Teściowe w tarapatach

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2020-11-12

Tom 2 cyklu Teściowie

Kontynuacja hitu "Teściowe muszą zniknąć".

Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży - Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA - to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim - nauczyć się współpracować.

Autor ma śmiech na rękach! Maja i Kazimiera, czyli wytrawny duet pań w kwiecie wieku, czyli matka syna, którego żoną jest córka tej drugiej matki, której córka wyszła za syna tej pierwszej... Totalny galimatias. Teściowe w tarapatach to uroczy kryminał z intrygującym wątkiem historycznym, nieoczekiwanymi zwrotami akcji i błyskotliwymi, humorystycznymi dialogami, soczyście komentującymi rzeczywistość. Ambaras, pierepałki i kabała, a także smakowita sceneria. Od piętnastowiecznej Madery po opatowskie podziemia i kielecką restaurację Si Senor. Kto zna Alka Rogozińskiego, to pasjami go uwielbia. Kto pasjami uwielbia, to i tak przeczyta.

Katarzyna Pakosińska

aktorka, satyryczka, pisarka

Kup książkę Teściowe w tarapatach

Opinie o książce - Teściowe w tarapatach

Avatar użytkownika - Moniskaczyta
Moniskaczyta
Przeczytane:2020-11-25, Ocena: 4, Przeczytałam,

Czy lubicie komedie kryminalne?? Przyznać się bez bicia. Ja lubię i zawsze je chętnie czytam. A jak występują Teściowe to tym bardziej. Zawsze jest wesoło.

"Teściowe w tarapatach" to kontynuacja przygód Kazimiery i Mai. Zwariowane perypetie, dwóch szalonych kobiet o różnych temperamentach. Duet, z którym na pewno nie będziecie się nudzić.

Tym razem wybierają się we wspólną podróż, a to zwiastuje tylko same kłopoty. Zresztą niczego innego nie można się po nich spodziewać.

Ja jestem tą historią zachwycona i stylem autora. Przez książkę się po prostu przepływa i do tego z uśmiechem na twarzy. Czego chcieć więcej. Sama radość.

Jeśli lubicie morderstwa na wesoło, to coś dla Was.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2020-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jeśli mieliście okazję przeczytać „Teściowe muszą zniknąć”, wiecie że Kazimiera i Maja pokazały nam się tam ze swojej najlepszej strony. Ale oczywiście na tym nie poprzestały.

Tym razem obie kobiety wybierają się na wspólny urlop w Świętokrzyskie. Brzmi jak przepis na katastrofę? Zdecydowanie. Zarówno różnice w planach, jak i temperamentach obu pań zwiastują kłopoty. Podsłuchana przypadkiem rozmowa, nieopatrznie wypowiedziane słowo, zbyt dużo wina i nagle zostają oskarżone o morderstwo. A znając szczęście tych pań do pakowania się w tarapaty, na jednym denacie z pewnością się nie skończy.

To znakomita porcja rozrywki z historią króla Polski Władysława Warneńczyka i tajemniczego zakonu Smoka w tle. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że to nie tylko zabawna opowieść, a satyra na nasze współczesne społeczeństwo. Czy mimo diametralnie różnych poglądów, będziemy umieli, podobnie jak Kazia i Maja, znaleźć wspólny język?

Jeśli nie razi Was pewna doza absurdu nieobca komediom kryminalnym, to z pewnością ubawicie się przy niej podobnie jak ja.

Pani Maja i Pani Kazimiera znowu wracają. Co może być najlepsze dla dwóch dam w kwiecie wieku? Oczywiście relaksujący wyjazd z Świętokrzyskie! Każda z kobiet ma swoje inne priorytety, jednak wszystkie plany pójdą w odstawkę, gdy na szali stanie ich życie. Zostaje one wplątane z morderstwo i zamieszane w sprawę tajemniczej organizacji Smoka. Będą musiał zacząć działać zespołowo i rozwiązać zagadkę jednego z polskich królów. Czy im się uda? Czego się dowiedzą? W co tak naprawdę one się wplątały? Jaki będzie tego finał?

Teściowe muszą zniknąć to była naprawdę dobra i zabawna powieść. Spędziłam z nią kilka przyjemnych godzin, dlatego z wielkim entuzjazmem zabrałam się z kolejną część. Byłam bardzo ciekawa co tym razem wymyślą teściowe. Od razu mogę powiedzieć, że ta część nie jest tak bezpośrednio związana z poprzednią, dlatego nawet jeśli nie znacie Teściowe muszą zniknąć, to tą historię możecie przeczytać.

Jeśli czytaliście już poprzednią książkę to doskonale znacie Panią Maję i Kazimierę. To kompletne przeciwieństwa, które razem są mieszanką iście wybuchową. Pani Maja to zawzięta awanturniczka, która ma swoje poglądy i nie zamierza ich ukrywać. Podejrzewam, że gdyby istniała naprawdę i dowiedziała się o sytuacji obecnej kobiet, to zrobiłaby taki raban, stała na czele wszystkiego o protestowała przy sejmie. Ta kobieta jest takim wulkanem energii, że ja jestem w kompletnym szoku. Zaś Pani Kazimiera to wielka katoliczka, która nie toleruje niczego, co nie popiera kościół. Jednak naprawdę miała swoje wejście smoka w winiarni związane z zespołem Akcent. To był chyba najlepszy moment w tej książce. Po prostu śmiałam się z tego jak głupia! Jednak mimo tego ma bardzo racjonalne i logiczne myślenie i ma wiele ciekawych pomysłów.

Muszę przyznać, że Teściowe w tarapatach spodobała mi się jeszcze bardziej od swojej poprzedniczki. Wciągnęłam się od samego początku i z wielkim trudem odrywałam się od lektury. W sumie przeczytałam ją za jednym zamachem. Po prostu jak ją zaczęłam, to nie mogłam przerwać. Co chwila coś się w niej działo, akcja zaskakiwała niespodziewanymi obrotami, a wątek historyczny bardzo intrygował. Autor stworzył świetną fabułę!

Do stylu pisania w żaden sposób nie mogę się przyczepić. Przez powieść się płynie, autor ma lekkie pióro i potrafi wciągnąć czytelnika w swój świat. Książka ma intrygujący wątek kryminalno-historyczny i do tego jest bardzo zabawna. Wszystkie ładnie przechodzi,łączy się i tworzy świetną całość. Dialogi i komizmy sytuacyjne są boskie i po prostu ta książka to miód dla mojego czytelniczego serduszka. Wielokrotnie poprawiła mi ona humor i jestem za to Panu Alkowi bardzo wdzięczna.
Podsumowując, chyba więcej zbytnio nie muszę dodawać ta powieść jest po prostu rewelacyjna! Wszystko w niej jest na odpowiednim miejscu i bardzo dobrze wyważone. Cały czas czytelnik jest zaangażowany w fabułę i sam zaczyna się zastanawiać, jak z tego wszystkiego wybrnąć. Może drobny schemat do poprzedniego tomu się pojawił i podobne osoby, ale to i tak nie zmniejsza na wartości tej pozycji. Także jeśli chcecie polepszyć sobie humor i przeczytać świetną książkę to nawet się nie zastanawiajcie i niech Teściowe w tarapatach będą Waszym pierwszym wyborem!

Avatar użytkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars

Pod koniec maja bieżącego roku premierę miała komedia kryminalna Alka Rogozińskiego pt. „Teściowe muszą zniknąć”. Sam tytuł wzbudził nie małą ciekawość wśród czytelników, dzięki czemu historia ta, stała się dość szybko popularna. Nic więc z tym dziwnego, że dokładnie pół roku później na rynku wydawniczym ukazuje się kontynuacja przygód szalonych teściowych pt. „Teściowe w tarapatach”…
Najlepszy prezent dla teściowych? Relaksująca wyprawa w Świętokrzyskie. I choć każda z pań ma inny plan podróży – Kazimiera pragnie zwiedzić wszystkie sanktuaria maryjne, a Maja skosztować trunków w lokalnych winnicach i zrelaksować się w tamtejszych SPA – to szybko okazuje się, że połączy je wspólny cel: ratowanie życia. Wplątane w morderstwo, za którym stoją członkowie tajemniczej organizacji znanej od wieków jako zakon Smoka, uciekające przed polującymi na nie bandytami, niemogące liczyć na pomoc policji, Kazimiera i Maja będą musiały wykazać się umiejętnościami godnymi agentek służb specjalnych. A przede wszystkim – nauczyć się współpracować.
Cieszę się, że Panu Alkowi udało się tak szybko napisać kontynuację, bo przyznam szczerze – stęskniłam się już za tą niezwykłą dwójką.
Kazia i Maja zostały wykreowane na zasadzie kontrastu. Pierwsza z nich jest bogobojną katoliczką, która w każdej sytuacji potrafi modlić się do danego patrona, który ponoć ma jej w danej sytuacji pomóc. Jest nieco zacofana , współżycie z mężem uważa za karę, ale w wolnych chwilach poczytuje bestsellerowe powieści Lipińskiej. Maja z kolei to odważna i pewna siebie kobieta, która nie boi się walczyć o swoje prawa. Wolną chwilę przeznacza na udział w protestach bądź paradach dotyczących równości, ochrony środowiska itp.
„Teściowe w tarapatach” to komedia kryminalna, a więc zawiera w sobie elementy tych dwóch gatunków. Mamy w nim wątek kryminalny a więc znaleźć tu można morderstwa, porwania, spektakularne ucieczki i pogonie. Jednak napisane jest to w tak zabawny sposób, że wątek ten pozbawiony jest wszelkiej drastyczności czy brutalności.
Humoru jest w tej książce co nie miara. Aż żal było mi kończyć tą książkę, gdyż wypowiedzi bohaterek nie raz bawiły mnie do łez. Podpita staruszka śpiewająca na cały głos hity Martyniuka, nietypowa podróż na wysypisko śmieci, a także wiele innych zabawnych sytuacji – to wszystko znajdziecie w tej historii.
Tak jak i w poprzednim tomie, autor rozpoczyna książkę spisem wszystkich istotnych bohaterów, które pojawiają się w historii, wraz z ich krótką charakterystyką. Dzięki temu w każdej chwili można powróć do pierwszych stron i sprawdzić, kim była dana postać.
Ponadto, wstępem do historii jest tajemniczy prolog, którego akcja rozgrywa się parę wieków temu.
Dużym zaskoczeniem było dla mnie poruszony przez autora wątek historyczny. Przyznaję otwarcie, że losy władców Polski nigdy mnie nie ciekawiły, ale bardzo spodobała mi się ta mała lekcja historii od pana Rogozińskiego.
Podsumowując, „Teściowe w tarapatach” to przezabawna kontynuacja przygód jednej z najpopularniejszej w ostatnim czasie pary teściowych. Znajdziecie w niej ciekawą fabułę, zaskakujące zakończenie, a nawet kilka faktów dotyczących jednego króla Polski. Poza tym, autor w ciekawy sposób ukazuje w niej również aktualną sytuację, jaka rozgrywa się w Polsce.
Wielka szkoda, że tak szybko skończyła się ta historia. Bawiłam się przy niej po prostu świetnie! Polecam!

Moja ocena: 7/10

Maja i Kazimiera to dwie teściowe tak różne, jak kolor biały i czarny.  Maja to wysportowana aktywistka, która ma młodszego partnera, przyjaźni się z gejem i chodzi na wszelkie antysystemowe demonstracje, jaki się tylko da. Kazia to katoliczka słuchająca jedynego słusznego radia, popierająca jedyną słuszną władzę i uważająca seks za zło konieczne do spłodzenia dzieci.

Chociaż panie różnią się skrajnie, to wybierają się razem na wczasy w Świętokrzyskie. Oczywiście nie uzgodniły wcześniej, co będą tam robić. Jednak to nie ma znaczenia, bo nawet najlepsze plany zostałyby pokrzyżowane. Teściowe zostają wrobione w morderstwo. Zaczyna się szalona i pełna humoru ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości i za odkryciem prawdy.

,,Teściowe w tarapatach" to kawal dobrej komedii kryminalnego. Zawiła akcja, wiele wątków i zderzenie dwóch różnych charakterów jest mieszanką gwarantującą dobrą zabawę i wybuchy śmiechu. Lekkie pióro autora sprawia, że czyta się szybko. A zabawne sytuacje wywołują głośny śmiechy. Ta książka to lektura obowiązkowa na poprawę nastroju.

Avatar użytkownika - anna-4008
anna-4008
Przeczytane:2021-05-22, Ocena: 1, Przeczytałam, Przeczytane w 2021,

Drugie spotkanie z autorem i po raz kolejny mówię nie nawet do połowy nie można przebrnąć tego nie da się czytać

Hej kochani ?
Ostatnio przedstawiam Wam moją opinię odnośnie książki "Teściowe muszą zniknąć", a dzisiaj wracamy do tych Pań. Tym razem kobitki ponownie rozwalają system. Dwie tak sprzeczne osobowości i wspólny urlop tylko we dwie??? No to już wiadomo, że to jest przepis na ogrom atrakcji dla czytelnika, mnóstwo dobrego humoru, intryg, niebezpieczeństwa, zagadek..... Nie zabraknie tutaj niczego.

Maja i Kazimiera nie zawiodą nas i tym razem. Kobiety po raz kolejny wpadną w sam środek pajęczyny intryg, ale czy i tym razem uda im się wyjść z tego obronną ręką? Czy aby na pewno wszystko jest takie jak wygląda na pierwszy rzut oka?Korona królów - czy mowa tutaj o firmie? 365 dni Blanki Lipińskiej – co ta książka ma wspólnego z naszymi bohaterami? a no trochę ma. Przeczytajcie i dowiedzcie sami. Dobry humor gwarantowany nawet najsmutniejszy dzień!!!

PS Ja chyba zacznę się obawiać degustacji win, bo tak niepozorna czynność może się okazać niebezpieczna na wszelkie sposoby hihi ??? i dosłownie, ale też dla zdrowia nie tylko poprzez męczący później kac ?????

Polecam ogromnie.

Dom tajemnic
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Dom tajemnic

Dwójka przyjaciół, Dominika i Mariusz, dostaje zaproszenie do wzięcia udziału w reality-show. Wraz z dziesiątką innych gwiazd trafia do naszpikowanego...

Jak Cię zabić, kochanie?
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Jak Cię zabić, kochanie?

Kryminalna komedia omyłek, w której każdy może okazać się i mordercą, i ofiarą. A stawką w grze są miliony dolarów! Trzydziestoletnia Kasia...