Tęskniąc w obie strony

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2017-10-25
ISBN: 978-83-64426-91-9

„Tęskniąc w obie strony” wzrusza głębią podjętych tematów, porusza emocjonalną strunę wrażliwości, ale przede wszystkim zmusza do refleksji nad kadrami bliskich nam obrazów. Autorka zręcznie wplotła w fabułę ciepło i tragedię Syryjskich kobiet oraz klimat tamtejszych obrzędów,
życia i mentalności. Uwzględniła również troski dnia codziennego i miłosne rozterki Polek w ujęciu kilku pokoleń – babci, matki i córki. Całość rozgrywa się na tle wielkich przemian gospodarczych i społecznych polskiej rzeczywistości. W fabule nie brakuje niezwykle ciekawych wątków
historycznych, w tym tajemnicy zrabowanego podczas wojny słynnego malowidła oraz ciepłych i wzruszających akcentów dotyczących relacji damsko-męskich. To lektura niezwykle ciekawa i wciągająca. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kup książkę Tęskniąc w obie strony

Opinie o książce - Tęskniąc w obie strony

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2

Anna Boniecka jest lekarką. Tuż po wojnie wyjeżdża na kontrakt do szpitala w Algierii. Po paru latach wraca do Polski i próbuje sobie w niespokojnych powojennych czasach ułożyć życie. Z karierą idzie jej całkiem nieźle. Gorzej z życiem miłosnym. Jej losy są podobnie zawikłane jak całej jej rodziny. Życie jej przodków skomplikowała historia, ale także własne wybory.

Całość przenika na wszystkich poziomach niepokój w różnych wymiarach. Po pierwsze - burzliwe wydarzenia historyczne. Po drugie - wewnętrzne zagubienie bohaterów, których życie miłosne jest wyjątkowo skomplikowane. Dokonują kompletnie nietrafionych wyborów, zdradzają i sami są zdradzani. Po trzecie - chaotyczna narracja. Przechodzimy z teraźniejszości do przeszłości, za chwilę znów jest późniejszy czas. Raz jesteśmy w chłodnej Polsce, raz w gorącej Afryce. Z kultury katolickiej i europejskiej przeskakujemy do życia afrykańskich muzułmanów.

Książka silnie działa na zmysły i emocje. Niemal czujemy chłód polskiej zimy, palące słońce pustyni, smak potraw z obu kręgów kulturowych. Kibicujemy bohaterom, w wielu przypadkach głęboko nieszczęśliwym, żeby w końcu wyszli na prostą i odnaleźli szczęście. Lektura porusza struny serca na tyle, że długo się ją pamięta.

dr Kalina Beluch

To historia trzech pokoleń rodziny: Agaty, Anny i Joanny. Losy kobiet nie zawsze są szczęśliwe i wielokrotnie życie stawia przed nimi trudne decyzje i wybory, które na zawsze zmieniają ich życie. Autorka ciekawie nakreśliła tło historyczne, doskonale pokazuje prawdziwe oblicze wojny, prześladowania narodu żydowskiego, odrodzenie Polski i jej przemiany od czasu wojny po dziś dzień oraz kulturę i religię islamu.

Tajemnica błękitnej alkowy
Magdalena Ludwiczak0
Okładka ksiązki - Tajemnica błękitnej alkowy

Tajemnica błękitnej alkowy to historia bardzo klimatyczna jak stare domy, które skrywają przeróżne sekrety. Autorka stworzyła fabułę opartą na prawdziwych...

Sen Julii
Magdalena Ludwiczak0
Okładka ksiązki - Sen Julii

Julia jest szczęśliwą, świetnie się uczącą nastolatką. Planuje zostać adwokatem, jak jej ojciec. W kochającej rodzinie czuje się bezpiecznie, jednak od...

Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek