The Witch of the Forest. Magia ziemi

Ocena: 5 (2 głosów)

W swojej drugiej książce znana czarownica The Witch of the Forest zdradzi ci sekrety magicznego rzemiosła. Dowiesz się, jak czerpać energię z sił żywiołów i sięgać po wszechobecną magię ziemi.

Odkryj, w jaki sposób poprzez czarostwo możesz poprawić jakość swojego życia, a także wzmocnić więź z ziemią w pośpiechu i chaosie współczesnego świata. Znajdź swój naturalny rytm i zsynchronizuj go z cyklami natury oraz własną praktyką.

Autorka pokaże ci, jak wykorzystać w zaklęciach i rytuałach potęgę czterech żywiołów – ziemi, powietrza, ognia i wody. Znajdziesz tu informacje o niezwykłych właściwościach ziół i kryształów oraz technikach pracy z cieniem. Dowiesz się też, jak radzić sobie z darem empatii. Dzięki tej książce zgłębisz wszystko, co musisz wiedzieć na temat czarostwa.

• Metody wyznaczania kręgu i podstawy rytuałów
• Kryształy, ich właściwości i zastosowania
• Narzędzia wróżbiarskie, m.in. runy
• Sposoby na czerpanie energii z mocy pór roku i żywiołów
• Zasady dbania o siebie, m.in. dla empatów
• Tajniki pracy z cieniem umożliwiające rozwój i transformację
• Metody umacniania poczucia więzi z własnym czarostwem
• Techniki medytacji mindfulness i uziemiania pomagające w kontrolowaniu, oszczędzaniu i odnawianiu własnej energii
…i wiele więcej!

LINDSAY SQUIRE to wiedźma praktykująca magię eklektyczną, która prowadzi popularne instagramowe konto @thewitchoftheforest. Już od ponad dekady kroczy własną duchową ścieżką, a jej pasją jest wspieranie osób dopiero zaczynających swoją przygodę z czarostwem. Mieszka w Yorkshire z mężem oraz dwójką psotnych kotów: Luną i Merlinem.

Informacje dodatkowe o The Witch of the Forest. Magia ziemi:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: Wiedza ezoteryczna
ISBN: 9788327127143
Liczba stron: 176
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Kielan Dominika

Tagi: natura ezoteryka ezoteryczne wiedza ezoteryczna Tarot

więcej

Kup książkę The Witch of the Forest. Magia ziemi

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

The Witch of the Forest. Magia ziemi - opinie o książce

est to druga książka po „Magia Naturalna” znanej The Witch of the Forest, która wprowadza czytelników w magiczny świat czarostwa, natury i rozwoju duchowego. Osobiście nie mogłem się powstrzymać, by ją sprawdzić. Autorka pokazuje, jak czerpać energię z sił żywiołów, ziół, kryształów i pór roku , a także jak łączyć swój wewnętrzny rytm z cyklem natury. Książka zawiera wiele praktycznych porad, ćwiczeń, zaklęć i rytuałów, które pomagają w poprawie jakości życia, uzdrawianiu, ochronie. Autorka zachęca do eksperymentowania i dostosowywania magicznych technik do własnych potrzeb i preferencji. Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób, z humorem i ciepłem. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami i radami, a także opowiada o swojej drodze jako czarownicy. Książka jest pięknie wydana, z ilustracjami i zdjęciami, które dodają jej uroku i klimatu. Pod obwolutą kryje się niespodzianka w postaci tablicy runicznej, Jeśli książka ma jakąś słabość, to być może jest nią zakładanie, że czytelnik posiada już pewien poziom wrażliwości i otwartości na duchowość oraz naturalne praktyki. Dla niektórych sceptycznie nastawionych osób niektóre z poruszanych tematów mogą wydać się zbyt ezoteryczne.
Jest to książka pełna wiedzy, mądrości i inspiracji, która sprawi, że poczujesz się jak prawdziwa czarownica lub czarownik. Niezależnie czy wierzycie w takie rzeczy, czy nie jest tam naprawdę wiele ciekawych treści do sprawdzenia. To książka, która ma potencjał, by zmienić sposób, w jaki postrzegamy siebie i świat wokół nas. To nie tylko przewodnik po praktykach związanych z magią ziemi, ale również zaproszenie do życia pełnego uważności, szacunku dla natury i głębokiej, osobistej transformacji. Dla każdego, kto szuka inspiracji do życia w większej harmonii z naturą, ta książka będzie bezcennym towarzyszem. 🌿🔮✨

Link do opinii
Avatar użytkownika - lunkabookstagram
lunkabookstagram
Przeczytane:2024-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,The Witch of the Forest. Magia ziemi" to książka Lindsay Squire wydana przez Wydawnictwo Publicat [współpraca reklamowa].

W całym swoim życiu miałam styczność z wieloma przepięknymi wizualnie książkami. Niekiedy były to książki ze współprac recenzenckich, niektóre widziałam u znajomych na półkach, niektóre mam na liście do kupienia i czekają na swoją kolej. ,,Magia ziemi" jest jedną z tych książek, które urzekają, jak tylko weźmie się je do ręki. Na uwagę zasługuje zarówno treść, jak i oprawa graficzna - ilustracje autorstwa Viki Lester pojawiające się na każdej stronie książki. Dodatkowo na wewnętrznej stronie ślicznej obwoluty znajdziemy świetny dodatek, czyli tablicę runiczną.

Co do treści książki - dowiemy się z niej, w jaki sposób poprzez czarostwo możemy poprawić jakość swojego życia, a także wzmocnić więź z ziemią w chaosie współczesnego świata. Autorka pomoże nam odnaleźć swój naturalny rytm i zsynchronizować go z cyklami natury. Nauczymy się wykorzystywać w zaklęciach i rytuałach potęgę czterech żywiołów, odnajdziemy informacje o właściwościach ziół i kryształów. Autorka opisuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć o czarostwie na podstawowym poziomie.

W książce znajdziemy przydatne informacje dla osób zainteresowanych czarostwem na każdym etapie zaawansowania. Możemy przyswoić nową wiedzę lub ją sobie ponownie uporządkować, aby umocnić poczucie więzi z własnym czarostwem. Poczytamy o takich tematach jak podstawy uprawiania magii, narzędzia wróżbiarskie, metody wyznaczania kręgu, podstawy rytuałów, czerpanie energii z mocy pór roku i żywiołów (skorelowanie praktyk z porami roku względem Koła Roku, cyklu ośmiu sabatów). Dodatkowo autorka przekazuje nam tajniki pracy z cieniem, umożliwiające rozwój i transformację.

Podobała mi się świadomość autorki i podejście, że nie wszystko, co jest w książce opisane, musi być odpowiednie akurat dla nas. Lindsay Squire przekazuje nam zbiór wiedzy z informacją, że to my musimy zadecydować, jakie praktyki są dla nas odpowiednie i które chcemy włączyć do swoich działań. Autorka skupia się również na opiece pozaklęciowej, czyli na zatroszczeniu się o siebie po odbyciu praktyk w myśl odzyskiwania równowagi wewnętrznej.

Oprócz teorii, w książce znajduje się wiele przykładów praktyk, zarówno jeśli chodzi o zaklęcia i rytuały, jak i wykonywanie przedmiotów potrzebnych nam na wyznaczonej drodze. Przykładowo, przy opisie każdego rodzaju magii żywiołów, autorka przekazuje nam, jak wykonać opisywane narzędzia i składniki. Tym sposobem pozyskujemy informację, jak stworzyć saszetkę z zaklęciem przyciągającym bogactwo (magia ziemi), słoik z zaklęciem na komunikację (magia powietrza), zaklęcie oczyszczające płomieniem świecy (magia ognia) lub jak przygotować rytualną kąpiel na wzmocnienie intuicji (magia wody). To samo tyczy się pór roku - autorka opisuje magię jesieni, zimy, wiosny oraz lata i przedstawia nam, jak możemy dostroić się do rytmu natury, wykonując proste czynności budujące zestrajanie.

W książce znajduje się również rozdział poświęcony magii matki ziemi, w którym znajdziemy encyklopedię ziół i przypraw oraz kwiatów, rozpiskę ziół, kwiatów i przypraw względem intencji ukierunkowaną na odpowiedni dobór roślin do planowanych magicznych działań, a także horoskop drzewny. W dalszej części książki czeka na nas opis właściwości kryształów, tajniki wróżbiarstwa, czytelnie i przejrzyście opisane runy, rozdział poświęcony empatycznym zdolnościom, pracy z cieniem oraz technikom równoważenia energii. Wszystko to, co stara się nam przekazać autorka, jest jasne i klarowne, tworzące przejrzysty i piękny wizualnie zbiór podstaw praktyk magicznych.

Jeśli interesuje Was szeroko pojęty klimat witchy, albo chcecie poznać podstawy, to sięgnijcie po ,,Magię ziemi". 

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy