The Fisher King

"The Fisher King" to historia dziennikarza radiowego Jacka Lucasa, którego cyniczne słowa wypowiedziane w audycji radiowej stały się przyczyną tragedii - z rąk szaleńca zginęło siedem osób. Jack traci pracę, popada w alkoholizm i dręczony poczuciem winy próbuje nawet popełnić samobójstwo. Ratuje go Parry, kiedyś wykładowca w college'u, teraz obłąkany po śmierci żony, która była jedną z ofiar tragedii.

Próbując w różny sposób pomóc Parry'emu, po powrocie do rzeczywistości Jack Lucas odnajduje swoje człowieczeństwo.

Informacje dodatkowe o The Fisher King:

Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 1992 (data przybliżona)
ISBN: 83-7020-116-4

Kup książkę The Fisher King

The Fisher King - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-05-27, czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Bardzo piękna opowieść... Mimo, że na początku myślałam, że będzie to książka głównie o krasnoludkach, to jednak myliłam się i warto było przeczytać ją do końca. Krasnoludki okazują się być splotem ludzkich wizji i doświadczeń, uosobieniem traumy. Byłam zafascynowana losem włóczęgi, nie Lucasa, Lucas był naprawdę nieznośny, i nawet na końcu, kiedy wydawało się, że zżył się z losem bezdomnych, jego osoba jawiła się jako fałszywa, odwracająca się plecami kiedy tylko dostaje szansę lepszego życia. Współczułam też losie Anne, która bardzo temperamentna, gwałtowna i kochająca, wydawała się trafiać zawsze najgorzej wiążąc się a raczej swe nadzieje z niewartymi tego mężczyznami. Niestety w książce, którą mam z antykwariatu nie dowiedziałam się co wydarzyło się w ostatniej scenie, kiedy Jack przyszedł do Anne z kwiatami, a ona skwitowała go słowami, czy nie potrzebuje oklasków, ponieważ ostatnia strona została wydarta. Ale książka jest naprawdę poruszająca. Obraz Lydii jest niesamowity. Szara myszka, która wreszcie zostaje obdarzona miłością. Szaleńca, ale czy miłość nie jest szaleństwem?
Rain Man
Leonore Fleischer0
Okładka ksiązki - Rain Man

Charlie Babbitt: twardy (a może tylko tak o sobie myśli), ryzykant, nieprawdopodobnie z siebie dumny. Gdy umiera jego ojciec, Charlie oczywiście spodziewa...