The Witch of the Forest. Magia ziemi

W swojej drugiej książce znana czarownica The Witch of the Forest zdradzi ci sekrety magicznego rzemiosła. Dowiesz się, jak czerpać energię z sił żywiołów i sięgać po wszechobecną magię ziemi.

Odkryj, w jaki sposób poprzez czarostwo możesz poprawić jakość swojego życia, a także wzmocnić więź z ziemią w pośpiechu i chaosie współczesnego świata. Znajdź swój naturalny rytm i zsynchronizuj go z cyklami natury oraz własną praktyką.

Autorka pokaże ci, jak wykorzystać w zaklęciach i rytuałach potęgę czterech żywiołów – ziemi, powietrza, ognia i wody. Znajdziesz tu informacje o niezwykłych właściwościach ziół i kryształów oraz technikach pracy z cieniem. Dowiesz się też, jak radzić sobie z darem empatii. Dzięki tej książce zgłębisz wszystko, co musisz wiedzieć na temat czarostwa.

• Metody wyznaczania kręgu i podstawy rytuałów
• Kryształy, ich właściwości i zastosowania
• Narzędzia wróżbiarskie, m.in. runy
• Sposoby na czerpanie energii z mocy pór roku i żywiołów
• Zasady dbania o siebie, m.in. dla empatów
• Tajniki pracy z cieniem umożliwiające rozwój i transformację
• Metody umacniania poczucia więzi z własnym czarostwem
• Techniki medytacji mindfulness i uziemiania pomagające w kontrolowaniu, oszczędzaniu i odnawianiu własnej energii
…i wiele więcej!

LINDSAY SQUIRE to wiedźma praktykująca magię eklektyczną, która prowadzi popularne instagramowe konto @thewitchoftheforest. Już od ponad dekady kroczy własną duchową ścieżką, a jej pasją jest wspieranie osób dopiero zaczynających swoją przygodę z czarostwem. Mieszka w Yorkshire z mężem oraz dwójką psotnych kotów: Luną i Merlinem.

Informacje dodatkowe o The Witch of the Forest. Magia ziemi:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Kielan Dominika

Tagi: natura ezoteryka ezoteryczne wiedza ezoteryczna Tarot

Kup książkę The Witch of the Forest. Magia ziemi

The Witch of the Forest. Magia ziemi - opinie o książce

est to druga książka po „Magia Naturalna” znanej The Witch of the Forest, która wprowadza czytelników w magiczny świat czarostwa, natury i rozwoju duchowego. Osobiście nie mogłem się powstrzymać, by ją sprawdzić. Autorka pokazuje, jak czerpać energię z sił żywiołów, ziół, kryształów i pór roku , a także jak łączyć swój wewnętrzny rytm z cyklem natury. Książka zawiera wiele praktycznych porad, ćwiczeń, zaklęć i rytuałów, które pomagają w poprawie jakości życia, uzdrawianiu, ochronie. Autorka zachęca do eksperymentowania i dostosowywania magicznych technik do własnych potrzeb i preferencji. Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób, z humorem i ciepłem. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami i radami, a także opowiada o swojej drodze jako czarownicy. Książka jest pięknie wydana, z ilustracjami i zdjęciami, które dodają jej uroku i klimatu. Pod obwolutą kryje się niespodzianka w postaci tablicy runicznej, Jeśli książka ma jakąś słabość, to być może jest nią zakładanie, że czytelnik posiada już pewien poziom wrażliwości i otwartości na duchowość oraz naturalne praktyki. Dla niektórych sceptycznie nastawionych osób niektóre z poruszanych tematów mogą wydać się zbyt ezoteryczne.
Jest to książka pełna wiedzy, mądrości i inspiracji, która sprawi, że poczujesz się jak prawdziwa czarownica lub czarownik. Niezależnie czy wierzycie w takie rzeczy, czy nie jest tam naprawdę wiele ciekawych treści do sprawdzenia. To książka, która ma potencjał, by zmienić sposób, w jaki postrzegamy siebie i świat wokół nas. To nie tylko przewodnik po praktykach związanych z magią ziemi, ale również zaproszenie do życia pełnego uważności, szacunku dla natury i głębokiej, osobistej transformacji. Dla każdego, kto szuka inspiracji do życia w większej harmonii z naturą, ta książka będzie bezcennym towarzyszem. 🌿🔮✨

Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2024-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,The Witch of the Forest. Magia ziemi" to książka Lindsay Squire wydana przez Wydawnictwo Publicat [współpraca reklamowa].

W całym swoim życiu miałam styczność z wieloma przepięknymi wizualnie książkami. Niekiedy były to książki ze współprac recenzenckich, niektóre widziałam u znajomych na półkach, niektóre mam na liście do kupienia i czekają na swoją kolej. ,,Magia ziemi" jest jedną z tych książek, które urzekają, jak tylko weźmie się je do ręki. Na uwagę zasługuje zarówno treść, jak i oprawa graficzna - ilustracje autorstwa Viki Lester pojawiające się na każdej stronie książki. Dodatkowo na wewnętrznej stronie ślicznej obwoluty znajdziemy świetny dodatek, czyli tablicę runiczną.

Co do treści książki - dowiemy się z niej, w jaki sposób poprzez czarostwo możemy poprawić jakość swojego życia, a także wzmocnić więź z ziemią w chaosie współczesnego świata. Autorka pomoże nam odnaleźć swój naturalny rytm i zsynchronizować go z cyklami natury. Nauczymy się wykorzystywać w zaklęciach i rytuałach potęgę czterech żywiołów, odnajdziemy informacje o właściwościach ziół i kryształów. Autorka opisuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o czarostwie na podstawowym poziomie.

W książce znajdziemy przydatne informacje dla osób zainteresowanych czarostwem na każdym etapie zaawansowania. Możemy przyswoić nową wiedzę lub ją sobie ponownie uporządkować, aby umocnić poczucie więzi z własnym czarostwem. Poczytamy o takich tematach jak podstawy uprawiania magii, narzędzia wróżbiarskie, metody wyznaczania kręgu, podstawy rytuałów, czerpanie energii z mocy pór roku i żywiołów (skorelowanie praktyk z porami roku względem Koła Roku, cyklu ośmiu sabatów). Dodatkowo autorka przekazuje nam tajniki pracy z cieniem, umożliwiające rozwój i transformację.

Podobała mi się świadomość autorki i podejście, że nie wszystko, co jest w książce opisane, musi być odpowiednie akurat dla nas. Lindsay Squire przekazuje nam zbiór wiedzy z informacją, że to my musimy zadecydować, jakie praktyki są dla nas odpowiednie i które chcemy włączyć do swoich działań. Autorka skupia się również na opiece pozaklęciowej, czyli na zatroszczeniu się o siebie po odbyciu praktyk w myśl odzyskiwania równowagi wewnętrznej.

Oprócz teorii, w książce znajduje się wiele przykładów praktyk, zarówno jeśli chodzi o zaklęcia i rytuały, jak i wykonywanie przedmiotów potrzebnych nam na wyznaczonej drodze. Przykładowo, przy opisie każdego rodzaju magii żywiołów, autorka przekazuje nam, jak wykonać opisywane narzędzia i składniki. Tym sposobem pozyskujemy informację, jak stworzyć saszetkę z zaklęciem przyciągającym bogactwo (magia ziemi), słoik z zaklęciem na komunikację (magia powietrza), zaklęcie oczyszczające płomieniem świecy (magia ognia) lub jak przygotować rytualną kąpiel na wzmocnienie intuicji (magia wody). To samo tyczy się pór roku - autorka opisuje magię jesieni, zimy, wiosny oraz lata i przedstawia nam, jak możemy dostroić się do rytmu natury, wykonując proste czynności budujące zestrajanie.

W książce znajduje się również rozdział poświęcony magii matki ziemi, w którym znajdziemy encyklopedię ziół i przypraw oraz kwiatów, rozpiskę ziół, kwiatów i przypraw względem intencji ukierunkowaną na odpowiedni dobór roślin do planowanych magicznych działań, a także horoskop drzewny. W dalszej części książki czeka na nas opis właściwości kryształów, tajniki wróżbiarstwa, czytelnie i przejrzyście opisane runy, rozdział poświęcony empatycznym zdolnościom, pracy z cieniem oraz technikom równoważenia energii. Wszystko to, co stara się nam przekazać autorka, jest jasne i klarowne, tworzące przejrzysty i piękny wizualnie zbiór podstaw praktyk magicznych.

Jeśli interesuje Was szeroko pojęty klimat witchy, albo chcecie poznać podstawy, to sięgnijcie po ,,Magię ziemi".

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat.