To jedno zdjęcie

Piękna opowieść o uczuciu, które tli się niczym drobna iskra, i tylko czeka by wybuchnąć z całym miłosnym żarem.

Eugenia Lipiec wie czego chce i zwykła sięgać po to bez wahania. Gdy dostaje propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawia się długo i wyrusza w drogę, która ma ją zaprowadzić na szczyty świata mody. Podąża za marzeniem by zostać top model.

Nie jest to jednak łatwe, tym bardziej, że gdy trzeba iść na ustępstwa, wrodzona duma lubi wpędzać w coraz to większe kłopoty...

Spragniona przygód Eugenia rzuca się w wir wydarzeń. Gdy na swojej drodze do szczęścia spotyka mężczyznę, który pochodzi z odmiennego świata, w którym królują prawo i porządek z wrodzonym wdziękiem postanawia przeciągnąć go na swoją stronę, świetnie się przy tym bawiąc. Spokojny Tom i żywiołowa Eni razem odkrywają sekrety Londynu, przy okazji odsłaniając swoje.

Dokąd ich to zaprowadzi pokaże to jedno, wyjątkowe zdjęcie.

Informacje dodatkowe o To jedno zdjęcie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-06-20

Kup książkę To jedno zdjęcie

To jedno zdjęcie - opinie o książce

Dorota Milli to autorka,  która dawno temu skradła moje serce. Za każdym razem , kiedy biorę książkę spod jej pióra wiem, że będzie to niesamowita historia.

"To jedno zdjęcie" to trzeci tom cyklu Marzenia do spełnienia.
Poznajemy losy Eugenii Lipiec, która marzyła, by zostać modelką.  Kiedy dostaje propozycję wyjazdu do Londynu  i dach nad głową nie waha się ani sekundy. Eugenia spragniona przygód rusza na podbój świata.  Na jej drodze staje stateczny prawnik Tom, przystojny brat Florki.

Jeśli jesteście ciekawi jak potoczą się losy Eugenii, czy zrobi karierę w świecie modelingu, sięgnijcie po tę książkę.

Uwielbiam czytać literaturę obyczajową,  a gdy jeszcze znajdę w niej wątek romantyczny to już całkiem jestem zadowolona.
Autorka ma lekkie pióro i przyjemny styl.  Autorka pokazuje nam kulisy pracy w modelingu i z czym ona wiąże się.  Polubiłam główną bohaterkę i z ogromną ciekawością śledziłam jej perypetie.  Przewracałam kartkę za kartką,  by dowiedzieć się,  czy podda się i porzuci marzenia. Możemy obserwować momenty, kiedy Eugenia chodzi na castingi i przeżywa rozterki życiowe.  Autorka zabrała nas w podróż po Londynie i można poczuć się, jakby się tam spacerowało.
To historia,  która pokazuje, że trzeba zaryzykować, podejmować trudne decyzje,  aby spełnić swoje marzenia.

Jestem zachwycona!

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz do Londynu, by znaleźć pracę jako modelka. Zaczynasz nowe życie, a Twoja przystanią staje się mieszkanie Twojej przyjaciółki. Umowę z pierwszą napotkaną agencją, która się Tobą zainteresowała podpisujesz od razu i bardzo szybko zdobywasz kolejne zlecenia. Twój Booker jest z Ciebie dumny i dba o Twoją wagę, która jest coraz niższa, co jemu, oczywiście, się podoba. Jesteś osobą mocno rozrywkową, ale w pewnym momencie zamiast iść na imprezę wolisz zwiedzać Londyn u boku brata swojej współlokatorki.
Czy dasz szansę uczuciom? Dlaczego uciekłaś z Warszawy, skoro tam już byłaś modelką? Czy przeszłość Cię dogoni i jak sobie z nią poradzisz? Czemu tak szybko tracisz na wadze? Jak będzie wyglądać przyszłość?
To już moje 4 spotkanie z serią Doroty Milli. Równie przyjemne i wesołe. Podobało mi się zderzenie dwóch światów: domatorki mającej problemy z wagą Florki oraz znikającej w oczach, imprezowej Eugeni. Jedyny minus, który mocno mnie denerwował (podobnie było z historią ..), że wątek romansu nawiązał się praktycznie w drugiej połowie powieści. Nie, książka nie była nudna, ale brakowało mi takich motylków w brzuchu, które mogła by wywołać relacja Eni Red z Tomisławem.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Uwielbiam klimatyczne okładki, pokusiłabym o stwierdzenie, że jestem taką sroczką, jeśli chodzi o ten aspekt literatury ;)

Tym razem w moje ręce trafiła przepięknie wydana powieść Doroty Mili To jedno zdjęcie.

Jest to trzeci tom cyklu książek o miłości pod tytułem Marzenia do spełnienia.

Tym razem autorka postanowiła skupić się na Eugenii - przyjaciółce Rozalii Lipiec.

Największym marzeniem tej skromnej dziewczyny jest zostać modelką.

Wyjazd do Londynu otwiera przed nią drzwi do wyśnionej kariery.

Czy z niej skorzysta?

A przede wszystkim czy odnajdzie swoją życiową ścieżkę i przede wszystkim czy w świecie wielkich projektantów i jeszcze większych pieniędzy jest miejsce na prawdziwe uczucie i szczerą przyjaźń?

Muszę przyznać, że główna bohaterka nie wzbudziła swoim zachowaniem mojej sympatii jednak czytanie o jej przygodach było dla mnie ciekawym i miłym doświadczeniem.

Autorka pisze lekko i bardzo zajmująco. Ogromnym plusem był dla mnie również fakt ,że dzięki lekturze mogłam się przenieść do stolicy Wielkiej Brytanii i lepiej ją poznać ?

Jeśli zastanawiacie się po jaką serię sięgnąć w lecie zdecydowanie polecam Marzenia do spełnienia.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2023-08-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Eni charakteryzuje się nieprzeciętną urodą i od dawna marzyła o karierze modelki. Pochodząca z niewielkiego Dźwirzyna zawsze miała na celu ucieczkę do wielkiego świata. Dzięki uporowi jej się udało, a po Warszawie postawiła na Londyn. To odrobinę szalona dziewczyna o bardzo bogatej wyobraźni. Ma jasny cel, jakim jest podbicie światowych wybiegów i nie ma zamiaru układać sobie życia prywatnego. W ramach odstresowania lubi się zabawić i choć życia nie traktuje zbyt poważnie to swoją pracę owszem. Ale czy nie nazbyt wiele chce poświęcić dla spełnienia marzeń?   Tom pochodzi z Polski, jednak po latach spędzonych za granicą niewiele go łączy z ojczyzną. Z zawodu jest obrońcą i jest naprawdę świetny w tym, co robi, a dodatkowo nie stawia tylko na szybkie wzbogacenie się. Ma dobre serce i nikomu nie odmówi pomocy. Jeśli chodzi jednak o charakter, to stanowi całkowite przeciwieństwo Eni, bowiem jest wyważony, konkretny i nawet sposób wysławiania się pokazuje, że jest niezwykle poważnym człowiekiem. To woda gasząca ogień nowo przybyłej do Londynu dziewczyny. Ale może gdzieś w środku kryją się też jakieś iskry?   ,,To jedno zdjęcie" to kolejna urzekająca opowieść Pani Doroty. Jak zawsze zachwyca swoim researchem, tym razem, starając się przybliżyć czytelnikowi niełatwy świat modelingu. Ale to nie wszystko! Dzięki niej mamy też okazję przechadzać się po urokliwych ulicach Londynu i poznawać to niezwykłe miasto wraz z bohaterami. Nie brakuje postaci z poprzednich tomów serii ,,Marzenia do spełnienia", natomiast nie trzeba być zaznajomionym z ich treścią, by cieszyć się lekturą tej części. Znajdziemy tu świetne zestawienie głównych bohaterów na zasadzie przeciwieństw, które choć na powierzchni dość mocno się ze sobą ścierają to przy głębszym poznaniu doskonale się uzupełniają - poprzez wyciąganie drugiej strony ze strefy komfortu, ale też wspieranie w działaniach, w których przydatne są inne cechy charakteru. Ta pozycja to także ciekawe tematy dotyczące życia na emigracji, pogoni za marzeniami, relacji rodzinnych, zagrożeń wynikających z nadmiernych aspiracji i prób udowodnienia innym, że się mylili. Lecz to również znakomicie ukazana siła kobiecej przyjaźni, która bywa nieoceniona - zwłaszcza w trudnych momentach. I oczywiście miłość! Ona też jest- silna, przekorna, nieplanowana, a jednak pełna wsparcia, zaskoczeń i prawdziwa. Uwielbiam styl Autorki, i to kolejna książka, która mnie nie zawiodła, a Wam ją gorąco polecam!

Razem z Eugenią Lipiec (Eni Red) poznajemy (lub w moim przypadku przypominamy sobie) zakątki Londynu oraz poznajemy świat związany z modelingiem.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, recenzenckie,

Czy wierzycie, że magia jest obecna w codziennym życiu? Gdyby choć na chwilę dać się ponieść wyobraźni i dopuścić do głosu fantazję? Czy dorosłym to jeszcze wypada? Jeśli jesteście ciekawi, to przeczytajcie najnowszą książkę Doroty Milli „To jedno zdjęcie”.

Główna bohaterka – Eugenia Lipiec – od zawsze wiedziała, kim chce zostać w dorosłym życiu. Widziała siebie w modelingu i zrobiła wszystko, by to marzenie spełnić. Gdy otrzymała propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawiała się długo – wyruszyła w drogę prowadzącą na szczyty świata mody. Droga, by zostać top model, nie jest jednak łatwa, konieczne są ustępstwa, a to wcale nie jest łatwe, zważywszy na wybuchowy charakter Eugenii. Dziewczyna na szczęście w Londynie nie jest sama, zatrzymuje się u przyjaciółki Florki. Od razu po przyjeździe Eugenia rzuca się w wir wydarzeń, chce poznać miasto i dobrze się bawić. Nie przewiduje tego, że na jej drodze pojawi się przystojny mężczyzna, który żyje w zupełnie innym świecie niż ona, w świecie, w którym królują prawo i porządek a magia nie ma wstępu. Zauroczona dziewczyna nie poddaje się i postanawia przeciągnąć tajemniczego Toma na swoją stronę. Razem odkrywają Londyn. Czy te dwie różne osobowości może połączyć coś więcej? Jaką tajemnicę skrywa wspólne zdjęcie?

Świat mody i śledzenie trendów odzieżowych nigdy nie należały do moich zainteresowań. Choć spełniam określonych warunków (wzrost!!), by zostać modelką i chodzić po wybiegach to jednak od zawsze lubiłam śledzić programy związane z tą branżą. Tak, przyznaje się do oglądania programu Top model. Z ogromnym zainteresowaniem zaczęłam lekturę „Tego jednego zdjęcia” i podczas lektury spędziłam kilka przyjemnych godzin. Autorka dokładnie opisuje, na czym polega zajęcie modelki i co wiąże się z jej pracą. Zaglądamy na castingi, sesje okładkowe i produktowe. Można powiedzieć, że bohaterka ma wyjątkowe szczęście i urodę, bo sprzyja jej sukces. Ognistowłosa modelka od razu przyciąga uwagę, dzięki włosom przyjmuje też pseudonim artystyczny Eni Red. Świat mody nie jest jednak taki kolorowy. Autorka obnaża branże modelingu ukazując intrygi, zdrady a przyjaźń zdarza się tu bardzo rzadko.
Eni jednak to wystarcza do szczęścia. Dziewczyna czasami zachowuje się jak duże dziecko, które jest kapryśne i nie przestanie, dopóki nie osiągnie upatrzonego celu. Jej zachowanie może niejednokrotnie irytować, bo jest niedojrzałą egoistką. Chce ciągle być w centrum wydarzeń i często ignoruje rady przyjaciółek, które chcą jej pomóc. Ujęła mnie jednak tym, że mimo niepowodzeń nie rezygnuje z marzeń i daje ponosić się wyobraźni. Czy jednak będzie w stanie otworzyć się na miłość i stworzyć poważny związek? Przecież z tego także powodu uciekła z rodzinnego miasta, by nie powielać schematu matki – żony i matki, która według Eni na rzecz rodziny zrezygnowała z samej siebie.

Autorka w bardzo lekki i przyjemny sposób prowadzi narrację. Świat mody jest barwny i kolorowy a opisy stylizacji kreacji Eni na sesjach są bardzo szczegółowe. Stroje są przepiękne! Dodatkowo Dorota Milli zabiera nas w podróż po Londynie. Dla czytelnika, który tak jak i ja jeszcze nie był w tym mieście to bardzo dobry przewodnik. Warto zanotować miejsca, do których udali się Emi i Tom. Zadowoleni będą także fani Harry’ego Pottera!
„To jedno zdjęcie” to przyjemna lektura na lato, na gorszy dzień, czy po prostu bez powodu. Książkę czyta się płynnie i bardzo szybko, możemy, choć na chwilę zajrzeć zza kulis w świat mody. Książka spodobała mi się na tyle, że z pewnością sięgnę po pozostałe książki pani Doroty.

Sekret wyspy
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - Sekret wyspy

Uparta i zadziorna Wiktoria Popławska pragnie spokojnie prowadzić swoją restaurację ,,Kotwica" i cieszyć powrotem ukochanych sióstr do Dziwnowa...

Miłość w płatkach śniegu
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - Miłość w płatkach śniegu

ROMANTYCZNY GDAŃSK W ZIMOWEJ ODSŁONIE, UROKLIWA KAMIENICA, PRZYJAŹŃ I MIŁOŚĆ. Owdowiały ojciec czterech córek martwi się o swoje pociechy. Kobiety nie...