To będzie nasza tajemnica

NAMIĘTNOŚĆ. KONTROWERSJA. ZBRODNIA.
To będzie nasza tajemnica to historie Ady i Tymka, które pokazują, jak żądza staje się silniejsza niż zdrowy rozsądek, jak potrzeba akceptacji może przerodzić się w obsesję i jak zbrodnia może bezpowrotnie zniszczyć życie.

Pamiętaj, pewne tajemnice zawsze wyjdą na jaw.

"To będzie nasza tajemnica – chyba każdy z nas choć raz wypowiedział do kogoś te słowa. I właśnie o tym jest ta książka. Gęsto tu od emocji, każdy przed każdym ma tajemnicę, a finał, jak zwykle u Karoliny, nie rozczarowuje. Odważysz się sprawdzić na sobie? Ja polecam!"
Joanna Hilińska

Informacje dodatkowe o To będzie nasza tajemnica :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-05-26

Kup książkę To będzie nasza tajemnica

To będzie nasza tajemnica - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2024-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2024,

„To będzie nasza tajemnica” – Karolina Wójciak Mieliście okazję zapoznać się z twórczością pani Karoliny? Ja postanowiłam sobie, że w tym roku nadrobię jej twórczość. Jak dotąd żadna mnie nie zawiodła. Śmiało mogę rzec, że od pióra autorki można się uzależnić. Adrianna to typowa matka polka, etat w urzędzie miasta, a po pracy zajmowanie się domem, dziećmi i mężem. We wszystkim chce być idealna i tego samego wymaga od swoich domowników. Niestety Ci coraz częściej się buntują i mają dość matki, która czepia się dosłownie o wszystko. Mąż również nie popiera metod swojej żony, co doprowadza ją do szału. Myślała, że chociaż z nim stworzy wspólny front. Ada czuje się zapomniana przez męża. Brak jakiejkolwiek czułości z jego strony sprawia, że jej mniemanie o samej sobie bardzo spada. Przyłapuje męża na zdradzie, a ten zamiast odejść z godnością proponuje jej układ dla dobra dzieci. On nadal będzie miał kochankę, a ona musi nauczyć się z tym żyć. Nagle traci pracę, gdyż szef jej mówi o redukcji etatów. W domu się nie układa, dzieci mają ją gdzieś, a mąż już jej nie kocha… Dlatego gdy na horyzoncie pojawia się Kostek… Kolega jej syna, który zauważa jej kobiecość. Wtedy postanawia, że chce być zauważona przez innego młodszego mężczyznę, który doda jej skrzydeł… Ale.. nie spodziewa się, że tak to wszystko się skończy. Klaudia i Kajetan to najstarsze dzieci Ady. Otaczają się przyjaciółmi, lecz nie zawsze ich zachowanie jest słuszne. Często kopią dołki pod innymi i czują wyższość na innymi. Ale nie zdają sobie sprawy, że to wszystko odwróci się wobec nich.. Do domu naprzeciwko wprowadza się Alina wraz z niepełnosprawną córką Gabrielą. Ada chcąc zrobić coś dobrego dla nich uruchamia zbiórkę pieniędzy i w tajemnicy przed sąsiadką robi zdjęcie Gabrysi, które załączą w Internecie. Ale nie zdaje sobie sprawy, jaki będzie miała finał cała ta historia.. Thriller psychologiczny, którego zakończenia nikt nie jest w stanie przewidzieć. Konsekwencje zachowań, które przez wiele lat raniły ludzi musiały w końcu dopaść sprawiedliwości. Czy słusznie? Musicie ocenić sami. Mnie pochłonęło w całości i do tej pory mam niezłą burzę w mózgu.

„W życiu każdego człowieka pojawia się taki moment, w którym przychodzi mu zapłacić za to, jaki jest (...)”.

Poznajcie Adriannę. Kobietę pracującą (póki co), żonę, matkę czwórki dzieci, której życie nie potoczyło się do końca tak, jak sobie założyła. Ada jest po czterdziestce, jest zmęczona, znudzona, sfrustrowana, a do tego wypalona, niedoceniania i swoim odczuciu, niekochana. Jej ciągle nieobecny i „wyluzowany” mąż karierowicz przyjął rolę głowy rodziny, osoby której jedynym zadaniem jest jej utrzymanie i całe reszta rodzinnych, w tym wychowawczych wyzwań spadła na kobiece barki. Małżeństwo z dwudziestoletnim stażem mieszkające w małym miasteczku świetnie stwarza pozory idealnego. Ale tak naprawdę, to istny krajobraz po bitwie, w której zabito zdolność słuchania i komunikacji, poległa sprawność zauważania potrzeb drugiej strony, złamano zbudowany z pozorów kolorowy obrazek, runęło latami budowane zaufanie, pękła tama pozornej stabilizacji na wszystkich płaszczyznach życia – jak szambo wybił potok żalów i pretensji. Tu każdy ma swoje tajemnice, sekrety, mniej lub bardziej przejrzyste pragnienia – rodzice,  dzieci, całe otoczenie..

Czasem emocje tak bardzo przysłaniają racjonalne myślenie, żądza zadymia myśli i zdrowy rozsądek, że rzeczy nierozsądne, nielogiczne, czy niemoralne, stają się nagle akceptowalne, mimo że każdy podświadomie jednak wie, że to równia pochyła i wcześniej, czy później tajemnice wyjdą na jaw. Co się stanie, gdy nastąpi to w najgorszym możliwym momencie?

„To będzie nasza tajemnica” to pełen emocji thriller zanurzony w wątkach obyczajowych, zwracający uwagę na rzeczy z pozoru oczywiste, a jednak tak niechętnie obnażane. Do bólu życiowy, prowokujący, niepokojący, niekiedy przerysowany w intencji porażenia czytelnika skalą zjawiska.

To książka o relacjach, rolach, maskach, uczuciach, emocjach – zdrowych i upośledzonych. O manipulacji, naiwności, wrażliwości, zemście i obsesji.

Polecam.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-10-29, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2022, Wypożyczone,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Wójciak i uważam je za całkiem dobre.Książka ta jest o zwykłej codzienności, która nieraz bywa niewygodna, przez co ludzie udają, że jej nie widzą.Dużo tu jest na pewno uczuć i przemyśleń. Historia pokazana jest przez pryzmat nastolatka i dojrzałej kobiety. Są momenty, które nie do końca mnie przekonują, nie do końca im wierzę ale generalnie książka napisana lekko i z pomysłem.
Książka zaliczana jest do kryminału ale ja raczej obstawiałam tu połączenia obyczajówki z romansem ,dramatem i thrillerem.To połączenie dało niezłą powieść,bo znajdziemy tu intrygę, zdradę, pożądanie, manipulację, obsesję, zemstę, nienawiść.Poruszona jest tu również kwestia małżeństwa ,sensu miłości, a także bolączki w rodzinie, takiej jak trudne relacje pomiędzy domownikami , czy oziębłość, brak szacunku i jakiegokolwiek wsparcia.Również rutyna i monotonia związku. Mocny akcent autorka postawiła na role kobiety w rodzinie i jej poświęcenia się, za które nie zawsze jest "zapłata". Pokazuje jak nasze życie jest kruche i jak niewiele trzeba by zburzyć w jednej chwili wszystko, co ustalone i poukładane, niczym domek z kart. A skutki podjętych decyzji potrafią się zemścić i przybrać niewyobrażalny rozmiar.
Były momenty, że miałam czasami ochotę cisnąć książką poirytowana zachowaniem bohaterów a jednocześnie nie umiałam jej odłożyć, bo tam cały czas coś działo, a ja strasznie chciałam wiedzieć, co będzie dalej..No a zakończenie totalnie mnie zaskoczyło..Polecam tę książkę każdemu, niezależnie od wieku i statusu społecznemu

Avatar użytkownika - rozczytana
rozczytana
Przeczytane:2021-12-11, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2021,
Koszmar
Karolina Wójciak0
Okładka ksiązki - Koszmar

Wyobraź sobie, że nikt Ci nie wierzy....Konrad zawsze dostaje od życia to, czego chce: ma żonę, rodzinę, pieniądze i… kochankę. Kinga, poza romansem...

Gaja
Karolina Wójciak 0
Okładka ksiązki - Gaja

SIEDEM MORDERSTW ŁĄCZĄCYCH DWA DOMY W SĄSIEDZTWIE Gaja wychowywała się w atmosferze skrzętnie skrywanych przed światem tajemnic, omawianych jedynie szeptem...