The Name Drop

Elijah przyjeżdża do Nowego Jorku na staż w przedsiębiorstwie należącym do jego ojca. Jest przekonany, że wszyscy będą traktować go jak przystało na przyszłego prezesa. Trafia jednak do grupy praktykantów, którzy nie otrzymują wynagrodzenia i mieszkają w spartańskich warunkach. Jessica przyjeżdża do Nowego Jorku na staż w Haneul Corporation. Karierę zaczyna na najniższym szczeblu korporacyjnej drabiny. Ku jej zaskoczeniu zostaje skierowana na szkolenie dyrektorskie, podczas którego ma zamieszkać w przepięknej kamienicy. Elijah i Jessica szybko odkrywają przyczynę pomyłki - oboje noszą takie samo koreańskie nazwisko. Postanawiają jednak nikogo nie wyprowadzać z błędu. Dzięki temu Elijah będzie mógł na pewien czas odpocząć od apodyktycznego ojca, a Jessica zyska szansę na otrzymanie wymaganych przez uczelnię listów polecających. Między Elijahem a Jessicą zaczyna iskrzyć. Mimo to dążą do utrzymania zamiany ról w tajemnicy, kładąc na szali własne uczucia. Czy uda im się uniknąć wykrycia, a co za tym idzie - katastrofalnego skandalu? [skrzydełko prawe - bio autorki] SUSAN LEE żadnej pracy się nie boi. Była już kelnerką, inżynierką sieciową i dyrektorką działu HR w kilku odnoszących sukcesy przedsiębiorstwach. Od zawsze chciała jednak snuć historie, dlatego obecnie przekuwa ogrom swoich doświadczeń w lekkie, nietuzinkowe powieści, w których przedstawia przezabawne losy bohaterów. Przede wszystkim skupia się jednak na opowiadaniu o miłości. Wraz z trzema zadziornymi psami rasy chihuahua mieszka w Kalifornii Południowej, choć w duchu nadal jest nowojorczanką. Ma wielką obsesję na punkcie k-popu i k-dram. [cytaty na skrzydełko] Mogłam się domyśleć, że coś jest nie tak, już przy odpra!wie. A już zdecydowanie powinnam była się tego domy!śleć, gdy się okazało, że mam miejsce w pierwszej klasie. Nie pojmuję, dlaczego nie przyznałam w duchu, że coś tu nie gra, kiedy osobisty kierowca odebrał mnie z lotniska. Jednak teraz, gdy stoję pod błyszczącym żyrandolem wy!glądającym jak kaskada brylantów w foyer trzykondygna!cyjnej kamienicy w jednej z najbardziej bajeranckich czę!ści miasta, czuję strach. Zaszła okropna pomyłka. Nie powinno mnie tu być. Ani w żadnym z miejsc, w których się dziś jakimś cudem znalazłam. Nie wiem, jak ani dlaczego do tego doszło, ani też co mam zrobić w tej sprawie. * - To Upper East Side? - ponawiam pytanie. Tym razem nie kieruję go do żadnej konkretnej osoby. - Skądże - odpowiada Sarah. - Jesteśmy ze sto przecznic od tej dzielnicy. To Lower East Side. Nie ma mowy, by Ha!neul Corp ulokowało takich maluczkich jak my w lepszej dzielnicy w mieście. Powoli kiwam głową, rozglądając się po maleńkim, spartańsko umeblowanym mieszkanku i twarzach nie!znajomych odzianych w ubrania z sieciówki. Wszyscy bę!dziemy pracować w te wakacje w Haneul, ale nie jeste!śmy do siebie podobni. Znalazłem się w nieodpowiednim miejscu. Fragmenty tekstu

Informacje dodatkowe o The Name Drop:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2024-03-27
ISBN: 9788383420486
Tytuł oryginału: The Name Drop

Tagi: Problemy osobiste i społeczne dzieci i młodzieży Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Interest age: from c 15 years

Kup książkę The Name Drop

The Name Drop - opinie o książce

[Reklama] HarperYa

Pomyłki się zdarzają. Rzecz ludzka, prawda? A gdyby tak dwoje ludzi miało to samo nazwisko Lee You-Jin, oboje rozpoczęli staż w znanej firmie ale każde z nich pochodzi z innego środowiska? Syn dyrektora zostaje uznany za najzwyklejszego, szarego stażystę? A młoda kobieta też stażystka zajęła jego miejsce? Oto prawdziwy szok.
   Uwielbiam takie zakręcone historie. Pełne zaskakujących zwrotów wydarzeń. Mamy tu między innymi różny status społeczny. Zakazany związek z góry skazany na porażkę z uwagi na koreańską kulturę i panujące zwyczaje. Jak także dobrze przedstawiony motyw pracy w biurze.
   Bohaterowie zgodzili się na układ zamiany. Dużo na takim wyzwaniu zyskają ale jeszcze więcej mogą stracić. Ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana, jak to mówią. Fajne osobowości. Ambitne, otwarte i pełne pasji.
    Fabuła została przemyślana i dopieszczona emocjami. Czytało mi się ją przyjemnie i bardzo szybko z uwagi na lekki i przyjemny styl autorki. Fajna propozycja dla fanów Young adult. Można świetnie spędzić z nią czas.

Polecam

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-03-31, Ocena: 4, Przeczytałem,

Wskutek niefortunnego splotu wydarzeń dwójka młodych koreańskich stażystów trafia nie tam, gdzie powinna. Zbieżność nazwisk sprawia, że bajecznie bogaty Elijah zamiast na kurs dla przyszłych dyrektorów trafia do grupy praktykantów niższego szczebla. Jego miejsce w korporacji i w luksusowym apartamencie zajmuje 18-letnia Jessica. Wbrew grożącym im konsekwencjom oboje postanawiają kontynuować tę zamianę. Jak długo uda im się udawać kogoś, kim nie są i co się stanie, kiedy ten niewinny z pozoru żart wyjdzie na jaw? Ciekawi? W takim razie zapraszam do lektury.
Książkę czyta się błyskawicznie. Zdania są niczym slogany, krótkie i w punkt. Jest to naprawdę przyjemna i wydaje mi się, że wartościowa młodzieżówka. Okładka przepiękna, jak większość okładek książek z gatunku YA od @harpercollinspolska Mimo że fabuła koncentruje się głównie na relacji Jessicy i Elijah i ich rozmowach to nie są to puste dialogi. Oboje mają wiele do powiedzenia w kwestii postrzegania świata, konfliktu pokoleń i wchodzenia w dorosłość. Są zbuntowani, pełni energii, nowych pomysłów i planów na przyszłość. Jeśli ciekawi was jak wygląda współczesna Korea Południowa, jak przyrządza się pierożki manu, czym jest k-pop i czy nadal praktykuje się tu aranżowane małżeństwa, to zapraszam do lektury. Co do Susan Lee to znalazłam dość ciekawą informację o niej. Podobno urodziła się w 1943 r. więc ma dokładnie 81 lat. Czy to możliwe? Pisarka prezentuje się rewelacyjnie i nie dałabym jej więcej niż 45-50 lat. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami : @susanleewrites
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @harpercollinspolska

Ale to jest fajna powieść! Uwielbiam motyw zamiany ról/miejsc, a ta książka sprawiła, że pokochałam go jeszcze bardziej. To naprawdę niezwykła opowieść, która trafia prosto do serca i zostaje w nim na długo. Wyróżnia się nie tylko świetnie skonstruowanymi postaciami i wartką akcją, ale również głębszym przesłaniem i subtelnie poruszanymi kwestiami społecznymi. Książka zgrabnie balansuje między romantyczną intrygą a realistycznymi wyzwaniami, przed którymi stają młodzi bohaterowie, a w realnym świecie młodzi ludzie.

Jednym z największych atutów tej powieści są jej bohaterowie. Elijah i Jessica to postacie pełne sprzeczności i złożonych emocji, co sprawia, że są autentyczni i łatwo się z nimi utożsamić. Ich rozwój na przestrzeni historii jest wyraźnie widoczny, a czytelnik ma okazję śledzić, jak zmieniają się i dojrzewają pod wpływem wydarzeń, których doświadczają. Jednym z najbardziej przyciągających elementów powieści jest wyraźnie wyczuwalna chemia między Elijahem i Jessicą. Mimo różnic w ich pochodzeniu i życiu, jakie prowadzą, udaje im się znaleźć wspólny język i zbudować wyjątkową więź. Relacja między nimi rozwija się w naturalnym tempie, jest delikatna, a jednocześnie pełna napięcia i emocji, które trzymają czytelnika w wyraźnym podekscytowaniu do ostatniej strony.

Równie barwną obsadę stanowią bohaterowie drugoplanowi. Nie tylko uzupełniają historię głównych postaci, ale też przynoszą ze sobą własne unikalne perspektywy i wątki, które wzbogacają opowieść i sprawiają, że czytelnik zanurza się w tę opowieść jeszcze głębiej. Aby się za bardzo nie rozpisywać, wspomnę tylko, że bardzo ciekawą postacią jest Ella, najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki. Jej radosny charakter i wsparcie dla Jessici dodają lekkości i humoru tej historii. Równie interesująca jest Hee-Jin, siostra Elijaha. Jej determinacja, aby być surową, ale zarazem wspierającą dla Elijaha, stanowi istotny element fabuły. Jej postać wprowadza także ważny wątek dotyczący rodziny i więzi rodzinnych, pokazując, jak różne mogą być relacje między rodzeństwem. Z kolei rodzice Elijaha wnoszą do opowieści równie ważny wątek rodzicielski. Ich relacje z Elijahem odzwierciedlają konflikty i oczekiwania, które często towarzyszą relacjom między rodzicami a dziećmi, zwłaszcza w rodzinach bogatych i wpływowych. Ciekawe elementy do opowieści wprowadzają też pracownicy firmy, w której odbywają staż główni bohaterowie. Poprzez różnorodne postaci i ich interakcje autorka eksploruje tematy takie jak mizoginia w miejscu pracy czy nierówności społeczne. A to sprawia, że historia staje się bardziej przekonująca i angażująca dla czytelnika.

Susan Lee doskonale oddaje atmosferę Nowego Jorku, co stanowi istotny element powieści. Opisy ulic, kamienic i biurowców sprawiają, że czytelnik praktycznie czuje się jakby był obecny na miejscu, co jeszcze bardziej angażuje go w losy bohaterów. Miasto staje się nie tylko tłem dla romansu Elijaha i Jessici, ale jest też istotnym graczem w ich historii, wpływając na ich wybory i decyzje. Jak już wspomniałam przy charakterystyce bohaterów, autorka odważnie porusza szereg ważnych tematów społecznych. Presja rodzinna, różnice klasowe czy nierówności społeczne są obecne w tle historii bohaterów, co dodaje jej realizmu. Przez pryzmat losów głównych bohaterów czytelnik ma okazję zastanowić się nad własnymi wartościami i priorytetami, co sprawia, że lektura tej książki jest nie tylko przyjemna, jest także pouczająca. To także opowieść o odwadze, poświęceniu, presji społecznej i ambicjach życiowych. Bohaterowie podejmują ryzyko, aby osiągnąć swoje cele i są gotowi stawić czoła konsekwencjom swoich decyzji. Ich determinacja i odwaga sprawiają, że mogą być inspiracją dla czytelników, którzy mogą odnaleźć w nich motywację do dążenia do realizacji własnych marzeń. Po zakończeniu lektury długo zastanawiałam się nad znaczeniem poświęcenia, odwagi i odnajdywania własnej tożsamości w obliczu trudności, co sprawiło, że ta powieść zostawiła we mnie trwały ślad. Nie można także pominąć lekkiego humoru, który przeplata się przez całą opowieść. Dialogi są pełne błyskotliwych ripost i zabawnych sytuacji, co sprawia, że czytelnik nie tylko emocjonalnie angażuje się w losy bohaterów, ale także nieustannie się uśmiecha. Warto również zwrócić uwagę na płynny styl pisania autorki, który sprawia, że czytanie powieści jest prawdziwą przyjemnością. Susan Lee potrafi zgrabnie budować napięcie, co czyni tę książkę idealną lekturą dla fanów romansu i literatury młodzieżowej.

„The Name Drop” to nie tylko wzruszająca historia miłosna, ale również mądra i przemyślana opowieść o odwadze, poświęceniu i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Susan Lee stworzyła książkę, która z pewnością pozostanie w pamięci czytelników długo po zakończeniu lektury, zachęcając ich do refleksji nad własnym życiem i wyborami. Osobiście uwielbiam i polecam!

Seoulmates
Susan Lee0
Okładka ksiązki - Seoulmates

Hannah Cho miała wszystko zaplanowane na ostatni rok w liceum. Nieoczekiwanie jej chłopak Nate zostawia ją, twierdząc, że nie mają ze sobą nic wspólnego...