Testament Judasza

Zgodnie z przekazami biblijnymi i świadectwami, które nie weszły do kanonu Nowego Testamentu, Judasz dostał za zdradę Jezusa trzydzieści srebrników pochodzących ze skarbca Świątyni Jerozolimskiej. Okazuje się, że siedem z nich przetrwało do obecnych czasów i stanowią talizmany bogactwa i dobrobytu. Monety, które do tej pory znajdowały się w posiadaniu siedmiu bogatych rodów, zostały ukryte, ponieważ niebezpieczna organizacja Fusang postanowiła zdobyć je dla siebie.

Piękna Solstice Bloomberg wraz ze swoim bratem Sondre - ze znanych jedynie sobie powodów - próbują temu zapobiec. Okazuje się, że w prawdziwym Testamencie Judasza zakodowano informacje o miejscach ukrycia srebrników.

Wartka akcja przenosi się z jednej metropolii do drugiej, niebezpieczeństwo czyha na bohaterów z każdej strony, a ofiar śmiertelnych też nie brakuje.

Wydarzenia osadzone w teraźniejszości przeplatają się z fragmentami testamentu napisanego przez Judasza Iskariotę, w którym trzynasty apostoł tłumaczy swoją wersję wydarzeń sprzed wieków.

Informacje dodatkowe o Testament Judasza:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2013-08-08

Kup książkę Testament Judasza

Testament Judasza - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2013-12-28, Ocena: 3, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Prosta sensacyjna powieść z banalnym zakończeniem. Fabuła nie porywa oryginalną treścią, ani emocjami, choć z tego typu historii można wysnuć tezę, że ogrom świętej historii może z ludzi zrobić szaleńców, gotowych posunąć się do wszystkiego, bo łatwo dają się ponieść mistycyzmowi.
Avatar użytkownika - anika
anika
Przeczytane:2018-10-31, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane 2018,

Chwytliwy tytuł i sam pomysł dobry. Jednak książka bardzo przeciętna.
Prosty język - czyta się szybko. Bohaterom rozwiązanie zagadki zajmuje chwilę; miałam wrażenie że już znali odpowiedż nim jeszcze skończyli czytać zagadkę.
Zakończenie nijakie.

Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe

Autorzy bestsellerowych Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie powracają z nową książką. Oto 35 opowiadań pokazujących wartości i dostarczających...

Przekleństwo biblijnej przepowiedni
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Przekleństwo biblijnej przepowiedni

Dziennikarz Leo Vidal zostaje wezwany przez antykwariusza z dzielnicy żydowskiej w Gironie, który odnalazł we wnętrzu starej komody plik listów...