROTÓW AKCJI, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU, NIEPRZEWIDYWALNY THRILLER AUTORKI TERAZ ZAŚNIESZ. JEDZIESZ NA OBÓZ LEKARZA DUSZY, BY WYZDROWIEĆ. NIE SPODZIEWASZ...