To jedno zdjęcie

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2018-06-20

Piękna opowieść o uczuciu, które tli się niczym drobna iskra, i tylko czeka by wybuchnąć z całym miłosnym żarem.

Eugenia Lipiec wie czego chce i zwykła sięgać po to bez wahania. Gdy dostaje propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawia się długo i wyrusza w drogę, która ma ją zaprowadzić na szczyty świata mody. Podąża za marzeniem by zostać top model.

Nie jest to jednak łatwe, tym bardziej, że gdy trzeba iść na ustępstwa, wrodzona duma lubi wpędzać w coraz to większe kłopoty...

Spragniona przygód Eugenia rzuca się w wir wydarzeń. Gdy na swojej drodze do szczęścia spotyka mężczyznę, który pochodzi z odmiennego świata, w którym królują prawo i porządek z wrodzonym wdziękiem postanawia przeciągnąć go na swoją stronę, świetnie się przy tym bawiąc. Spokojny Tom i żywiołowa Eni razem odkrywają sekrety Londynu, przy okazji odsłaniając swoje.

Dokąd ich to zaprowadzi pokaże to jedno, wyjątkowe zdjęcie.

Kup książkę To jedno zdjęcie

Opinie o książce - To jedno zdjęcie

Razem z Eugenią Lipiec (Eni Red) poznajemy (lub w moim przypadku przypominamy sobie) zakątki Londynu oraz poznajemy świat związany z modelingiem.

Avatar użytkownika - dorotbook
dorotbook
Przeczytane:2018-09-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, recenzenckie,

Czy wierzycie, że magia jest obecna w codziennym życiu? Gdyby choć na chwilę dać się ponieść wyobraźni i dopuścić do głosu fantazję? Czy dorosłym to jeszcze wypada? Jeśli jesteście ciekawi, to przeczytajcie najnowszą książkę Doroty Milli „To jedno zdjęcie”.

Główna bohaterka – Eugenia Lipiec – od zawsze wiedziała, kim chce zostać w dorosłym życiu. Widziała siebie w modelingu i zrobiła wszystko, by to marzenie spełnić. Gdy otrzymała propozycję wyjazdu do Londynu, nie zastanawiała się długo – wyruszyła w drogę prowadzącą na szczyty świata mody. Droga, by zostać top model, nie jest jednak łatwa, konieczne są ustępstwa, a to wcale nie jest łatwe, zważywszy na wybuchowy charakter Eugenii. Dziewczyna na szczęście w Londynie nie jest sama, zatrzymuje się u przyjaciółki Florki. Od razu po przyjeździe Eugenia rzuca się w wir wydarzeń, chce poznać miasto i dobrze się bawić. Nie przewiduje tego, że na jej drodze pojawi się przystojny mężczyzna, który żyje w zupełnie innym świecie niż ona, w świecie, w którym królują prawo i porządek a magia nie ma wstępu. Zauroczona dziewczyna nie poddaje się i postanawia przeciągnąć tajemniczego Toma na swoją stronę. Razem odkrywają Londyn. Czy te dwie różne osobowości może połączyć coś więcej? Jaką tajemnicę skrywa wspólne zdjęcie?

Świat mody i śledzenie trendów odzieżowych nigdy nie należały do moich zainteresowań. Choć spełniam określonych warunków (wzrost!!), by zostać modelką i chodzić po wybiegach to jednak od zawsze lubiłam śledzić programy związane z tą branżą. Tak, przyznaje się do oglądania programu Top model. Z ogromnym zainteresowaniem zaczęłam lekturę „Tego jednego zdjęcia” i podczas lektury spędziłam kilka przyjemnych godzin. Autorka dokładnie opisuje, na czym polega zajęcie modelki i co wiąże się z jej pracą. Zaglądamy na castingi, sesje okładkowe i produktowe. Można powiedzieć, że bohaterka ma wyjątkowe szczęście i urodę, bo sprzyja jej sukces. Ognistowłosa modelka od razu przyciąga uwagę, dzięki włosom przyjmuje też pseudonim artystyczny Eni Red. Świat mody nie jest jednak taki kolorowy. Autorka obnaża branże modelingu ukazując intrygi, zdrady a przyjaźń zdarza się tu bardzo rzadko.
Eni jednak to wystarcza do szczęścia. Dziewczyna czasami zachowuje się jak duże dziecko, które jest kapryśne i nie przestanie, dopóki nie osiągnie upatrzonego celu. Jej zachowanie może niejednokrotnie irytować, bo jest niedojrzałą egoistką. Chce ciągle być w centrum wydarzeń i często ignoruje rady przyjaciółek, które chcą jej pomóc. Ujęła mnie jednak tym, że mimo niepowodzeń nie rezygnuje z marzeń i daje ponosić się wyobraźni. Czy jednak będzie w stanie otworzyć się na miłość i stworzyć poważny związek? Przecież z tego także powodu uciekła z rodzinnego miasta, by nie powielać schematu matki – żony i matki, która według Eni na rzecz rodziny zrezygnowała z samej siebie.

Autorka w bardzo lekki i przyjemny sposób prowadzi narrację. Świat mody jest barwny i kolorowy a opisy stylizacji kreacji Eni na sesjach są bardzo szczegółowe. Stroje są przepiękne! Dodatkowo Dorota Milli zabiera nas w podróż po Londynie. Dla czytelnika, który tak jak i ja jeszcze nie był w tym mieście to bardzo dobry przewodnik. Warto zanotować miejsca, do których udali się Emi i Tom. Zadowoleni będą także fani Harry’ego Pottera!
„To jedno zdjęcie” to przyjemna lektura na lato, na gorszy dzień, czy po prostu bez powodu. Książkę czyta się płynnie i bardzo szybko, możemy, choć na chwilę zajrzeć zza kulis w świat mody. Książka spodobała mi się na tyle, że z pewnością sięgnę po pozostałe książki pani Doroty.

Wyspa wspomnień
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - Wyspa wspomnień

,,Zatęskniłam za morskim smakiem powietrza, za dobrze znanymi uliczkami. Tutaj przeżyłam najwspanialsze chwile. Na wyspie..." Pełna niepewności Lilianna...

Ta jedna miłość
Dorota Milli0
Okładka ksiązki - Ta jedna miłość

Piękna opowieść o przyjaźni, czekoladzie i zimowym, nadmorskim Mrzeżynie. Florka musi otworzyć nowy rozdział w życiu, a wszystko po to, by wreszcie...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna