To, co najważniejsze

Ocena: 6 (1 głosów)

Zbiór 21 tekstów Tischnera na XXI wiek.

Z myśleniem jest tak jak z chodzeniem: najpierw człowiek trzyma się ręki matki, a potem odkrywa, że już sam potrafi.

ks. Józef Tischner

Dla wielu słuchaczy i czytelników ks. Józef Tischner stał się właśnie takim przewodnikiem. Miał on w sobie niezwykły dar przyciągania ludzi. Przez swoje teksty nadal uczy nas patrzenia na świat, w którym sprzeczności nie znikają, ale mogą się harmonizować. Skłania do refleksji nad tym, co jest naprawdę ważne. Przekonuje, dlaczego należy dbać o wolność i jak z niej mądrze korzystać.

Wojciech Bonowicz dokonał wyboru najważniejszych i najbardziej aktualnych tekstów ks. Tischnera, które pomagają rozumieć otaczającą nas rzeczywistość.

Informacje dodatkowe o To, co najważniejsze:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-03-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788324061884
Liczba stron: 320

Tagi: Chrześcijaństwo bóg

więcej

Kup książkę To, co najważniejsze

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

To, co najważniejsze - opinie o książce

Ucieszyłam się bardzo z tego powodu, że mogłam nieco bliżej zapoznać z twórczością Ks. Józefa Tischnera, który to swoimi życiowymi mądrościami zawartymi w autorskich publikacjach, był świetnym obserwatorem życia ludzkiego, współzałożyciel wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku daje, swojemu odbiorcy poniekąd cenne wskazówki wyjaśniając przy okazji, co miał w danym momencie na myśli pisząc je zrozumiałym językiem.

Książka pt. ''To, co najważniejsze'' autorstwa Ks. Józefa Tischnera z dokonanym wyborem i opracowaniem tekstów przez Pana Wojciecha Bonowicza jest trafnie dobraną literaturą dla współczesnego człowieka, który stale poszukuje nowych dróg życia oraz odpowiedniego pasującego klucza w tym wielkim i nieznanym chwilami świecie i znajdującym się w nim poruszanych w tej oto książce przez autora.

Uważam, że tego rodzaju teksty stanowią najlepszą odpowiedź na niektóre pytania, które stawiamy sobie samym, a o których chcemy porozmawiać, a nie mamy na obecnej dobie czasu z kim, a chcielibyśmy się w nie również bardziej lub mniejszym stopniu zagłębić.

Istotne jest dla autora tej książki posługiwanie się przykładami, jako danie świadectwa, że na przeprowadzonego dialogu pomiędzy różnymi osobami można, się powołać również o życie kościoła mając również na względzie powoływanie się o słowa uczonych, które obecnie stanowią ogromne znaczenie i zawierające w sobie tajemnice.

Książkę tę czytało mi się bardzo dobrze ze względu na to, że znalazłam w niej interesującą dla mnie tematykę i podsumowania ujęte w niej w adekwatny sposób za pomocą dodanych uwag końcowych, które po bliższym zastanowieniu się nad ich znaczeniem po głębszej ich analizie.

Elementami dodatkowymi w tej oto książce są: zamieszczona na ostatniej stronie nota wydawcy z informacją dotyczącą źródeł skąd pochodzą teksty oraz książka ta została wydana w twardej pięknej oprawie.

Wydawnictwu Znak dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''To, co najważniejsze'' autorstwa Ks. Józefa Tischnera.

Warto jest posiadać tę książkę.

Link do opinii
Inne książki autora
Myślenie w żywiole piękna
ks. Józef Tischner0
Okładka ksiązki - Myślenie w żywiole piękna

Zbiór interesujących szkiców poświęconych problematyce piękna, sztuki i twórczości, niepublikowanych dotąd w książkach. W tekstach pisanych przy różnych...

Wokół Biblii
ks. Józef Tischner0
Okładka ksiązki - Wokół Biblii

Tom niniejszy, przynoszący zredagowaną wersję rozmów dziennikarki Eweliny Puczek i ks. Tischnera, ukazuje księdza jako duszpasterza umiejącego trafnie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy