Tilly i książkowi wędrowcy

Tom 1 cyklu Pages i spółka

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza?
A może wolisz spotkać się z Alicją w Krainie Czarów?

Jedenastoletnia Tilly spędza dużo czasu w należącej do jej babci i dziadka księgarni Pages i Spółka. Dziewczynka nigdy nie poznała swojej mamy, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż po jej narodzinach. Tilly, jak wszyscy w rodzinie, uwielbia przenosić się do świata ukochanych książek, gdzie znajduje pocieszenie i radość.

Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia w drzwiach księgarni stają jej ulubieni bohaterowie literaccy. Ku zdziwieniu Tilly postacie znane jej z książek potrafią nie tylko wędrować po ich stronicach, ale również przenosić się do świata ludzi.

Czy książkowi wędrowcy pomogą Tilly rozwikłać tajemnicę zniknięcia mamy?

Ułóż się wygodnie na kanapie i wyrusz w magiczną, pełną przygód podróż z Tilly i książkowymi wędrowcami!

Informacje dodatkowe o Tilly i książkowi wędrowcy:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Tilly and the Bookwanderers
Tłumaczenie: Adrian Tomczyk

Kup książkę Tilly i książkowi wędrowcy

Tilly i książkowi wędrowcy - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-02-27,

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza?
A może wolisz spotkać się z Alicją z Krainy Czarów?

Tilly to jedenastoletnia dziewczynka, która bardzo dużo czasu spędza w księgarni "Pages i Spółka",należącej do jej babci i dziadka.
Dziewczynka mieszka z dziadkami. Nigdy nie poznała swojej mamy, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż po jej narodzinach.
Tilly uwielbia czytać, przenosić się w świat swoich bohaterów, gdzie wszystko jest kolorowe i radosne.
Pewnego dnia w drzwiach księgarni stają jej ulubieni bohaterowie z książek.
Co jeszcze bardziej zaskakuje Tilly to fakt, że potrafią przenosić się do świata realnego.
Czy tajemnica zaginięcia jej mamy zostanie rozwikłana?
Autorka miała świetny pomysł na fabułę. Wiem, że to książka dla młodszego czytelnika, ale ja bawiłam się przednio.
W książce zostaje poruszony bardzo ważny temat straty bliskiej osoby. Dla małej dziewczynki jest to tym bardziej ciężkie do zrozumienia, że nie miała okazji nawet poznać mamy.
Pięknie autorka pokazuje więź Tilly z dziadkami, jej miłość do książek, rezolutność, ciekawość. To wszystko jest cudnie przedstawione przez autorkę. Styl autorki jest jasny i łatwy do zrozumienia młodszemu czytelnikowi.
Piękna i klimatyczna okładka, związana ściśle z tym o czym jest mowa w książce to przyjemny aspekt wizualny. Dodatkowo środek książki zaskakuje nas jednokolorowymi ilustracjami, pobudzającymi jeszcze bardziej wyobraźnię młodego czytelnika.

"Tilly i książkowi wędrowcy" to pierwszy tom z cyklu Pages i Spółka @acaseforbooks

Tilly mieszka razem z dziadkami, nie zna swoich rodziców. Często spędza czas w księgarni, która należy do babci i dziadka. Jej życie całkowicie ulega zmianie, gdy spotyka swoje ulubione bohaterki literackie, Anię Shirley oraz Alicję z Krainy Czarów.

Czytając tę książkę przeniosłam się do niesamowitego świata. Jestem bardzo ciekawa jakby to było móc spotkać bohaterów czytanych książek. I trochę zazdroszczę Tilly, że ma taką możliwość.

Przygody dziewczynki są bardzo ciekawe i zaskakujące. Próbuje się dowiedzieć co się stało z jej mamą, ale też jak to możliwe, że może spotkać się z Anią czy Alicją. Te magiczne i tajemnicze elementy sprawiają, że książka bardzo mocno wciąga.

Oprócz świetnej zabawy książka porusza też ważne tematy, takie jak utrata bliskich osób czy przyjaźń. Nie ma co się oszukiwać, ale dzieci ciężko przechodzą utratę rodziców, a tym bardziej gdy nie mieli szansy ich poznać i nie do końca wiadomo co się z nimi stało. W życiu Tilly ważną rolę odegrali dziadkowie, swoją drogą bardzo ciepli i życzliwi. Chociaż z czasem dowiadujemy się, że co nieco ukryli przed dziewczynką.

Uważam, że sam pomysł na fabułę jest genialny, ale wykonanie również. Styl autorki jest bardzo przyjemny, myślę, że młodzi czytelnicy nie będą mieli problemu z jej odbiorem.

Mam nadzieje, że niedługo ukażą się kolejne części z serii Pages i Spółka. Jestem bardzo ciekawa co przydarzy się Tilly i jej przyjacielowi Oskarowi.